var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: soccer.10ztalk.com

Włochy: Milan sprowadza partnera Piątkowi, Lazio może zarobić krocie za Milinkovicia-Savicia

Autor: Marcin Długosz
2019-07-26 16:00:10

Ostatnie dni są nieco spokojniejsze jeżeli chodzi o transfery we Włoszech. Tak czy inaczej druga połowa lipca sprzyja oczywiście nieustannym pogłoskom, które przedstawiają także bardzo poważne źródła. Zapraszamy na wykaz najciekawszych doniesień z tematyki włoskiego mercato.

Dzieje się w Milanie. Klub postanowił zainwestować ponad 40 mln euro, aby ściągnąć Krzysztofowi Piątkowi kompana do ataku w postaci Angela Correi. Argentyńczyk ma pełnić na San Siro funkcję drugiego napastnika operującego pomiędzy Polakiem a ofensywnym pomocnikiem, którym będzie najprawdopodobniej Lucas Paqueta. Więcej pisaliśmy na ten temat w TYM miejscu.

Na ostatniej prostej skomplikowała się natomiast kwestia odejścia Andre Silvy. Portugalczyk miał przejść za 30 mln euro do Monaco, w którym przeszedł już nawet testy medyczne, ale klub z księstwa w ostatniej chwili wycofał się z transakcji. Powód? Ponoć rozbieżności finansowe w kwestii umowy indywidualnej. Mówi się też o tym, że ekipa z Ligue 1 niespodziewanie chciała zbić w ostatniej chwili koszt transferu.

 

 

Na nudę w kwestii napastników nie mogą narzekać także w drugim mediolańskim klubie. Inter cały czas zabiega  sprowadzenie Romelu Lukaku, jednak Nerazzurri nie mogą się dogadać z Manchesterem United w kwestii ceny za Belga. Anglicy niezmiennie żądają ponad 80 mln euro. Wszystko mogłaby ułatwić sprzedaż Mauro Icardiego. Przyszłość odstawionego od zespołu Argentyńczyka obecnie pozostaje jednak jedną wielką zagadką…

Skoro wywołaliśmy już temat „Czerwonych Diabłów” to niewykluczone, że wkrótce zasilą one budżet jednego z włoskich klubów bardzo sowitym przelewem. Mowa o Lazio, które ma negocjować z ekipą z Premier League sprzedaż swojej gwiazdy, Sergeja Milinkovicia-Savicia. Koszt? Nawet 90 mln euro – rozmowy trwają.

 

 

Przy akompaniamencie śpiewów kibiców Boca Juniors Buenos Aires, do Argentyny przyleciał Daniele De Rossi. Argentyńczyk ma podpisać z południowoamerykańskim klubie kontrakt do końca obecnego roku i na zakończenie kariery spróbować jeszcze tego niecodziennego doświadczenia.

 

 

Ciekawy wątek pod kątem kolejnych tygodni stanowi także przyszłość Federico Chiesy. Nowy właściciel Fiorentiny, Rocco Commisso, zapewnia, że gwiazda Violi zostanie w klubie. Media są jednak przekonane, że takiego przekonania nie ma w sobie sam zawodnik i wkrótce na tej kanwie może dojść do rozwoju wydarzeń.

Warto wspomnieć także o kolejnych planach transferowych Napoli. Z wicemistrzem Włoch nieustannie łączony jest wspomniany już Icardi, a najnowsze pogłoski traktują także o Nicolasie Pepe, iworyjskiej gwieździe Lille. Agent Afrykańczyka spotkał się z przedstawicielami neapolitańczyków i kto wie, co się z tego wszystkiego narodzi.

Do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 Serie A pozostał jeszcze miesiąc. A – jak powszechnie wiadomo – im bliżej zamknięcia rynku transferowego, tym bardziej zdecydowane działania klubów…


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się