Autor zdjęcia: @BVB

Niemcy: Bayern gubi pierwsze punkty. Demonstracja siły BVB i RB Lipsk (video)

Autor: Maciej Zaremba
2019-08-19 15:37:39

Fani Bundesligi odetchnęli z ulgą. Za nami pierwsza kolejka ligi niemieckiej, która przyniosła wiele emocji i dużą liczbę bramek. Najważniejszymi wydarzeniami są oczywiście pierwsza wpadka Bayernu Monachium i bardzo przekonujące zwycięstwo Borussii Dortmund.

Bayern zatrzymany

Sezon Bundesligi standardowo rozpoczął się od meczu na stadionie mistrza Niemiec. W piątek o godzinie 20:30 wybrzmiał pierwszy gwizdek sezonu 2019/2019, a w spotkaniu otwierającym zmierzyły się drużyny Bayernu Monachium i Herthy BSC. Zdecydowanym faworytem starcia byli oczywiście gospodarze, którzy od początku meczu prezentowali się bardzo dobrze i mieli wyraźną przewagą nad gośćmi z Berlina. Pierwszego gola sezonu zdobył Robert Lewandowski, który sfinalizował świetną akcję Bayernu. Gdy wydawało się, że kolejne gole rekordowego mistrza Niemiec są tylko kwestią czasu, to dwa niespodziewane ciosy wyprowadziła Hertha BSC. Najpierw za sprawą Dodiego Lukebakio, który już po raz czwarty zdobył gola na Allianz Arena (w poprzednim sezonie w barwach Fortuny ustrzelił pamiętnego hat-tricka), a następnie przez wypożyczonego z Liverpoolu Marko Grujicia. Berlińczycy schodzili na przerwę z prowadzeniem, które nie odzwierciedlało jednak przebiegu spotkania. Druga połowa w wykonaniu Bayernu była już znacznie słabsza i gospodarze, mimo ogromnej optycznej przewagi, nie potrafili stwarzać sobie dogodnych sytuacji. W doprowadzeniu do remisu pomógł Bayernowi Grujić, który popełnił w polu karnym kompletnie bezsensowny faul, którego następstwem był wykorzystany przez Lewandowskiego rzut karny. Ostatecznie Bayern tylko zremisował na własnym stadionie 2:2 z Herthą i rozpoczął sezon od wpadki.

Koncert BVB na start sezonu

Mimo, że BVB przegrywała pierwszy mecz sezonu już od pierwszej minuty spotkania, to trzeba napisać, że start ekipy Favre’a jest wymarzony. Borussia kompletnie zdominowała swojego rywala z Augsburga i wynik 5:1 można określić, jako najniższy wymiar kary. W barwach BVB funkcjonowało dosłownie wszystko. Największe wrażenie zrobiła oczywiście ofensywa, z której gole zaliczyli Paco Alcacer (dwa), Marco Reus, Jadon Sancho i wprowadzony w drugiej połowie Julian Brandt. Wysokie i przekonywujące zwycięstwo potwierdziło wielkie aspiracje gospodarzy, którzy celują w mistrzostwo. Borussia już po pierwszej kolejce jest liderem i ma dwupunktową przewagę nad Bayernem.

RB znokautował Union

To był historyczny, pierwszy mecz w Bundeslidze dla Unionu Berlin, który jednak tego spotkania nie będzie dobrze wspominał. Gospodarze zmierzyli się z RB Lipsk, który delikatnie pisząc zmiażdżył beniaminka swoim pomysłem na grę i jakością poszczególnych piłkarzy. Mecz był niezwykle jednostronny i mógł skończyć się znacznie wyższym wynikiem niż 0:4 z perspektywy gospodarzy. Ekipa Juliana Nagelsmanna od początku przejęła inicjatywę i tworzyła kolejna sytuację. Dobry start RB na tle jednego z głównych kandydatów do spadku na pewno nie daje nam jednak odpowiedzi czy piłkarze z Lipska już tak szybko nauczyli się strategii swojego młodego trenera. Prawdziwa weryfikacja „Byczków” przed nami.