var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: @ChrobryGlogowSA

Raport z I ligi: Dwóch trenerów na wylocie. Poza kilkoma wyjątkami, w klubach jest dosyć sennie

Autor: Filip Gierszewski
2019-08-22 21:48:15

Sezon już rozpędził się na dobre, ale niewiele drużyn Fortuna I Ligi skłoniło się po ostatnie wzmocnienia przed upływem 31 sierpnia. W zeszłym tygodniu trochę działo się w Olsztynie, Grudziądzu i Legnicy, a w Chojnicach wypromowani do pierwszego składu zostali kolejni dwaj młodzieżowcy. Blisko utraty swoich posad są za to Mariusz Rumak i Ivan Djurdjevic.

W Opolu i Głogowie zapowiadane porywiste wiatry

Kończy się powoli cierpliwość pośród zarządzających Chrobrym Głogów. Od samego początku sezonu pomarańczowo-czarni radzą sobie tragicznie, w pięciu meczach nie zdobyli ani punktu i zanotowali bilans bramkowy 2-14. Nie dziwota, że pojawiają się pogłoski na temat podziękowania Ivanowi Djurdjeviciowi i jego współpracownikom. A jeśli takową przekazuje Janekx89, to wiadomo, że coś jest na rzeczy.

 

 

To, że takie newsy z wewnątrz zespołów posiada i ujawnia ów użytkownik Twittera nie jest dla żadnego internetowego obserwatora niczym zaskakującym. Z innej bajki za to jest to, co wyczyniło się na oficjalnym koncie Odry Opole.

 

 

Podajemy dalej dosłowny cytat tego, co zostało opublikowane na Twitterze przez administratorów Odry Opole w czwartkowe popołudnie. Po upływie kilku godzin wpis zniknął z radarów. Najwidoczniej ktoś w OKS-ie zorientował się, że takowe tweety absolutnie nic nie wnoszą, a raczej szkodzą. Uderzyło to przecież nie tylko w wizerunek trenera, ale też w sam klub oraz musiało potargać atmosferę pośród jego piłkarzy i pracowników.

Szybko zauważono potencjał w tymże komunikacie, dzięki czemu powstał #odrachallenge. Oto jego przykład:

 

 

Abstrahując od tego, jakim trenerem czy człowiekiem w życiu prywatnym jest Mariusz Rumak, ciężkie życie mają szkoleniowcy na opolskiej ziemi. Z Janem Furlepą pożegnano się w chłodnych nastrojach, pomimo tego, że właśnie wprowadził Odrę do z III do I ligi w dwa lata, a z usług Mirosława Smyły zrezygnowano już po tym jak drużyna wpadła w pierwszy kryzys. Za to sam Rumak niby rok temu związał się z OKS-em wieloletnią umową, a teraz stanął przed publicznym ultimatum. Krótko mówiąc, takie coś nie powinno się wydarzyć – to sprawy między osobami decyzyjnymi a szkoleniowcem.

***

Kontrakt dla niegrającego Japończyka i nowy młodzieżowy pomocnik

W środę, w dniu meczu z Sandecją, dwa posunięcia wykonane zostały w Olsztynie. Najpierw klub poinformował, iż do Stomilu przybył Sebastian Jarosz – 19-latek, który w zeszłym sezonie regularnie występował w trzecioligowym Stilonie Gorzów, gdzie w 31 meczach zdobył siedem bramek. Całkiem nieźle, jak na debiutancki sezon. Warto zatem przyjrzeć się rozwijającej się karierze urodzonego w 2000 roku poznaniaka. 

 

 

Kilkadziesiąt minut później dowiedzieliśmy się, że trzyletnią umową z Dumą Warmii związał się Koki Hinokio. Jeśli nie kojarzycie (czemu specjalnie się nie dziwimy), to jest nim 18-letni Japończyk, który dołączył do Stomilu zimą tego roku, lecz do tej pory nie zaliczył w jego barwach ani minuty. Widocznie są w nim pokładane spore nadzieje, skoro w OKS-ie zadecydowano o przystaniu na tak długi kontrakt z młodym Azjatą.

 

 

***

Z Wolverthampton do Legnicy

Carlos Heredia został w poniedziałek zaprezentowany jako nowy nabytek spadkowiczów z Ekstraklasy. Dwudziestoletni reprezentant Dominikany ma pozostać w klubie aż do 2023 roku. Jego ostatnim miejscem zatrudnienia było Wolverthampton Wolves, w którym występował w zespole rezerw. Młody pomocnik ma predyspozycje do tego, aby dodać świeżości i polotu w wygląd gry zespołu Dominika Nowaka. Lecz aby dostać się do jego pierwszego składu, musi się do niego wkomponować, co bez wspólnie spędzonych przygotowań będzie utrudnionym zadaniem. 

 

 

***

Filimonow odchodzi po… dwóch miesiącach

W niewyjaśnionych okolicznościach zakończył się pobyt Artema Filimonowa w Olimpii Grudziądz. Ukraiński pomocnik we wtorek rozwiązał z beniaminkiem kontrakt za porozumieniem stron. Stało się to po niespełna dwóch miesiącach od podpisania umowy (wg 90minut.pl, 21 czerwca związał się z klubem). Dla 25-latka była to rozłąka już z piątym klubem w przeciągu dwóch i pół roku.

Olimpia Grudziądz nie wystosowała w jego temacie ani pół słowa notatki prasowej.

 

 

***

Szwoch i Wędzelewski dołączyli do pierwszej drużyny Chojniczanki

Po udanym wejściu w seniorską drużynę MKS-u dokonanego przez siedemnastoletniego Krystiana Wachowiaka (gol w meczu z Olimpią) sztab szkoleniowy chojnickiego klubu pochylił się nad kolejnymi młodymi talentami grającym na jego zapleczu. Awans z rezerw otrzymali pomocnicy: 19-letni Artur Szwoch oraz 18-letni Stanisław Wędzelewski. Trenerski duet Petrików będzie mógł skorzystać z ich usług już w najbliższych ligowych spotkaniach rozgrywanych na własnym terenie.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się