Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Włochy: Piękne gole, zaskakujące wyniki i kontrowersje! Wróciła Serie A (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-08-27 10:00:02

Serie A wróciła z przytupem! Na sam początek przygody z ligą włoską 2019/2020 zobaczyliśmy dwa mecze bogate w mnóstwo bramek, uraczono nas pięknymi golami, kontrowersjami, zaskakującymi rozstrzygnięciami… Działo się!

Wspaniale inaugurację będą wspominały ekipy Interu i Lazio. Odniosły one wysokie zwycięstwa i pokazały, że w tym sezonie mogą być naprawdę groźne. Swoje zrobił Juventus, a znakomity powrót z 0:2 na 3:2 zanotowała Atalanta.

Nosy na kwintę spuszczone mają w Sampdorii i Milanie. Obie drużyny zanotowały prawdziwy falstart – spisały się słabo i ich kibice nie mają żadnych powodów do radości.

Mecze kolejki mieliśmy na dwóch stadionach. W sobotę prawdziwa goleada przydarzyła się we Florencji, gdzie Viola uległa 3:4 Napoli. Natomiast dzień później Roma trzykrotnie wychodziła na prowadzenie z Napoli, by za każdym razem wypuszczać wygraną z rąk i zremisować 3:3.

Nie sposób nie wspomnieć o wielkim wyczynie Sinisy Mihajlovicia, który po kilkudziesięciu dniach zmagania z chemioterapią z powodu białaczki zdecydował się poprowadzić Bolognę w starciu z Hellasem z ławki rezerwowych.

Jak grali Polacy?

Najwięcej powodów do zadowolenia ma Piotr Zieliński – nawet jeśli sprokurował rzut karny dla rywali, to w całym spotkaniu wyglądał bardzo dobrze. Po wpuszczeniu czterech bramek do uśmiechów daleko Bartłomiejowi Drągowskiemu, Bartosz Bereszyński ma na sumieniu gola Joaquina Correi, z kolei Paweł Dawidowicz podarował rywalom „jedenastkę” i w swoim debiucie w Serie A wyleciał z boiska już w 13. minucie.

Krzysztof Piątek wtopił się w obraz nędznego Milanu i na przełamanie letniej niemocy musi poczekać co najmniej do najbliższej soboty.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Parmą (1:0)

Fiorentina: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Napoli (3:4), pełne spotkanie Szymona Żurkowskiego na ławce rezerwowych

Napoli: 90 minut i żółta kartka Piotra Zielińskiego z Fiorentiną (4:3), Arkadiusz Milik poza kadrą meczową z powodu urazu

Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Milanem (1:0)

Milan: 90 minut Krzysztofa Piątka z Udinese (0:1)

Cagliari: Sebastian Walukiewicz poza kadrą meczową na Brescię (0:1)

Hellas: 13 minut Pawła Dawidowicza i czerwona kartka z Bologną (1:1)

Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Hellasem (1:1)

Genoa: pełne spotkanie Filipa Jagiełły na ławce rezerwowych z Romą (3:3)

Sampdoria: 90 minut Bartosza Bereszyńskiego i 66 minut Karola Linetty’ego z Lazio (0:3)

Lazio: Patryk Dziczek poza kadrą meczową na Sampdorię (3:0)

SPAL: 90 minut i żółta kartka Thiago Cionka z Atalantą (2:3), Bartosz Salamon poza kadrą meczową

Atalanta: Arkadiusz Reca poza kadrą meczową na SPAL (3:2)

Bramka kolejki:

Antonio Candreva dobija Lecce golem na 4:0. Poezja!

Wydarzenie kolejki:

Rzut karny dla Napoli w meczu z Fiorentiną i brak „jedenastki” dla Milanu w spotkaniu z Udinese. Czy leci z nami VAR?