Autor zdjęcia: Youtube / screen

ME U-21: Niemcy wygrywają grupę B, Rumunia i Francja awansują po bezbramkowym remisie (video)

2019-06-24 23:44:35

W poniedziałek zakończyły się zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy do lat 21. Awans do kolejnej fazy wywalczyli Niemcy oraz Rumuni, a drużyną z najlepszym bilansem punktowym wśród ekip z drugiego miejsca w grupie okazali się Francuzi i oni również zagrają w półfinale imprezy.

W sobotę w grupie B Austria rywalizowała z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi objęli prowadzenie już w 14. minucie, gdy z dystansu pięknym uderzeniem popisał się Gian-Luca Waldschmidt. Dziesięć minut później do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Kevin Danso. Tuż przed przerwą groźnie z dystansu huknął Marco Friedl, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później w słupek trafił Sasa Kalajdzić. W 57. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Husein Balić. Dwadzieścia minut później z rzutu wolnego uderzył Nadiem Amiri, ale piłka poszybowała obok bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, który dał Niemcom przepustkę do półfinału. W drugim spotkaniu Dania pokonała Serbię 2:0. Bramki dla zespołu Nielsa Frederiksena strzelili Jacob Bruun Larsen i Jacob Rasmussen. Zwycięstwo nie dało jednak Duńczykom awansu do półfinału z drugiego miejsca, ponieważ lepszy od nich bilans mieli Włosi. Serbowie natomiast wracają do domu bez choćby jednego punktu.

Poniedziałek upłynął pod znakiem rywalizacji w grupie C. W pierwszym meczu Chorwacja mierzyła się z Anglią. Obydwie drużyny nie miały już szans na awans, ale mimo to chciały godnie pożegnać się z mistrzostwami. Już w 2. minucie świetną paradą popisał się Dean Henderson, który z bliska obronił strzał jednego z Chorwatów. Kilka minut później rzut karny na gola zamienił Reiss Nelson. Do wyrównania w 39. minucie doprowadził Josip Brekalo, który popisał się świetną akcją indywidualną i technicznym strzałem nie dał szans Hendersonowi. Tuż po przerwie prowadzenie znów objęła Anglia. Po nienajlepszej interwencji jednego z defensorów piłka spadła pod nogi Jamesa Maddisona, który huknął pod poprzeczkę. W 62. minucie błąd popełnił Lloyd Kelly, piłka trafiła do Sandro Kulenovicia, który podał do nadbiegającego Nikoli Vlasicia, a ten mocnym uderzeniem wyrównał stan rywalizacji. Osiem minut później prowadzenie Anglikom dał Jonjoe Kenny, który otrzymał piłkę przed polem karnym i mocnym strzałem pokonał Ivo Grbicia. Ostatnie słowo należało jednak do Brekalo, który w 82. minucie wykorzystał sytuację sam na sam i zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

W drugim spotkaniu mierzyły się ze sobą drużyny, które po dwóch kolejkach miały sześć punktów. Remis dawał obydwu drużynom promocję do dalszej fazy. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a żadna z ekip nie oddała nawet jednego celnego strzału na bramkę. Tym samym Rumunia wygrali grupę C, a Francja kosztem Włochów i Duńczyków awansowała jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca. W meczach półfinałowych Niemcy zmierzą się z Rumunią, a w hicie Hiszpania zagra z Francją.