var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: GKS Jastrzębie

Raport z I ligi: Pawełek w GKS-ie Jastrzębie. Nowi prezesi PLP, GKS-u Tychy i zmiany w zarządzie Stomilu

Autor: zebrał Filip Gierszewski
2019-07-18 10:01:54

Kolejne dni, już ostatnie przed startem nowego sezonu zaplecza ekstraklasy znów przeszły w niej bez większego echa. Nie zaznaliśmy zaskakujących ruchów transferowych u żadnego z zespołów, ale nie można powiedzieć, że nie działo się w tym względzie nic. Najwięcej w Jastrzębiu-Zdroju, Radomiu czy Poznaniu, a ponadto doszło do kilku rotacji we władzach niektórych klubów.

„Brazylijczyk blisko Sandecji”

Jak poinformował na Twitterze znany dobrze stały bywalcom tego portalu informator Janekx89 już niedługo z Sandecją kontrakt podpisze 22-latek z Brazylii "Thiago" Rodrigues de Souza.

 

 

Źródło: Janekx89

***

„Pawełek i Wolniewicz w GKS-ie Jastrzębie”

Drugi z nich był w ostatnim sezonie na wypożyczeniu w śląskiej drużynie, a po rozwiązaniu kontraktu z Górnikiem Zabrze został w niej na dłużej, do 2021 roku. Pawełek zaś przybywa ze spadkowicza z Katowic i ma zapewnić spokój między słupkami ekipy Jarosława Skrobacza. On z kolei podpisał z GKS-em roczną umowę.

 

 

 

 

Źródło: GKS Jastrzębie

***

„Spory ruch w Warcie”

We wtorek na testach u Zielonych pojawił się Wiktor Długosz, mistrz Polski juniorów z Korony Kielce, a w środę przyszło i odeszło z klubu po jednym piłkarzu. Przybył pomocnik Mateusz Kupczak (ostatnio Bruk-Bet Termalica), a odszedł inny zawodnik ze środka pola – Wojciech Fadecki (obecnie Błękitni Stargard). Kupczak zawarł z Wartą roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Warta Poznań/Błękitni Stargard

***

„Ostatnie porządki u beniaminka”

Równie sporo działo się w Radomiaku Radom. W poniedziałek klub ogłosił, że słowacki napastnik Peter Mazan odszedł do rodzimej ekstraklasy, gdzie reprezentować będzie barwy FK Pohronie. Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że z drużyną trenuje były boczny obrońca GKS-u Tychy Dawid Abramowicz, który na początku lipca zaskoczył kibiców rozwiązaniem swojej umowy z Trójkolorowymi. Natomiast w środę do beniaminka na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa dołączył Kacper Pietrzyk, 20-letni defensor. Ostatni rok spędził on w Olimpii Grudziądz, gdzie marne trzy występy.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Radomiak

***

„Tymczasowy prezes GKS-u Tychy”

Przy okazji newsa o Abramowiczu wspomnieliśmy o tyskim klubie, więc zatrzymajmy się przy nim na chwilę. W ów GKS-ie doszło do rotacji w zarządzie, czego wynikiem jest mianowanie Dominika Urbanika na tymczasowego prezesa klubu. Pozostanie nim do czasu wyboru nowych władz spółki.

 

 

Źródło: 90minut.pl

***

„Nowy zarząd Stomilu”

Zostając przy tematach okołosportowych, pochylmy się nad olsztyńskim Stomilem. Po wielu chudych latach zimą zaczęły się w nim zmiany na lepsze, a ostatnio doszło do dopięcia formalności. Główny inwestor wspomagający rozsypujący się klub Michał Brański został jego właścicielem, zaś Robert Jurga zastąpił na fotelu prezesa Macieja Radkiewicza. Do tego rzecz jasna doszedł wybór nowej rady nadzorczej, w skład której weszli Michał Brański, Michał Żukowski, Ireneusz Sobieski i Bogusław Żmijewski.

 

 

 

 

 

 

Oprócz tego na testach w Olsztynie znalazła się dwójka młodzieżowców.

 

 

Źródło: Stomil Olsztyn

***

„Marcin Janicki prezesem PLP”

Zmiany nastąpiły również we władzach samych rozgrywek. Nowym prezesem Polskiej Ligi Piłkarskiej został były decyzyjny GKS-u Katowice Marcin Janicki. Zastąpił on Martynę Pajączek, która w czerwcu objęła władzę nad łódzkim Widzewem.

 

 

Źródło: Polska Liga Piłkarska

***

„17-latek z Legii w Wigrach, obcokrajowcy na testach w Chojniczance i awanse w Chrobrym oraz GKS-ie Bełchatów”

Odkładamy już na bok kwestie pozasportowe i skupiamy się na ostatnich ruchach, jakie poczynali pierwszoligowcy w minionych dniach. W Suwałkach zameldował się Konrad Matuszewski, który w poprzednim sezonie zagrał w prawie każdym meczu w trzecioligowych rezerwach Legii. Do Wigier został z niej wypożyczony na rok.

 

 

Źródło: Wigry Suwałki

***

Natomiast na testach w Chojniczance znalazła się para zawodników bez polskiego obywatelstwa. Są nimi 28-letni pomocnicy: Hiszpan Toni Conejo Hiszpan (ostatnio Antequera CF, czwarty poziom rozgrywkowy w Hiszpanii) oraz Słowak Michal Obročník (ex-FK Železiarne Podbrezová, słowacka ekstraklasa). Obydwaj zaliczyli solidną liczbę występów w poprzednim sezonie, dokładając do tego po kilka bramek (Conejo 8, Obročník 3).

 

 

Źródło: Chojniczanka

***

W Chrobrym i GKS-ie Bełchatów doszło do wypromowania kilku zawodników z niższych szczebli drużynowych. U Pomarańczowo-Czarnych mowa o pierwszych profesjonalnych kontraktach dla Adama Antochowa, Dominika Piły i Macieja Diduszki, zaś w beniaminku zdecydowano się na zgłoszenie do rozgrywek osiemnastoletniego Bartłomieja Lisowskiego.

Źródło: Chrobry Głogów/GKS Bełchatów


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się