Autor zdjęcia: Stal Rzeszów

5. kolejka II ligi: szczęśliwy remis Widzewa, GKS znów nie wygrywa przy Bukowej. Stal Rzeszów i Znicz na czele tabeli

2019-08-23 17:30:36

W środę rozegrano piątą kolejkę drugiej ligi. Obyło się w niej bez większych niespodzianek. Bliski porażki na własnym boisku był Widzew Łódź, ale dzięki dwóm bramkom w odstępie 120 sekund ekipa Marcina Kaczmarka zremisowała z Górnikiem Łęczna 2:2. Nadal bez zwycięstwa na własnym obiekcie pozostaje GKS Katowice, który tym razem zremisował z Olimpią Elbląg 1:1. Świetną dyspozycję na początku sezonu potwierdzają Stal Rzeszów i Znicz Pruszków, które są na czele tabeli.

Bardzo interesująco zapowiadało się spotkanie w Łodzi, gdzie Widzew podejmował Górnika Łęczna. Od samego początku łodzianie mieli przewagę, groźnie atakowali bramkę Patryka Rojka, ale nie potrafili zdobyć gola. Pod koniec pierwszej części fatalny błąd przy rozegraniu piłki popełnił jeden z zawodników gospodarzy, futbolówkę przejął Paweł Wojciechowski i w pojedynku sam na sam nie dał szans Patrykowi Wolańskiemu. Górnik podwyższył prowadzenie w 58. minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Wojciechowski, który wykorzystał rzut karny. Przez dłuższy czas Widzew nie potrafił odpowiedzieć. Udało się to dopiero w 79. minucie, gdy po raz kolejny skórę łodzianom uratował Marcin Robak. 60 sekund później samobójcze trafienie zanotował golkiper Górnika, Patryk Rojek. Wynik nie uległ już zmianie i tym samym Widzew w dość szczęśliwych okolicznościach wywalczył jeden punkt.

Złą passę przed własną publicznością chcieli przełamać piłkarze GKS-u Katowice. Przypomnijmy, że do tej pory spadkowicz z I ligi przed własną publicznością przegrał dwa spotkania, a na wyjeździe zanotował dla odmiany dwa zwycięstwa. Rywalem była dobrze spisująca się Olimpia Elbląg. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, ale większego zagrożenia pod bramką Sebastiana Madejskiego nie było. W 38. minucie kontrę wyprowadzili goście, a skutecznym strzałem popisał się Damian Szuprytowski. W drugiej połowie spotkanie wyglądało podobnie – GKS atakował, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Udało się to dopiero Arkadiuszowi Woźniakowi w 68. minucie. Później katowiczanie mieli jeszcze kilka okazji, ale ostatecznie nie strzelili już kolejnej bramki.

W świetnej dyspozycji na początku sezonu są ekipy Stali Rzeszów i Znicza Pruszków, które zajmują obecnie dwa miejsce premiowane awansem do I ligi. Beniaminek wygrał w Polkowicach z miejscowym Górnikiem 2:1, a Znicz takim samym rezultatem pokonał Gryf Wejherowo. Dwa gole Timura Żamaletdinowa dały zwycięstwo rezerwom Lecha Poznań, które okazały się lepsze od Legionovii Legionowo.

Rzutem na taśmę punkt wywalczyła Elana Toruń, która po bramce Michała Bierzało w 90. minucie zremisowała ze Skrą Częstochowa 1:1. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Garbarni Kraków z Pogonią Siedlce. Zespół Łukasza Surmy przez 90 minut był lepszy, miał więcej sytuacji, przez blisko pół godziny grał w przewadze jednego zawodnika, ale ostatecznie nie zdołał strzelić choćby jednego gola. Fotel lidera straciła Resovia Rzeszów, która zremisowała z Bytovią Bytów 1:1. Czerwoną latarnią ligi pozostaje Stal Stalowa Wola, która przegrała w Boguchwale z Błękitnymi Stargard 0:1.

Elana Toruń – Skra Częstochowa 1:1 (0:0)
Michał Bierzało 90’ – Damian Niedojad 63’.

Elana: Knut – Andrzejewski (88’ Rak), Bierzało, Urbański, Dobosz – Lenkiewicz, Onsorge, Kryszak (46’ Machaj), Boniecki (74’ Jóźwicki), Kościelniak – Kołodziej (81’ Mycan).

Skra: Kos – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Pawłas, Olejnik, Zalewski, Nocoń, Niedbała (71’ Mońka) – Niedojad (84’ Napora).

***

Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 0:0

Garbarnia: Kozioł – Kowalski, Duda, Masiuda, Mruk, Marszalik – Szewczyk (68’ Wyjadłowski), Kuczak, Kostrubała (65’ Kołbon), Słoma (78’ Surmiak) – Wójcik (80’ Feliks).

Pogoń: Smołuch – Pazio, Diouf, Brodziński, Kozłowski I – Skibicki (82’ Kozłowski II), Wiktoruk, Marciniec, Mosiejko, Walków (76’ Romanowicz) – Firlej (88’ Falon).

***

Lech II Poznań – Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)
Timur Żamaletdinow 3’, 69’ – Bartosz Waleńcik 45’.

Lech II: Szymański – Kaczmarek, Nawrocki, Dejewski, Pawlicki – Klupś (88’ Karbownik), Andrzejewski (76’ Kryg), Moder, Bartkowiak, Tupaj – Żamaletdinow (90’ Jacenko).

Legionovia: Błesznowski – Będzieszak, Waleńcik, Choroś, Straus – Małek (79’ Gajewski), Zaklika (79’ Pietraszkiewicz), Wawrzynowicz, Koziara, Więdłocha – Podliński.

***

Resovia Rzeszów – Bytovia Bytów 1:1 (1:0)
Sebastian Zalepa 13’ – Michał Rutkowski 90’.

Resovia: Daniel – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Mikulec – Feret (90’ Hajduk), Domoń, Płatek (85’ Twardowski), Radulj, Krykun (89’ Adamski) – Świderski (59’ Dziubiński).

Bytovia: Ryngwelski – Deleu, Bąk, Kawula, Rutkowski (90’ Wolski) – Wasiak (46’ Bielawski), Feruga, Lech, Kwiatkowski (81’ Stanczew) – Hołtyn (46’ Giel), Czubak.

***

Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
Wojciech Fadecki 16’.

Stal: Kalinowski – Waszkiewicz (70’ Sobotka), Jarosz, Mroziński, Mistrzyk – Wójcik (44’ Fidziukiewicz), Pietras, Stelmach (46’ Jopek), Płonka, Dadok – Zjawiński.

Błękitni: Rzepecki (57’ Skuza) – Szrek, Błyszko, Ostrowski, Nowak – Sanocki, Łysiak (89’ Bednarski), Karmański, Fadecki – Kurbiel (69’ Cywiński), Paczuk (77’ Jabłoński).