Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Niemcy: Show Lewandowskiego w Gelsenkirchen, faworyci nie zawiedli (video)

Autor: Maciej Zaremba
2019-08-26 10:30:38

Za nami druga kolejka Bundesligi, która miała tylko jednego wyraźnego bohatera. Został nim oczywiście Robert Lewandowski. Polak strzelił w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen hattricka i potwierdził, że jest w doskonałej formie. Bayern wygrał pewnie, choć na Veltins Arena nie zabrakło kontrowersji.

Kontrowersje dotyczą dwóch niepodyktowanych rzutów karnych dla gospodarzy. Obie sytuacje dotyczyły użycia rąk przez piłkarzy Bayernu w polu karnym. Mimo technologii VAR sędzia nie zdecydował się przyznać Schalke 04 ani jednego rzutu karnego, choć powtórki telewizyjne jasno pokazały, że takowe się ekipie Davida Wagnera należały. Nie da się ukryć, że decyzje te miały wpływ na przebieg spotkania, bo o ile w pierwszej połowie Bawarczycy wyraźnie dominowali, a drugą rozpoczęli od kapitalnej bramki na 2:0 Roberta Lewandowskiego, to Schalke 04 przez większą część rywalizacji po zmianie stron przeważało i miało kilka okazji do zmiany wyniku. Nieporadność pod bramką Manuela Neuera, decyzje sędziowskie i przede wszystkim niesamowity występ Roberta Lewandowskiego nie dały gospodarzom złudzeń, którzy musieli pogodzić się z zasłużoną porażką 0:3.

W miniony weekend nie zawiodła też Borussia Dortmund, która mierzyła się w Kolonii z miejscowym FC. Beniaminek postawił wicemistrzom Niemiec naprawdę bardzo trudne warunki. Gospodarze prezentowali się świetnie zwłaszcza w pierwszej połowie, po której zasłużenie prowadzili. Szalony pressing 1. FC Koeln w pierwszej części spotkania zemścił się jednak na gospodarzach w drugiej połowie, w której BVB zdecydowanie przejęła inicjatywę i dzięki kapitalnej zmianie Juliana Brandta, który odmienił oblicze spotkania oraz niesamowitemu Jadonowi Sancho BVB zdobyła trzy gole i zapewniła sobie kolejne ważne trzy punkty.

Druga kolejka należała do faworytów. Swoje mecze wygrały też ekipy Bayeru Leverkusen, RB Lipsk, Borussii M’gladbach i VfL Wolfsburg. Czołówka Bundesligi od początku narzuciła bardzo wysokie tempo, które na razie bardzo zaskakująco utrzymuje też S.C. Freiburg, który ograł Paderborn i może pochwalić się kompletem punktów. Warto wspomnieć też o historycznym punkcie Unionu Berlin, który zremisował w Augsburgu i tym samym zdobył swój pierwszy punkcik w historii klubu na poziomie Bundesligi.