Autor zdjęcia: ludogorets.com/en

El. LM: Sensacja w Tyraspolu. Gol Świerczoka na niewiele się zdał – Ludogorec Razgrad przegrywa z Ferencvarosem (video)

2019-07-11 11:00:33

W środę oczy polskich kibiców zwrócone były na stadion w Borysowie, ale nie mniej ciekawie było też w innych spotkaniach I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Największą niespodziankę sprawił mistrz Gruzji – Saburtalo Tbilisi, który na wyjeździe rozbił mołdawski Sheriff Tyraspol 3:0. Niespodziewanej porażki doznał też Ludogorec Razgrad, który uległ w Budapeszcie miejscowemu Ferencvarosowi 1:2. Jedynego gola dla mistrza Bułgarii zdobył Jakub Świerczok.

Saburtalo Tbilisi w poprzednim sezonie po raz pierwszy w historii wywalczyło mistrzowski tytuł, ale w spotkaniu z Sheriffem Tyraspol zagrało bez żadnych kompleksów. Zespół Giorgiego Chiabrishviliego był do bólu skuteczny i wykorzystał bardzo słabą postawę mistrzów Mołdawii. W efekcie już do przerwy prowadził po bramce Ognjena Rolovicia, a w drugiej połowie dwa trafienia dołożyli Giorgi Kokhreidze i Levan Kakubava. Saburtalo ma bardzo korzystny wynik przed rewanżem i tylko prawdziwa katastrofa mogłaby sprawić, że mistrzowie Gruzji nie wywalczą promocji do kolejnej rundy. Warto dodać, że całe spotkanie w barwach Sheriffa rozegrał Jarosław Jach.

Bardzo interesująco na papierze zapowiadała się rywalizacja Ferencvarosu Budapeszt z Ludogorcem Razgrad. Środowe spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Sergeya Rebrova – w 6. minucie dośrodkowanie Gergo Lovrencicsa wykorzystał Tokmac Nguen. Kwadrans przed przerwą skuteczną dobitką z bliskiej odległości do wyrównania doprowadził Jakub Świerczok. To jednak na niewiele się zdało, bo w 65. minucie mocnym strzałem gola na wagę zwycięstwa zdobył Oleksandr Zubkov. Warto dodać, że Świerczok – podobnie jak i Jacek Góralski – rozegrali całe spotkanie.

Bezbramkowym remisem zakończyła się rywalizacja w Tiranie, gdzie miejscowe Partizani podejmowała Qarabag Agdam. Zespół z Azerbejdżanu może mówić o dużym szczęściu, bo mistrzowie Albanii mieli słupek i poprzeczkę, ale ostatecznie nie zdołali strzelić bramki. Takim samym rezultatem zakończyło się starcie Dundalk FC z Rygą FC. W łotewskim zespole cały mecz na ławce spędził Kamil Biliński.

Niespodziewany remis zanotował Slovan Bratysława. Mistrz Słowacji zremisował na własnym boisku z FK Sutjeską Niksić 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 82. minucie, gdy do siatki trafił Andraz Sporar. Sutjeska wyrównała w 95. minucie – genialnym strzałem z dystansu popisał się Damir Kojasević i tym samym dał swojej ekipie duże szanse na awans.

Problemów z Linfield FC nie miał Rosenborg Trondheim. Podopieczni Eirika Hornelanda wygrali 2:0 po bramkach Mike Jensena i Alexandra Soderlunda i są o krok od wywalczenia awansu. Przypomnijmy, że to właśnie jedna z tych drużyn może być ewentualnym rywalem Piasta Gliwice w II rundzie eliminacji.  Bez żadnych kłopotów na Islandii zwyciężyło NK Maribor. Mistrzowie Słowenii wygrali z miejscowym Valurem Reykjavik 3:0. Bramki zdobyli Spiro Pericić, Dino Hotić i z rzutu karnego Rok Kronaveter.

Partizani Tirana – Qarabag Agdam 0:0

Partizani: Hoxha – Ibrahimi, Bitri, Belica, Hakaj (79’ Trashi) – Mala, Telushi, William (68’ Broja) – Asani (58’ Brown), Cinari, Mensah.

Qarabag: Vagner – Huseynov, Mammadov, Sadygov, Medvedev – Ozobić (85’ Qarayev), Michel, Richard – Quintana (62’ Romero), Emreli (73’ Abdullayev), Zoubir.