var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Odra Opole

Raport z I ligi: Zmiana warty w Opolu i Grudziądzu i nowe nabytki tamtych drużyn. Ostatnie wzmocnienia spadkowiczów

Autor: Filip Gierszewski
2019-08-29 22:00:25

Miniony tydzień na obrzeżach ekstraklasy przebiegł burzowo. Nie dość, że rozegrane zostały dwie kolejki, to na dodatek ubyło z niej tyluż trenerów i pojawiło się kilka nowych nazwisk. Najwięcej w przebudowywanych drużynach, a do tego w Miedzi (Byrtek) i Sosnowcu (Hołota), zaś Podbeskidzie i Chojniczanka na zasadzie wypożyczenia sprowadziły do siebie młodzieżowców.

Koniec ery Rumaka, czas Plewni

Niegdyś przez wiele sezonów pomocnik samej Odry, Polonii Warszawa czy GKS-u Katowice, dziś jako jej trener. Piotr Plewnia przejął obowiązki Mariusza Rumaka tak samo, jak nieco ponad rok temu tymczasowo po odejściu Mirosława Smyły. Wówczas poprowadził Oderkę w dwóch spotkaniach – jedno wygrał i jedno przegrał. Bez względu na rezultaty w zbliżających się spotkaniach zarząd musi rozglądać się za innym fachowcem, gdyż Plewnia nie posiada wymaganej licencji UEFA Pro.

Odra Opole nie podała tejże informacji poprzez swoje oficjalne konto na Twitterze.

 

 

Pochwaliła się za to dwoma nowymi piłkarzami. Są nimi Germán Ruiz i Thijs Timmermans. Pierwszy to 23-letni hiszpański pomocnik, który grając w poprzedniej rundzie dla Olimpii w jedenastu meczach strzelił  dla niej sześć bramek, czym przyczynił się do jej awansu. Drugi zaś, również pomocnik, lecz z Holandii, w zeszłym sezonie reprezentował barwy FC Dordrecht w rodzimej II lidze.

 

 

***

Pawlak Out, Wójcik & Patyk In

Na nieco ponad 400 zatrzymał się licznik dni pracy Mariusza Pawlaka w Olimpii Grudziądz. Zdążył w tym czasie powrócić z nią do I ligi, ale cztery porażki w niej wystarczyły, aby włodarze mu podziękowali. Jego zastępcami na czas znalezienia nowego szkoleniowca będą zatrudnieni w lipcu trener z grudziądzkiej akademii (Robert Wójcik) i analityk (Maciej Patyk).

 

 

To jednak nie koniec odejść z beniaminka. Po jej prawdopodobnie najlepszego zawodnika zgłosił się mistrz Polski. Tiago Alves, bo o nim mowa, podpisał z Piastem Gliwice dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok. W Olimpii grał od zimy obecnego roku, a w jej barwach zdobył w sumie sześć goli (po trzy w II i I lidze).

 

 

Trudno to nazwać zastępstwem, a nawet wzmocnieniem, ale w Grudziądzu pojawił się z kolei inny nowy piłkarz. Jest nim 26-letni obrońca Łukasz Bogusławski, który w poprzednim sezonie zaliczył dziesięć występów w tyskim GKS-ie. Być może zaradzi lekko koślawej obronie Olimpii, ale na tę chwilę w jedynym kujawskim klubie na tym poziomie mają większe problemy: znaleźć kogoś, kto wejdzie w buty Pawlaka, a także rozgrywającego w miejsce Alvesa.

 

 

***

Spadkowicze poszerzają skład

Zarówno w Legnicy, jak i w Sosnowcu panuje pełna mobilizacja, aby przywrócić sobie byt na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Na zakończenie okna transferowego Miedź i Zagłębie dopinają swoje ostatnie transfery, które mają pomóc im w realizacji ów planu. Do Legnicy z Piasta Gliwice przeniósł się Damian Byrtek, który nie miał żadnego udziału w zdobyciu przez ekipę Waldemara Fornalika najważniejszego trofeum w kraju. W Sosnowcu zaś pojawił się Tomasz Hołota, ostatnio grzejący ławę w Pogoni, kiedyś jeszcze solidny ligowiec z aspiracjami do gry zagranicą.

 

 

 

 

***

Młodzi gniewni wypożyczeni do Podbeskidzia i Chojniczanki

W swoje szeregi kolejnych młodzieżowców sprowadzili Górale oraz Żółto-Biało-Czerwoni. Obie drużyny skorzystały z zawodników, których macierzystym klubem jest Lechia Gdańsk. Do Podbeskidzia przybył 20-letni pomocnik Mateusz Sopoćko, zaś na Mickiewicza 12 zawitała nowa „dziewiątka” - 17-letni Mateusz Żukowski. Ponadto chojniccy działacze sprowadzili z Wisły Tczew (klasa okręgowa) Marcina Rajcha, 20-letniego skrzydłowego.

 

 

 

 

 

 

***

Gutkovskis i Šabala powołani eliminacje

Glorię i chwałę swojej kadrze w nadchodzących meczach mogą przynieść łotewscy napastnicy grający na co dzień w I lidze. Vladislavs Gutkovskis z Bruk-Bet Termaliki i Valērijs Šabala z Miedzi zostali powołani na mecze z Austrią i Macedonią Północną. Jeden i drugi w ostatnim czasie nie brylują, szczególnie piłkarz Miedzi, najskuteczniejszy gracz ligi w zeszłym sezonie, a do tej pory bez bramki w obecnym. Gutkovskis za to trafiał w dwóch pierwszych pojedynkach, ale załapał zadyszkę i od prawie miesiąca nie potrafi się przełamać. Może przy tej okazji ci „superstrzelcy” odbudują swoją formę?

 

 

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się