var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Twitter Sao Paulo

Transfery w Hiszpanii: Barcelona znalazła następce Alby. Juanfran ląduje w Brazylii, a Malcom w Rosji

Autor: Krystian Porębski
2019-08-06 14:02:21

Przygotowania do sezonu hiszpańskie kluby bardzo mocno wzięły sobie do serca, więc transfery, które miały być kluczowe dla kadr poszczególnych ekip, już dawno zostały przeprowadzone. Jeszcze wiele może się wydarzyć w ostatnich tygodniach okienka, jednak ostatnie dni, musimy przyznać, nie były zbyt ciekawe i stały pod znakiem głośnych odejść. Poza jednym, naprawdę konkretnym transferem.

Junior Firpo strzałem w 10-tkę?

Jego rozwój i karierę zdecydowanie zahamowały kontuzje, nie zmienia to jednak faktu, że Junior Firpo jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w Hiszpanii, a na pozycji lewego obrońcy niewielu może się z nim równać. Pod wodzą Quique Setiena przebojem wdarł się do kadry Betisu, młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, wielokrotnie był wyróżniany przez hiszpańskie media. Dlatego wielkim zaskoczeniem może być domniemana kwota odstępnego. Ekipę z Katalonii Firpo miał kosztować zaledwie 18 milionów euro. Z jednej strony, to nie jest mała suma, z drugiej jednak znalezienie zawodnika tej klasy, z takim potencjałem, za takie pieniądze, to prawdziwy majstersztyk.

 

 

 

Jedyne wątpliwości jakie budzi 22-latek, to właśnie problemy z kontuzjami. Wykluczyły go one ze sporej części poprzedniego sezonu. Tak czy siak, to naprawdę fantastyczna okazja. Najważniejsze jest jednak teraz pytanie, jak Firpo sprawdzi się w roli tego drugiego? Niewątpliwie Alba nie ma zamiaru jeszcze ustępować i na dynamice nadal nie stracił. Pochodzący z Dominikany energiczny zawodnik, będzie musiał się dwoić i troić, aby wyrwać jak najwięcej minut od doświadczonego Hiszpana.

Sao Paulo może się nabawić fanów w Hiszpanii

Nikt nie spodziewał się... brazylijskiej inkwizycji. Boki obrony w ekipie Sao Paulo będą mocno hiszpańskie, bo ekipę zasilili doskonale znany z boisk La Liga Dani Alves, a partnerować mu będzie były już zawodnik Atletico, Juanfran. Doprawdy nie wiemy jaki jest pomysł włodarzy i być może chcą popracować nad oglądalnością spotkań i popularyzacją ich poza granicami kraju, aczkolwiek do tej pory ekipę tą kojarzyliśmy przede wszystkim z promowaniem młodych talentów, a nie ze ściąganiem doświadczonych piłkarzy, którzy trafiają tam na emeryturę. W każdym razie, na Sao Paulo warto zwrócić uwagę.

 

 

 

Kierunek – wschód, czyli o tych, którym nie wyszło

Tak jak już wspomnieliśmy, ten tydzień stał pod znakiem odejść. W Galicji nikt nie będzie płakał po Emre Morze. Turek wraca do kraju i będzie reprezentował barwy Galatasaray. Póki co to tylko wypożyczenie, ale choć 22-letni piłkarz ma duże możliwości, jakoś nie bardzo wierzymy, że będzie w stanie odbudować się na tyle, aby jeszcze na przyzwoitym poziomie w La Liga pokopać. Oczywiście trzymamy jednak kciuki, chcielibyśmy się mylić.

 

 

 

Nieco bardziej na północ udał się natomiast Malcom. Brazylijczyk miał przebłyski, ale w ostatecznym rozrachunku może sobie chyba pluć w brodę, że wybrał Barcelonę. Ernesto Valverde nie zaufał skrzydłowemu i za każdym razem miał ku temu jakieś powody. Nawet mimo fatalnej dyscypliny, jaką „popisywał się” Dembele. Niewątpliwie to nadal świetny zawodnik, jednak rok na ławce powoduje, że jego notowania znacznie spadły. Malcom będzie odbudowywał się w Zenicie. A wsparcie – przynajmniej początkowo – będzie miał ogromne.

 

 

 

***

Poza tym ciągle słyszymy doniesienia o kolejnych przymiarkach Realu czy Barcelony. W przypadku Królewskich mowa głównie o zawodnikach do pomocy, jak van de Beek i... Paul Pogba. Tak, tak, telenowela z Francuzem w roli głównej nadal się nie zakończyła. Starania ku kolejnym transferom ma czynić również Valencia, która jest zainteresowana m.in. Laguardią z Alaves. Konkretów póki co brak i kolejnych wielkich transferów powinniśmy się spodziewać bliżej końca okienka.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się