Autor zdjęcia: Youtube

El. LM: PSV rzutem na taśmę wygrywa z Basel. Viktoria bezbramkowo remisuje z Olympiakosem. Zwycięstwo Dinama (wideo)

2019-07-24 10:57:45

We wtorek rozegrano pierwsze mecze II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bardzo dużo emocji przyniosło starcie w Eindhoven, gdzie miejscowe PSV po dwóch bramkach w ostatnich minutach pokonało FC Basel 3:2. Goli nie zobaczyli natomiast kibice w Pilźnie – Viktoria zremisowała bowiem z Olympiakosem Pireus. W grupie mistrzowskiej tryumfy zanotowały Dinamo Zagrzeb, FC Kopenhaga i APOEL Nikozja.

Najciekawszym wtorkowym starciem był pojedynek w Holandii. W ścieżce niemistrzowskiej wicemistrzowie kraju, PSV Eindhoven podejmowali wicemistrza Szwajcarii, FC Basel. Od pierwszych minut gospodarze przejęli inicjatywę. To zakończyło się golem w 13. minucie. Strzał Donyella Malena obronił Jonas Omlin, ale przy dobitce Brumy był już bezradny. „Helweci” wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy. Kompletnie bierną postawę zespołu PSV wykorzystał Luca Zuffi, który długim podaniem uruchomił Albiana Ajetiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Jeroena Zoeta. W 55. minucie samobójcze trafienie mógł zanotować Eray Comert, ale na jego szczęście piłka odbiła się od poprzeczki. Zespół z Eindhoven przeważał, ale znów gola strzeliło Basel. W 79. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Omar Alderete i nie dał szans Zoetowi na skuteczną interwencję. Ekipa Marka van Bommela nie załamała się i do ostatnich minut walczyła o korzystny rezultat. W 89. minucie Steven Bergwijn dobrze dograł do Sama Lammersa, który doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie gry zwycięskie trafienie zanotował Malen.

Interesująco zapowiadał się mecz między Viktorią Pilzno, a Olympiakosem Pireus. Ostatecznie jednak kibice nie zobaczyli żadnych bramek i rywalizacja nadal jest otwarta, choć w meczu rewanżowym faworytem będą podopieczni Pedro Martinsa, którzy wystąpią przed własną, fanatyczną publicznością. Wicemistrzowie Czech mogą mieć po tym spotkaniu spory niedosyt, bo mieli sporą przewagą, kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Jose Sa.

W ścieżce mistrzowskiej zwycięstwo zanotowało Dinamo Zagrzeb, które nie bez problemów pokonało gruzińskie Saburtalo Tbilisi 2:0. Mistrzowie Gruzji już w poprzedniej rundzie sprawili dużą niespodziankę, gdy wyeliminowali mołdawski Sheriff Tyraspol, a kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby w 51. minucie Ognjen Rolović miał więcej szczęścia i pokonał Dominika Livakovicia. Ostatecznie jednak zespół Nenada Bjelicy wygrał 2:0. Najpierw w 67. minucie akcję wykończył Mislav Orsić, a dziesięć minut później rzut karny wykorzystał Bruno Petković. 90 minut w barwach Dinama rozegrał Damian Kądzior, który dodatkowo obejrzał też żółtą kartkę.

Z walijskim The New Saints poradziła sobie FC Kopenhaga. Mistrzowie Danii wygrali na wyjeździe 2:0 po bramkach Pierosa Sotiriou i Roberta Skova z rzutu karnego. W barwach TNS do 75. minuty występował Adrian Cieślewicz. Skromne zwycięstwo zanotował APOEL Nikozja, który po bramce Tomasa De Vincentiego z jedenastu metrów pokonał FK Sutjeskę Niksić. Mistrzowie Czarnogóry byli bardzo blisko remisu, przez większość drugiej połowy przeważali, ale świetnie w bramce spisywał się Vid Belec. Na dodatek w 69. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Stefan Nikolić.

Viktoria Pilzno – Olympiakos Pireus 0:0

Viktoria: Hruska – Havel, Pernica, Brabec (72’ Hejda), Hlousek – Kalvach, Hrosovsky, Kayamba, Cermak (83’ Mihalik), Kopić – Krmencik (69’ Chory).

Olympiakos: Jose Sa – Elabdellaoui, Semedo, Papadopoulos (22’ Ba), Tsimikas – Bouchalakis, Guilherme, Podence, Valbuena (57’ Camara), Masouras (81’ Randjelović) – Guerrero.