var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Własne

Druga kolejka Ekstraklasy 2019/20 za pasem, typujemy! Gramy o książki, ale przygotujemy też nagrodę-niespodziankę

Autor: redakcja
2019-07-26 11:00:13

Nowy sezon Ekstraklasy dopiero co się zaczął, więc tym bardziej zdążyliśmy zatęsknić juz za Ekstraklasą. A skoro tak, to też dobra okazja, aby przypomnieć naszego ekstraklasowego typera. Tradycyjnie gra toczyć się będzie o książki od wydawnictwa SQN, ale za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przewidujemy nagrodę-niespodziankę, której na razie zdradzać nie będziemy. Na początek gramy o pozycję "Anatomia Liverpoolu. Historia w dziesięciu meczach", napisaną przez Jonathana Wilsona i Scotta Murraya. Z typowaniem wracamy na Twittera.

2. kolejkę typujemy TUTAJ.

Ponieważ na Twitterze są ograniczenia liczby znaków, a wypadałoby się zmieścić w jednym poście, trzeba będzie zapisywać meczowe pary skrótowo. Przykład poprawnie zapisanych typów na 2. kolejkę:

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin X 1:1
Lech Poznań - Wisła Płock 1 2:0
Cracovia - ŁKS Łódź 1 2:1
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 1 2:0
Korona Kielce - Legia Warszawa X 1:1
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1 3:1
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2 1:2
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1 2:0

Wszystko jasne, zatem do dzieła! Typujemy do momentu rozpoczęcia pierwszego spotkania. Później też można typować, ale już bez meczów trwających lub zakończonych 

Przypominamy dokładne zasady:

1. Żeby wziąć udział w typerze, należy być followersem 2x45.info na Twitterze i przedstawić swoje typy w komentarzu pod postem zapowiadającym daną kolejkę typera.

2. Typujemy na DWA SPOSOBY

a) rozstrzygnięcie 1, X, 2

b) konkretny wynik bramkowy

A więc np. podajecie Arka - Pogoń X 1:1.

WAŻNE: Trzeba w obu przypadkach trzymać się jednego rozstrzygnięcia. Jeśli zdecyduje się podać "1" do danego meczu, co oznacza zwycięstwo gospodarzy, przy typowaniu dokładnego wyniku nie możecie podać remisu (np. 0:0) lub zwycięstwa gości (np. 0:2).

Za poprawne wytypowanie rozstrzygnięcia "1, X, 2" otrzymujecie 1 PUNKT. Za poprawne wytypowanie dokładnego wyniku otrzymujecie kolejne 3 PUNKTY, czyli na jednym meczu można zdobyć nawet 4 PUNKTY. Wygrywa ten, kto po przedstawieniu typów do trzech kolejek zgromadzi największą liczbę punktów. W przypadku równej liczby punktów między dwoma lub więcej startującymi, dogrywka aż do skutku na spotkania z lig europejskich.

Tradycyjnie punkty podliczamy w cyklach. Pierwszy cykl to kolejki 1-3. Zatem po trzeciej kolejce podamy pierwszego triumfatora w naszym typerze.

Zwycięzcy wcześniejszych etapów (kolejki 20-22, 23-25 itd.) mogą dalej typować, ale już tylko dla zabawy. Osoba, która wcześniej otrzymała książkę, może również zgarnąć nagrodę-niespodziankę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dlatego warto grać do końca.

Miłej zabawy! 

PS. Ewentualne zastrzeżenia co do obliczeń prosimy zgłaszać w wiadomości prywatnej.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się