Autor zdjęcia: @Eintracht

Liga Europy: pierwsze mecze bez niespodzianek. Wolverhampton, Torino, Eintracht i Espanyol jedną nogą w kolejnej rundzie (video)

2019-08-09 11:02:36

Bez większych niespodzianek obyło się w pierwszych meczach III rundy eliminacji Ligi Europy. Wysokie zwycięstwa zanotowali faworyci – Torino rozbiło Szachtior Soligorsk, Wolverhampton wygrał z Pyunikiem, Eintracht rozgromił Vaduz, a Espanyol pokonał Luzern. Na listę strzelców wpisał się też Kamil Biliński, dzięki czemu zapewnił swojej ekipie remis.

Zespół z Turynu przez rundy eliminacyjne idzie jak burza. Nie inaczej było w czwartek, gdy włoski zespół rozbił przed własną publicznością Szachtior Soligorsk 5:0. Bramki dla ekipy Waltera Mazzariego zdobyli Andrea Belotti (dwie), Armando Izzo, Lorenzo De Silvestri i Kevin Bonifazi. Czterobramkowe zwycięstwo zanotował natomiast Wolverhampton Wanderers, który na wyjeździe nie dał szans Pyunikowi Erywań. W poprzedniej rundzie dość mocno z Florą Tallinn męczył się Eintracht Frankfurt, ale teraz podopiecznym Adiego Huttera poszło zdecydowanie lepiej. Niemiecka ekipa pokonała FC Vaduz aż 5:0. Kwestię awansu prawdopodobnie rozstrzygnął też Espanyol Barcelona, który wygrał z FC Luzern 3:0.

Pechowej porażki doznał pogromca Lechii Gdańsk – Brondby Kopenhaga. Ekipa Kamila Wilczka straciła dwie bramki w doliczonym czasie gry i ostatecznie uległa Sportingowi Braga 2:4. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie. Jeśli Legia awansuje do kolejnej rundy eliminacji to zmierzy się w niej prawdopodobnie z Rangers FC. Szkocki zespół wygrał na wyjeździe z inną duńską ekipą, FC Midtjylland 4:2. Bramki dla zespołu Stevena Gerrarda zdobyli Alfredo Morelos, Joe Aribo, Nikola Katić i Scott Arfield.

W kategoriach małej niespodzianki czy też bardziej rozczarowania można rozpatrywać postawę Maccabi Tel-Awiw. Zespół z Izraela najpierw odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów z rumuńskim CFR Cluj, a teraz uległ na własnym boisku litewskiej Suduvie Marijampol 1:2. Na własne życzenie sytuację awansu skomplikowała sobie Sparta Praga. Nasi południowi sąsiedzi prowadzili 2:0 po bramkach Costy Nhamoinesu i Guelora Kangi, ale tuż przed końcem spotkania stracili dwa gole i ostatecznie zremisowali 2:2. Dużo emocji przeżyli kibice zgromadzeni na stadionie w Thun, ale koniec końców ich zespół przegrał ze Spartakiem Moskwa 2:3.

Jeśli chodzi o występy naszych rodaków to największą rolę odegrał Kamil Biliński. Polak wszedł na murawę w 61. minucie, a dwadzieścia minut później zdobył gola na wagę remisu. Jego Riga FC (przypomnijmy, że mistrzowie Łotwy w II rundzie wyeliminowali Piast Gliwice) zremisowała z HJK Helsinki 1:1. Pewny tryumf zanotował Ludogorec Razgrad, który rozbił The New Saints 5:0. 90 minut rozegrał Jacek Góralski, a w 77. minucie na murawie zameldował się Jakub Świerczok. Na ławce walijskiej ekipy był Adrian Cieślewicz. Całe spotkanie w barwach Sheriffa Tyraspol zaliczył Ariel Borysiuk – jego zespół uległ jednak AIK-owi Sztokholm 1:2. Dodajmy, ze od 87. minuty w barwach gospodarzy grał Jarosław Jach. Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek w Bukareszcie, gdzie FCSB grało z Mladą Boleslav. W barwach miejscowych od 80. minuty grał Łukasz Gikiewicz.

Ararat-Armenia – Saburtalo Tbilisi 1:2 (1:0)

Anton Kobyalko 31’ – Sandro Altunashvili 72’, Levan Kenia 76’.