Autor zdjęcia: @PAOK_FC

El. LM: PAOK remisuje z Ajaksem, Brugge minimalnie lepsze od Dynama. Niespodziewana porażka APOEL-u (video)

2019-08-07 09:50:59

We wtorek rozpoczęła się III runda eliminacji Ligi Mistrzów. W najciekawszym starciu tej rundy grecki PAOK Saloniki zremisował z Ajaksem Amsterdam 2:2. Skromny tryumf zanotował belgijski Club Brugge, który wygrał z Dynamem Kijów. Niespodziewanej porażki na własnym boisku doznał APOEL Nikozja, który uległ Qarabagowi Agdam.

Mecz w Salonikach idealnie rozpoczął się dla Ajaksu. Już w 10. minucie mistrzowie Holandii objęli prowadzenie – z rzutu wolnego piłkę w pole karne wstrzelił Hakim Ziyech, ta przypadkowo odbiła się jeszcze od jednego z graczy i wpadła do bramki. Odpowiedź gospodarzu była jednak natychmiastowa. W 32. minucie zespołową akcję wykończył Chuba Akpom, a kilka chwil później głową Andre Onanę pokonał Leo Matos. Ajax odpowiedział w drugiej połowie – w 52. minucie jeden z defensorów przy próbie wybicia piłki trafił w Klaasa-Jana Huntelaara, a odbita futbolówka wpadła do bramki zdezorientowanego golkipera PAOK-u. Mimo tego, że Ajax w końcówce mocno zaatakował to więcej bramek w tym pojedynku już nie padło.

Skromną zaliczkę przed rewanżem wywalczył Club Brugge. Wicemistrz Belgii na własnym stadionie pokonał Dynamo Kijów 1:0. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy i taki wynik jest najmniejszym wymiarem kary. Jedynie trafienie na wagę zwycięstwa zanotował Hans Vanaken w 37. minucie, gdy skutecznie egzekwował rzut karny. 90 minut w barwach ekipy z Ukrainy rozegrał Tomasz Kędziora, który obejrzał żółtą kartkę.

W grupie mistrzowskiej rozegrano trzy spotkania. Swoich kibiców zawiedli piłkarze APOEL-u Nikozja, którzy przegrali z Qarabagiem Agdam 1:2. Gospodarze przez większość spotkania dominowali, tworzyli sytuacje pod bramką Vagnera, ale świetnie między słupkami spisywał się brazylijski golkiper. Cypryjczykom brakowało też w pewnych momentach szczęścia. Ekipa z Azerbejdżanu wyszła na prowadzenie w 54. minucie, gdy dobrą okazję wykorzystał Mahir Emreli. Kwadrans później podwyższył Magaye Gueye, który na boisku pojawił się zaledwie sześćdziesiąt sekund wcześniej. APOEL walczył o gola i zdobył go w doliczonym czasie gry – po stałym fragmencie gry głową do siatki trafił Giorgios Merkis i tym samym zdobył dla swojej drużyny bardzo cennego gola w kontekście meczu rewanżowego.

Emocji nie brakowało w Belgradzie, gdzie miejscowa Crvena Zvezda podejmowała FC Kopenhagę. Serbowie byli ekipą lepszą, ale pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. Prowadzenie gospodarzom w 44. minucie dał Milan Pavkov, a do wyrównania w 84. minucie doprowadził Jonas Older Wind. Duńczyk pokonał z rzutu karnego Milana Borjana. Taki sam rezultat padł w spotkaniu Dinama Zagrzeb z Ferencvarosem Budapeszt. Mistrzowie Chorwacji wyszli na prowadzenie w 7. minucie, gdy Dani Olmo po indywidualnej akcji pokonał Denesa Dibusza. Choć zespół Nenada Bjelicy przeważał to ostatecznie meczu nie wygrał, ponieważ w 60. minucie bardzo ważną bramkę, która dała Ferencvarosowi remis zdobył David Siger. Na ławce Dinama mecz spędził Damian Kądzior.

APOEL Nikozja – Qarabag Agdam 1:2 (0:0)

Giorgios Merkis 90+5’ – Mahir Emreli 54’, Magaye Gueye 69’.

APOEL: Belec – Vouros, Ioannou, Merkis – Jakolis (64’ Vidigal), Mihajlović, Gentsoglou (86’ Hallenius), Matić (65’ Alef) – Al-Tamari, De Vincenti, Pavlović.

Qarabag: Vagner – Medvedev, Mammadov, Sadygov, Ailton – Slavchev, Michel, Richard (86’ Qarayev) – Romero (85’ Adullayev), Emreli (68’ Gueye), Zoubir.