var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Ekstraklasa: Kucharczyk bliski przenosin do Rosji. Kopczyński oficjalnie w Arce. Poważny uraz Aquino

Autor: zebrał Sebastian Czarnecki
2019-07-20 01:00:03

Polska Ekstraklasa ruszyła na pełnej! Już drugi dzień ligowych zmagań za nami, dlatego dzisiejszy Przegl±d Ekstraklasy wypełniony jest pomeczowymi wypowiedziami trenerów - możemy się z nich dowiedzieć chociażby o kontuzji Aquino. Nie zabrakło jednak ciekawych doniesień transferowych, ponieważ Michał Kucharczyk lada moment może przenie¶ć się do ligi rosyjskiej, a Michał Kopczyński oficjalnie wyl±dował w Arce. Lechia Gdańsk i Legia Warszawa poznały również swoich potencjalnych rywali w trzeciej rundzie Ligi Europy.

 „Kucharczyk bliski transferu do Rosji”

Jak donosi Janekx, Michał Kucharczyk jest bliski przenosin do ligi rosyjskiej. Były zawodnik Legii Warszawa ma podpisać kontrakt z Uralem Jekaterynburg, gdzie przechodził testy medyczne.

¬ródło: Janekx / Twitter

***

„Legia i Lechia poznały potencjalnych rywali w Lidze Europy”

UEFA podzieliła drużyny na grupy przed losowaniem trzeciej rundy Ligi Europy, które odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14:00. I nie będzie wcale łatwo, ponieważ Legia może trafić między innymi na Rangers i Larnakę, z kolei Lechia po ewentualnym pokonaniu Broendby może zmierzyć się ze Spartakiem Moskwa czy portugalsk± Brag±.

 

¬ródło: UEFA / Twitter

***

„Michał Kopczyński w Arce”

Były pomocnik Legii Warszawa podpisał dwuletni kontrakt z gdyńskim klubem. Trener Jacek Zieliński liczy przede wszystkim na jego wszechstronno¶ć, ponieważ może zagrać z powodzeniem zarówno w pomocy jak i w obronie. Kopczyński poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w nowozelandzkim Wellington Phoenix.

¬ródło: Arka Gdynia

***

„Michał Bednarski wypożyczony do Olimpii Elbl±g”

A skoro jeste¶my już przy Arce, to warto wspomnieć o Michale Bednarskim, który przedłużył o kolejny rok kontrakt z gdyńskim klubem, po czym od razu przeniósł się na wypożyczenie do Olimpii Elbl±g.

¬ródło: Arka Gdynia

***

„Janusz Biesiada nowym prezesem Lechii Gdańsk”

Rada Nadzorcza Lechii Gdańsk SA wybrała nowego prezesa zarz±du. Został nim Janusz Biesiada, który od marca 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa.

¬ródło: Lechia Gdańsk

***

„Udovicić: Jestem ¶wiadomy błędu”

Żarko Udovicić po wczorajszym faulu był na ustach wszystkich kibiców polskiej Ekstraklasy. Były zawodnik Zagłębia Sosnowiec przeprosił i przyznał się do błędu.

¬ródło: Lechia Gdańsk

***

„Górnik Zabrze z nowym sponsorem”

Górnik zaprezentował dzisiaj nie tylko nowe koszulki na sezon 19/20, ale również nowego sponsora. Na koszulkach zabrzan pojawi się logo Polskiej Grupy Górniczej. 

¬ródło: Górnik Zabrze

***

„Łukasz Burliga tęsknił za Wisł±”

„Te ostatnie powroty mocno nas scaliły. Ludzie, którym zależy na klubie, w trudnych momentach podwójnie się mobilizuj±. Potrafi± zrezygnować z pewnych rzeczy i po prostu przyj¶ć z pomoc±. Wisła to piękna historia i nie ukrywam, że bardzo wiele jej zawdzięczam. OK, musiałem się przebić, ale potem dzięki Wi¶le wypłyn±łem. Dlatego też mam poczucie, że powinienem z ni± być nie tylko wtedy, gdy jest kolorowo, ale też wtedy, gdy jest Ľle. Cieszę się więc, że zim± wróciłem do Krakowa”

Więcej TUTAJ

¬ródło: TVP Sport

***

„Buchalik: Trenuję po to, aby grać”

Choć przed sezonem były takie przesłanki, że Michał Buchalik wygrał rywalizację z Mateuszem Lisem, to dzisiaj otrzymali¶my ostateczne potwierdzenie. Bramkarz liczy, że omin± go problemy zdrowotne.

„Trenuję po to, żeby grać i w końcu otrzymałem szansę. Z jednej strony cieszę się, że udało mi się wywalczyć miejsce w składzie. Odpukać jest wszystko dobrze z moim zdrowiem. Z drugiej strony nie zdobywamy punktów w pierwszym meczu i musimy o nim zapomnieć. Teraz jedziemy do Gdańska, gdzie powalczymy o pierwsze punkty w tym sezonie”

Więcej TUTAJ

¬ródło: Wisła Kraków

***

„Stolarczyk: Przed nami sporo pracy”

Mniej powodów do rado¶ci miał trener Wisły, Maciej Stolarczyk, który jest rozczarowany po porażce ze ¦l±skiem. Przyznał jednak, że bramka dla drużyny go¶ci była bardzo widowiskowa.

„Nie tak wyobrażali¶my sobie mecz inauguracyjny, przede wszystkim je¶li chodzi o wynik. Grali¶my przed swoja publiczno¶ci± i chcieli¶my się dobrze zaprezentować. Stworzyli¶my sobie kilka okazji, ale nie udało nam się ich zamienić na bramkę. Tę bardzo ładn± zdobył przeciwnik, trzeba ¦l±skowi pogratulować. Przed nami sporo pracy, bo to spotkanie nie było piękne i konsekwentnie musimy działać, aby te elementy, które szwankowały, na mecz z Lechi± poprawić.”

Więcej TUTAJ

¬ródło: wislaportal.pl

***

„Lavicka zadowolony z trzech punktów”

Vitezslav Lavicka nie popada w hurraoptymizm po zwycięstwie z Wisł±. Trener ¦l±ska jest zadowolony z trzech punktów, ale przyznał, że to efekt ciężkiej pracy, ponieważ oba zespoły miały swoje sytuacje.

„Przypominam, że to dopiero pierwsza kolejka ligi. Jestem zadowolony ze zdobycia trzech punktów. To było zwycięstwo dzięki ciężkiej pracy. Obie drużyny miały swoje sytuacje w tym meczu. Cieszę się najbardziej z tego jak piłkarze pracowali na boisku. Grali zespołowo. Mieli¶my dobr± organizację pracy. Nowi piłkarze: Putnocky, Płacheta, Stiglec - rozegrali bardzo dobre zawody. Musimy jednak dalej ciężko pracować.”

Więcej TUTAJ

¬ródło: slasknet.com

***

„Papszun: Ogarn±ł nas paraliż”

Marek Papszun nie miał wielu powodów do rado¶ci po porażce z Koron± Kielce. Trener Rakowa Częstochowa przyznał, że jego zespół stać na o wiele lepsz± grę.

„Nie tak wyobrażali¶my sobie ten pierwszy mecz, przede wszystkim od strony piłkarskiej. Nic nie umniejszaj±c Koronie, nie zagrali¶my z tym rywalem na swoim poziomie. W żadnej fazie gry nie pokazali¶my tego, co potrafimy robić. Ogarn±ł nas duży paraliż, potrafili¶my z niego tylko momentami się dĽwign±ć i zagrozić przeciwnikowi. Większa czę¶ć meczu nie była niestety w naszym stylu. Pocieszaj±ce jest to - mam nadzieję – że już tak słabego meczu nie zagramy. Mam nadzieję, że to nie jest wstrz±s mózgu, tylko lekkie zaćmienie od tego słońca i szybko z tego wyjdziemy. Wiem na co stać mój zespół, a dzi¶ nie był on sob±”

Więcej TUTAJ

¬ródło: TVP Sport

***

„Gino Lettieri: Dobrze przestudiowali¶my mecze Rakowa”

Trener Korony Kielce był bardzo zadowolony po zwycięstwie nad Rakowem Częstochowa i przyznał, że jego zespół powinien był strzelić więcej bramek. Mimo to, nie ma powodów do narzekań.

„Dobrze przestudiowali¶my ostatnie mecze Rakowa i byli¶my przygotowani. W sparingu z ŁKS-em nie mogli¶my pokazać wszystkiego. Trzeba też dodać, że w dniu meczu trenowali¶my w południe, potem była podróż i tak naprawdę po wyj¶ciu z autokaru od razu wybiegli¶my na boisko. Dzisiaj byli¶my wypoczęci i może dlatego była taka różnica. Mimo wszystko mamy jeszcze sporo pracy przed sob±, żeby wszystko wygl±dało tak, jak chcemy.”

Więcej TUTAJ

¬ródło: Korona Kielce

***

„Fornalik: Gratuluję postawy, ale nie wyniku”

Waldemar Fornalik nie ma za wielu powodów do rado¶ci. Choć jego drużyna rozegrała dobre spotkanie, to jednak znowu w samej końcówce wypu¶ciła z r±k zwycięstwo.

„Mógłbym zacytować dzi¶ wiele stwierdzeń z konferencji po spotkaniu z BATE. Gra znowu była na dobrym poziomie, szczególnie w pierwszej połowie. Jednak po raz kolejny byli¶my nieskuteczni. My¶lę, że to zadecydowało, że znowu nie wygrali¶my. W pierwszej połowie mieli¶my dwie, trzy sytuacje 100-procentowe. Lech też miał swoje okazje i ten wynik powinien być wyższy. Po przerwie ¶wietn± okazję miał Piotr Parzyszek. Bior±c pod uwagę, że kończyli¶my mecz w dziesięciu, powinni¶my się cieszyć, że mamy punkt. Widać było ¶lady spotkania z BATE. Po raz kolejny pogratulowałem zespołowi postawy, ale nie wyniku. To s± dwie różne sprawy. Zrobili¶my w składzie kilku zmian, a obraz gry niewiele się zmienił w stosunku do tego co prezentowali¶my w poprzednich spotkaniach.”

Więcej TUTAJ

¬ródło: Piast Gliwice

***

„Uraz Aquino, Parzyszek i Czerwiński gotowi na LE”

Po meczu z Lechem Poznań urazu mię¶niowego doznał Daniel Aquino i wygl±da to na całkiem poważn± kontuzję. Piotr Parzyszek i Jakub Czerwiński będ± z kolei gotowi na mecz Piasta w Lidze Europy.

„Najgorzej wygl±da sprawa Aquino, bo może to być uraz mię¶nia przywodziciela. Diagnozę otrzymamy za trzy-cztery dni. U Kuby Czerwińskiego, gdyby¶my dzi¶ na niego postawili, mogliby¶my ryzykować pogłębieniem urazu i wykluczeniem z gry nawet na kilka tygodni. Teraz natomiast jest szansa, że będzie zdrów już na pierwszy mecz eliminacyjny Ligi Europy. U Piotrka Parzyszka jest to stłuczenie. My¶lę, że to nie jest nic poważnego”

¬ródło: Piast Gliwice / Twitter

***

„Dariusz Żuraw: Nie mogli¶my złapać odpowiedniego rytmu”

„Przed tym meczem zadawano mi często pytanie czy to że Piast rozgrywa już spotkania o stawkę będzie ich atutem, czy może dla nas plusem będzie ich zmęczenie. Jak się okazało w pierwszej połowie było to na korzy¶ć gospodarzy, bo my nie mogli¶my złapać odpowiedniego rytmu. Szybko stracona bramka spowodowała, że zaczęli¶my grać nerwowo i nie tak jak chcieli¶my. Po zmianach mieli¶my jeszcze większ± przewagę, udało się strzelić jednego gola, ale nie zd±żyli¶my drugiego. Muszę pochwalić zespół za to, że grał do końca i że próbował na trudnym terenie w Gliwicach odwrócić losy meczu. Udało się tylko zremisować, ale z perspektywy całego spotkania jest to zasłużony wynik i absolutnie nie będę narzekał, bo wiele zespołów straci tutaj punkty.”

Więcej TUTAJ

¬ródło: Lech Poznań


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się