var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Raport z I ligi: Możdżeń nie dla Zagłębia Sosnowiec. Adamec idzie z Jagi do Odry. Bartczak i Zieliński wierni Miedzi

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2019-07-03 16:30:16

Na trzy dni spuściliśmy pierwszoligowców z oka! A teraz zerkamy i… O rety, ileż tam się wydarzyło! Przede wszystkim sporo ruchu w obie strony da się zaobserwować u ubiegłorocznych spadochroniarzy z Ekstraklasy, ale z drugiej strony beniaminkowie też nie próżnują, szczególnie Olimpia Grudziądz. Zapraszamy zatem na nasz raport zaplecza Esy!

Mateusz Możdżeń nie zostanie w I lidze w barwach Zagłębia Sosnowiec! Piłkarz i klub rozstali się za porozumieniem stron. W pewnym sensie zastąpi go niejaki Jakub Sinior, który podpisał z drużyną trzyletnią umowę. Sinior ma jednak dopiero 18 lat, a ostatnio występował w młodzieżówce Hellasu Verona.

 

 

 

 

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

***

Jakub Łukowski został piłkarzem Olimpii Grudziądz. W ostatnim czasie występował w Wiśle Płock, a jeszcze wcześniej w Zawiszy Bydgoszcz. Jego ekstraklasowe doświadczenie póki co zamyka się w 42 występach.

 

 

Oprócz niego Olimpia podpisała umowę także z Remigiuszem Szywaczem, który wcześniej reprezentował Garbarnię, a także Jakubem Lemanowiczem, 20-letnim bramkarzem.

 

 

 

 

Źródło: Olimpia Grudziądz

***

Pomimo spadku z Ekstraklasy, Paweł Zieliński związał się nowym kontraktem z Miedzą. Tym razem chodzi o dwuletnią umowę. Podobnie uczynił Grzegorz Bartczak, również jeden z ważniejszych graczy w ekipie Dominika Nowaka

 

 

Inną drogą podążą natomiast Bozić, Osyra oraz Szczepaniak. Legniczanie skorzystali bowiem z możliwości rozwiązania umów z powyższą trójką.

Źródło: Miedź Legnica

***

Po heroicznym boju o utrzymanie w I lidze przyszedł czas na zbrojenia Stomilu. Do drużyny dołączył więc Jakub Tecław, który w poprzednich rozgrywkach reprezentował Ruch Wysokie Mazowieckie. Natomiast bardzo ważny dla olsztynian Szymon Sobczak prolongował współpracę z Dumą Warmii.

 

 

 

 

W drugą stronę zmierza natomiast Łukasz Jegliński, który nie będzie już dłużej grał pod batutą Piotra Zajączkowskiego.

Źródło: Stomil Olsztyn

***

Większe zmiany kadrowe miały ostatnio miejsce w Warcie Poznań. Pożegnali się z nią bowiem Wojciech Fadecki, a także Radosław Jasiński. Natomiast na testach w tym samym zespole pojawił się ostatnio Piotr Skrobosiński z Polonii Środa Wielkopolska (III liga).

 

 

Źródło: Warta Poznań/Bartosz Biskup

***

Dwóch zawodników odchodzi także z GKS-u Tychy, a są to Dawidowie – Rogalski oraz Abramowicz. Obaj dokonali tego za pomocą porozumienia stron.

 

 

Źródło: GKS Tychy

***

Martin Adamec idzie na wypożyczenie do Odry Opole. W poprzednim sezonie 20-latek grał w Jagiellonii, chociaż to chyba za duże słowo. Słowak zaliczył bowiem zaledwie 8 występów, więc na pewno przyda mu się więcej regularnej gry.

 

 

Źródło: Odra Opole

***

Damian Nowak również zmienia barwy. Od teraz będzie reprezentował pierwszoligowego beniaminka, czyli Radomiaka – przynajmniej przez jeden sezon, choć niewykluczone, że za jakiś czas klub wykorzysta opcję przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Wcześniej Nowak grał w Skrze Częstochowa.

 

 

Źródło: Radomiak Radom

***

Z Chrobrym na dłużej związał się Mateusz Abramowicz. Przynajmniej w teorii powinien zostać w Głogowie jeszcze przez dwa lata.

Źródło: Chrobry Głogów

***

Natomiast w GKS-ie Bełchatów wciąż będzie grał Paweł Lenarcik, jeden z filarów awansu GKS-u do I ligi. 24-letni bramkarz właśnie podpisał roczny kontrakt.

Źródło: GKS Bełchatów

***

Sandecja ma nowego członka sztabu szkoleniowego – Szymona Gierobę. Będzie on piastował posadę trenera od przygotowania fizycznego. A to oznacza, że zastąpi w klubie Sebastiana Leciaka. W CV Gieroby widnieje także Górnik Łęczna czy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Co ciekawe zaliczył on także epizod w prowadzeniu drużyny Górnika Łęczna, lecz… kobiecej.

 

 

Źródło: Sandecja Nowy Sącz

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się