var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega

Raport z I ligi: Trałka zagra w Warcie? Miedź chce Byrtka. Benedyczak rozchwytywany. Były skaut Lecha dyr. sportowym Wigier

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2019-07-24 19:25:50

Nadszedł czas na ostatnie szlify kadrowe u pierwszoligowców, nim w ten weekend rozpoczną swe boiskowe zmagania. Największe poruszenie sprawił naturalnie Łukasz Trałka, który być może nawet nie będzie musiał ruszać się ze stolicy Wielkopolski w poszukiwaniach nowego klubu. Póki co bowiem trenuje z Wartą. W ogóle poznaniacy byli wyjątkowo aktywni w ostatnich dniach, choć inni pierwszoligowcy – na przykład Stomil czy Wigry Suwałki, które oprócz nowego piłkarza, znalazły nowego, ciekawego dyrektora sportowego. Zapraszamy na pierwszoligowy raport!

***

Łukasz Trałka przeniesie się z Poznania do… Poznania? Pomocnik od kilku dni trenuje z Wartą

Oprócz tego do kadry wielkopolskiej ekipy został zgłoszony także Szymon Piekarski (pomocnik), który w poprzednim sezonie występował w trzeciologiowej Jarocie Jarocin. Drugim wzmocnieniem jest natomiast Sebastian Olszewski, który podpisał z Wartą umowę do 2021 roku z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon. Ostatnio Olszewski związany był z Rozwojem Katowice, który nie przystąpi do rozgrywek 2019/20.

W stolicy Wielkopolski od dziś będzie występował również Wiktor Długosz – w ramach rocznego wypożyczenia z Korony Kielce.

Zmiany w Warcie dotyczą jednak nie tylko boiska oraz szatni, lecz także gabinetów. Marcin Janicki został bowiem przewodniczącym rady nadzorczej klubu. Wcześniej prezesował GKS-owi Katowice, a także Pierwszej Lidze Piłkarskiej.

Źródło: Warta Poznań/Damian Smyk

***

Jak donosi świetnie zorientowany w kuluarach Janekx89, na celowniku pierwszoligowych klubów znalazł się Adrian Benedyczak z Pogoni Szczecin.

Oprócz tego, według twitterowicza Miedź Legnica widziałaby u siebie Damiana Byrtka.

Źródło: @Janekx89

***

Zagłębie Sosnowiec stawia na młodzież. Tym razem kontrakt z nim podpisał Filip Karbowy – na 2 lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Zawodnikiem Zagłębia nie jest już natomiast Konrad Budek, który dziś rozwiązał kontrakt z tą drużyną za porozumieniem stron

Z rzeczy pozaboiskowych – sosnowiczanie mają także nowego sponsora, którym jest LV Bet. Na przedzie koszulek meczowych tego klubu zostanie aż do końca rozgrywek 2022/23.

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

***

Wojciech Hajda trafia na roczne wypożyczenie do Stomilu z Górnika Zabrze. Nowym piłkarzem olsztynian został również Szymon Rak, wcześniej reprezentujący barwy Motoru Lublin.

Źródło: Stomil Olsztyn

***

Termalica chyba również chce mocniej promować młodzież. Do niecieczan dołączył właśnie Damian Pawelski, którego pozyskano z SMS-u Łódź. Oprócz tego do rozgrywek I ligi został zgłoszony Kamil Kuta, piłkarz – uwaga! – 15-letni!

Źródło: 90minut.pl

***

Mimo wprowadzenia przepisu o młodzieżowcu, w Jagiellonii nie pogra sobie Michał Ozga – stąd jego wypożyczenie do Wigier. 

Suwalczanie mają też nowego dyrektora sportowego, którym został Siergiej Chitrikow.

– Przez osiem sezonów pracował w dziale skautingu Lecha Poznań, a kolejne cztery lata spędził w warszawskiej Legii. Siergiej Kriwiec, Aleksandar Tonew, Darko Jevtić czy Artjoms Rudnevs to tylko niektóre nazwiska, które wypatrzył nowy dyrektor Wigier. W suwalskiej drużynie Chitrikow zamierza stworzyć własną siatkę skautingu, poszukując utalentowanych zawodników zarówno z naszego regionu, jak i zza granicy – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Wigry Suwałki

***

28-letni Słowak, Michal Obrocnik, podpisał roczną umowę z Chojniczanką. W zeszłym sezonie występował w FK Zelaziarne Podbrezova, głównie jako defensywny pomocnik.

Źródło: Chojniczanka

***

Z Miedzią na dłużej związał się Hubert Antkowiak – konkretnie do 2021 roku. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do KKS-u Kalisz, gdzie popisał się całkiem niezłą skutecznością, nawetj jak na III ligę. W 31 meczach zdobył bowiem aż 20 bramek.

Źródło: Miedź Legnica

***

Z podobnego poziomu wzmocnienia dokonała także Stal Mielec, biorąc w swoje szeregi Bartosza Sobczyka z Wisłoki Dębica. Warto jednak zaznaczyć, że mówimy o wychowanku Biało-Niebieskich.

Źródło: Stal Mielec

***

Dwóch świeżaków w kadrze ma także Podbeskidzie – Patryka Drabika, Konrada Sierackiego oraz Michała Studnickiego. Wszyscy trzej podpisali z klubem z Bielska Białej kontrakty na 2 lata z możliwością przedłużenia ich o jeszcze jeden rok.

Źródło: Podbeskidzie

***

PZPN zatwierdził listę sędziów dla szczebla centralnego, w I lidze sędziować będą:

Artur Aluszyk (Szczecin), Łukasz Bednarek (Koszalin), Zbigniew Dobrynin (Łódź), Sebastian Jarzębak (Bytom), Konrad Kiełczewski (Białystok), Damian Kos (Gdańsk), Sebastian Krasny (Kraków), Daniel Kruczyński (Żywiec), Wojciech Krztoń (Olsztyn), Łukasz Kuźma (Białystok), Piotr Lasyk (Bytom), Paweł Malec (Łódź), Jacek Małyszek (Lublin), Tomasz Marciniak (Płock), Wojciech Myć (Lublin), Marek Opaliński (Legnica), Kornel Paszkiewicz (Wrocław), Paweł Pskit (Łódź), Sylwester Rasmus (Toruń), Dominik Sulikowski (Gdańsk), Damian Sylwestrzak (Wrocław), Łukasz Szczech (Warszawa), Piotr Urban (Warszawa), Tomasz Wajda (Żywiec), Mariusz Złotek (Stalowa Wola), Mateusz Złotnicki (Lublin)

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się