Autor zdjęcia: Youtube / screen

ME U-21: Włosi wygrywają z Belgią i przeskakują Polskę w tabeli. Szanse na awans mają jednak małe (video)

2019-06-23 01:05:19

Zakończyły się zmagania w grupie A. Reprezentacja Włoch pokonała Belgię 3:1 i dzięki porażce naszej kadry awansowała na drugie miejsce i tym samym nadal może liczyć na awans do półfinału turnieju.

Od samego początku Włosi ruszyli do ataku, bo tylko zwycięstwo dawało im jakiekolwiek nadzieje na awans. Przez dłuższy czas nie potrafili jednak zdobyć bramki. Udało im się to tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy Nicolo Barella po dobitce pokonał Ortwina De Wolfa.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 53. minucie Patrick Cutrone po dośrodkowaniu jednego ze swoich kolegów głową trafił do siatki. Belgowie kontaktowe trafienie zaliczyli w 79. minucie, gdy pięknym, technicznym strzałem sprzed pola karnego popisał się Yari Verschaeren. Ostatni cios zadali jednak Włosi, a konkretnie Federico Chiesa w 89. minucie.

Włosi uplasowali się na drugim miejscu i muszą czekać na dalsze rozstrzygnięcia w innych grupach. Wtedy dopiero rozstrzygnie się, która z drużyn awansuje z drugiego miejsca do kolejnej fazy. Wątpliwe,  by była nią akurat Italia. Najprawdopodobniej będzie to Francja lub Rumunia. Jeśli w poniedziałek w bezpośrednim meczu podzielą się punktami, to obie te reprezentacje awansują.

Belgia – Włochy 1:3 (0:1)
Yari Verschaeren 79’ - Nicolo Barella 44’, Patrick Cutrone 53’, Federico Chiesa 89’.

Belgia: De Wolf – Cools, Bornauw, Bushiri, Cobbaut – Omeonga (59’ Verschaeren), Schrijvers, Heynen, Bastien (59’ Mangala) – Lukebakio, Saelemaekers (74’ Mbenza).

Włochy: Meret – Calabresi, Mancini, Bastoni, Pezzella – Barella (90’ Dimarco), Mandragora, Chiesa, Locatelli (72’ Tonali), Pellegrini (79’ Bonazzoli) – Cutrone.