var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Cezary Koluch

ESA: Jodłowiec wrócił do Piasta. Bogdan Zając może zastąpić Lettieriego. Kurzawa zrezygnował z Górnika?

Autor: Marcin Łopienski
2019-09-03 03:00:06

Za nami bardzo ciekawy ostatni dzień okna transferowego w Polsce. Jeśli jednak mało Wam podobnych informacji z Ekstraklasy, zapraszamy na nasz najnowszy przegląd. Jest w nim o powrocie Tomasza Jodłowca do Gliwic, kandydatach na trenera Korony Kielce, niedoszłym powrocie Rafała Kurzawy do Zabrze i wiele, wiele innych ciekawych newsów.

“Jodłowiec wrócił do Piasta”

Legia Warszawa po północy potwierdziła odejście Tomasza Jodłowca do Piasta Gliwice. Pomocnikiem mistrzów Polski interesowały się Zagłębie Lubin oraz Raków Częstochowa, ale „Jodła” wybrał zespół Waldemara Fornalika. Według Krzysztofa Stanowskiego z weszlo.com gliwiczanie zapłacili 100 000 euro.

 

 

Źródło: Legia Warszawa/Twitter

***

“Kurzawa zrezygnował z transferu do Górnika Zabrze?”

Temat powrotu Rafała Kurzawy do Zabrza pojawił się w poniedziałek po południu i do samego końca dnia wydawało się, że jego transfer do Górnika jest tylko formalnością. Okazało się jednak, że piłkarz w ostatniej chwili zrezygnował z przejścia do swojego byłego klubu, a konkrety w tej sprawie mają we wtorek przedstawić zabrzanie.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Twitter

***

“Balogh nie trafi do Legii”

Według informacji Piotra Kamienieckiego z portalu legia.net Norbert Balogh nie trafi do Legii Warszawa. O pojawieniu się takiej opcji w niedzielę poinformował na Twitterze Mateusz Święcicki. 

Źródło: legia.net

***

„Lettieri definitywnie odejdzie z Korony”

Po tym jak Korona Kielce ogłosiła odsunięcie Gino Lettieriego od trenowania pierwszego zespołu, wokół osoby włoskiego szkoleniowca powstało sporo spekulacji. Pojawiały się głosy, że mógłby on pracować w klubie w innej roli. Na przykład dyrektora sportowego, kielecki klub szybko zaprzeczył wszystkim spekulacjom dotyczącym jakiegokolwiek pozostania Włocha w klubie. Kontrakt Gino Lettieriego z Koroną ważny jest do końca czerwca 2020 roku i trwają rozmowy nad jego rozwiązaniem.

Źródło: cksport.pl

***

„Bogdan Zając następcą Lettieriego?”

W klubie z Kielc trwają poszukiwania następcy Lettieriego i według portalu echodnia.eu obecnie najpoważniejszym kandydatem do objęcia fotela szkoleniowca jest Bogdan Zając, były współpracownik Adama Nawałka. Mówi się również o kandydaturach Jacka Zielińskiego (dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa), Mariuszu Lewandowskim, Dariuszu Dźwigale i Wojciechu Stawowym.

Źródło: echodnia.eu

***

„Miletić na testach medycznych w Koronie”

Zawodnikiem, który w najbliższej przyszłości powinien trafić do Korony jest reprezentant Serbii Nemanja Miletić. 28-letni skrajny obrońca przebywa aktualnie na testach medycznych i po ich zakończeniu podpisze kontrakt.

Źródło: echodnia.eu

***

„Kort wróci do Polski?”

Dawid Kort w poniedziałek rozwiązał swój kontrakt z Atromitosem i wiele wskazuje na to, że wróci on do Polski. Byłym piłkarzem Wisły Kraków i Pogoni Szczecin interesują się Wisła Płock, Korona Kielce oraz Raków Częstochowa. 

 

 

Źródło: transfery.info/Twitter

***

„Angulo zaprzeczył istnieniu tematu jego odejścia z klubu”

 

 

Źródło: Twitter

***

„Wisła Płock nadal szuka i będzie szukać skrzydłowego”

 

Źródło: Twitter

***

„Vuković: Wierzę, że zrobiłem dużo dobrego dla klubu”

Aleksandar Vuković był gościem poniedziałkowej „Sekcji piłkarskiej” na portalu sport.pl. Trener wicemistrzów Polski sporo mówił o początku sezonu, relacjach z Carlitosem i kilku innych tematach. Część wypowiedzi prezentujemy poniżej, na całość zapraszamy TUTAJ.

„Wierzę, że zrobiłem już bardzo dużo dobrego dla klubu. Szatnia wygląda inaczej i jest to zobrazowane na boisku. Nie żałuję, że nie mam do dyspozycji np. Medeirosa. Jego umiejętności, a etyka pracy dla zespołu to niebo a ziemia. Carlitos nie jest tym przypadkiem. Hiszpan pewnie nie jest najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi w tym momencie z tego powodu, że nie gra. Rozmawialiśmy niedawno, przed meczem z Rakowem. Klamka zapadła, zostaje w Warszawie i powiedziałem mu, że musi być gotowy na to, iż dostanie szansę z beniaminkiem. Pracujemy dalej. Sezon jest długi. Liczę, że ten zawodnik może dać bardzo dużo drużynie. Wie, czego od niego wymagam. Musi strzelać gole, musi być tym o kim się mówi. Kulenović nie zdobywał z kolei bramek w mniejszej liczbie meczów niż Carlitos.

Dzisiaj kończy się okienko transferowe, pierwsze w którym po części uczestniczyłem. Mówiłem w klubie o sytuacji na danej pozycji. Jeżeli chodzi o Luquinhasa – nic o nim nie wiedziałem. Skauci zapewnili jednak, że jest to zawodnik jakiego potrzebujemy, co się potwierdziło. Gwilia, Novikovas? Chciałem ich w zespole, tak samo jak Igora Lewczuka. Można powiedzieć, że na początku szukaliśmy optymalnego ustawienia, jednocześnie grając mecze o wszystko. Przeszliśmy przez to skutecznie. Doprowadziliśmy do sytuacji w której, Legia gra na dobrym poziomie nawet z taką marką jak Rangers FC, w raptem miesiąc pracy. To ważne, że przy Łazienkowskiej jest parę osób, do których to dociera”.

***

"Wiktor Pleśnierowicz wypożyczony do AS Roma"

Wiktor Pleśnierowicz został wypożyczony do końca sezonu z Lecha Poznań do włoskiego AS Roma. Umowa zawiera opcję transferu definitywnego. 18-letni obrońca będzie występował w drużynie juniorów włoskiego klubu.

 

 

Źródło: Lech Poznań

***

"Bjelica wypożyczony do ADO Den Haag"

25-letni serbski obrońca Aleksandar Bjelica został wypożyczony do końca sezonu z Korony Kielce do holenderskiego HFC ADO Den Haag. Bjelica w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy nie zagrał w żadnym spotkaniu. 

 

 

Źródło: Korona Kielce

***

"Cezary Miszta w kadrze Legii"

17-letni bramkarz Cezary Miszta został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy przez Legię Warszawa. Miszta został latem wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec, jednak wskutek odniesionej kontuzji barku wypożyczenie zostało skrócone i bramkarz będzie dochodził do pełni sprawności w stołecznym klubie. Jego pauza potrwa około dwóch miesięcy.

Źródło: 90minut.pl

***

"Stawiarz w kadrze Jagiellonii"

Aleksander Stawiarz został zgłoszony przez Jagiellonię Białystok do rozgrywek PKO Ekstraklasy. 16-letni zawodnik w lipcu przeszedł do Jagiellonii z Escoli Varsovia Warszawa i podpisał trzyletni kontrakt.

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się