var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Facebook / RKS Radomiak Radom

Raport z I ligi: Ostatnie ruchy Stomilu i Wigier. Nowe kontrakty Leandro i Mikołajczaka. Obcokrajowcy z nowymi pracodawcami

Autor: Filip Gierszewski
2019-08-08 18:33:55

Sezon powoli nabiera rozpędu, dlatego też coraz mniej ruchu ma miejsce w szatniach pierwszoligowców. Mimo to kilka ostatnich dni przyniosło parę ciekawych newsów związanych z zapleczem ekstraklasy. Zapraszamy na ich przegląd.

Ikony Radomiaka i Chojniczanki na dłużej w swoich klubach

Tak, nie boimy się użyć sformułowania „ikona” zarówno w kontekście ważności Leandro dla Radomiaka, jak i Mikołajczaka dla Chojniczanki. I Brazylijczyk, i Polak są związani ze swoimi drużynami już od ponad siedmiu lat i wciąż odgrywają w nich znaczącą rolę. Nie miało to prawa umknąć uwadze włodarzy radomskiego oraz chojnickiego zespołu, toteż w środę pojawiły się oficjalne komunikaty o prolongatach kontraktów obu panów. W obu przypadkach mowa jest o przedłużeniu umów do 2022 roku, a więc aż do zaokrąglenia stażu do dziesięciu lat.

 

 

 

 

***

Nastolatkowie w Stomilu

Przy Piłsudskiego zawitała dwójka młodzieżowców, którzy w zeszłym roku zbierali szlify w czwartej i trzeciej lidze. Mowa o 19-letnim pomocniku Dawidzie Rudniku, a także o 18-letnim bramkarzu Michale Sobieskim. Obaj piłkarze zostali wypożyczeni do OKS-u ze swoich macierzystych klubów. Rudnik, który wywodzi się z Polonii Gościęcin w sezonie 2018/19 wywalczył z LZS-em Starowice Dolne awans do III ligi, zaś Sobieski wystąpił raz na przestrzeni roku w ŁKS-ie Łomża.

Ponownie wypożyczony ze Śląska Wrocław zostanie także Maciej Pałaszewski, o czym pisaliśmy tutaj.

 

 

 

 

***

Wigry pozyskują Żebrakowskiego

22-letni napastnik związał się z podlaskim klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Poprzednie pół roku spędził w Warcie Poznań, w barwach której wystąpił dwanaście razy, zdobywając przy tym dwa gole. W Wigrach o skład powalczy z… czterema innymi napastnikami o statusie seniora. Juniorów bowiem pozostaje w odwodzie jeszcze trójka.

 

 

***

Zagraniczni wracają do macierzy

Forsell, Chopi i Monterde. Kojarzycie, prawda? Pierwszego z pewnością, zresztą pisaliśmy już o jego przypadku w oddzielnym artykule. Fin został wypożyczony na rok do HJK Helsinki, z którym powalczy o wejście do Ligi Europy i oczywiście o kolejne mistrzostwo Finlandii. Hiszpanie zaś powrócili na półwysep Iberyjski – Chopi, były pomocnik Podbeskidzia, znalazł zatrudnienie w czwartym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii, a konkretnie w Club Portugalese, a Monterde, do niedawna zawodnik GKS-u Tychy, a jeszcze wcześniej Miedzi Legnica próbuje swoich sił na treningach trzecioligowego CF Badalona. Co więcej, zdążył już on opublikować na Twitterze nagranie z zajęć, podpisane ckliwą i motywacyjną formułką.

 

 

Ale strzał mu wyszedł, nie ma co.

 

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się