Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Włochy: Koulibaly bohaterem tragicznym cudownego meczu! W Rzymie rządzą słupki [WIDEO]

Autor: Marcin Długosz
2019-09-02 13:00:23

Od razu w 2. kolejce Serie A mieliśmy hity największego kalibru – starcie Juventusu z Napoli oraz derby Rzymu. Oba pojedynki były znakomite, a już zwłaszcza ten w Turynie. Potoczył się wręcz nieprawdopodobnie! Podobnie jak przed tygodniem, tak i tym razem na listę strzelców nie wpisał się jeszcze żaden Polak.

Emocje w tej serii gier zwiastowała już jej inauguracja, gdy Bologna pokonał SPAL po golu w doliczonym czasie gry. To jednak, co wydarzyło się na Allianz Stadium, przejdzie do legendy. Po nieco ponad godzinie gry Bianconeri deklasowali rywala 3:0, by w kwadrans dać się dojść na remis. A w doliczonym czasie postawili na swoim dzięki… samobójczemu trafieniu Kalidou Koulibaly’ego! Wiosną 2018 roku Senegalczyk zapewnił Azzurrim triumf w Turynie właśnie w takich okolicznościach, teraz zadał swojej drużynie gigantyczny cios.

Niedziela upłynęła pod znakiem słupków. Lazio i Roma podzieliły się punktami remisując 1:1, a w czasie spotkania obiły konstrukcję bramki łącznie sześć razy! Aż pięć w pierwszej połowie.

Z pozostałych spotkań na uwagę zasługują kolejne wygrane Torino i Interu, a także pewna wygrana Sassuolo z Sampdorią. Wciąż odpalić nie może Fiorentina, która tym razem przegrała 1:2 na wyjeździe z Genoą.

Jak grali Polacy?

Wciąż czekamy na polskiego gola w Serie A 2019/2020. O włos od powodzenia w meczu z Brescią był Krzysztof Piątek, ale z goal-line technology jasno wynikało, że do sukcesu zabrakło dosłownie centymetra.

Nowy biało-czerwony narybek we Włoszech – Szymon Żurkowki, Filip Jagiełło i Sebastian Walukiewicz – wciąż czeka na swój debiut w nowej lidze.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Napoli (4:3)

Fiorentina: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Genoa (1:2), pełne spotkanie Szymona Żurkowskiego na ławce rezerwowych

Napoli: 90 minut Piotra Zielińskiego z Juventusem (3:4), Arkadiusz Milik poza kadrą meczową

Udinese: 12 minut i żółta kartka Łukasza Teodorczyka z Parmą (1:3)

Milan: 30 minut Krzysztofa Piątka z Brescią (1:0)

Cagliari: Sebastian Walukiewicz poza kadrą meczową na Inter (1:2)

Hellas: Paweł Dawidowicz poza kadrą meczową na Lecce (1:0) z powodu pauzy za czerwoną kartkę

Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego i czyste konto ze SPAL (1:0)

Genoa: pełne spotkanie Filipa Jagiełły na ławce rezerwowych z Fiorentiną (2:1)

Sampdoria: 90 minut Bartosza Bereszyńskiego z Sassuolo (1:4), pełne spotkanie Karola Linetty’ego na ławce rezerwowych

SPAL: 90 minut Thiago Cionka z Bologną (0:1), pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych, Bartosz Salamon poza kadrą meczową

Bramka kolejki:

W taki sposób Domenico Berardi skompletował hat-tricka w 14 minut i pogrążył ekipę swojego byłego trenera, Eusebio Di Francesco (od 1:32).

Wydarzenie kolejki:

Szalony mecz mistrza z wicemistrzem Włoch z końcówką, jakiej nikt nie byłby sobie w stanie wyobrazić. Co to było za spotkanie!