var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Długasiewicz - http://gkstychy.info

Raport z I ligi: Finalne wzmocnienia na jesień w kilku klubach. Lewicki trzeci raz na tej samej drodze

Autor: Filip Gierszewski
2019-09-05 14:02:21

Na przełomie sierpnia i września, a więc rzecz jasna w okresie zamknięcia letniego okienka transferowego, doszło do kilku roszad na zapleczu Ekstraklasy. Najgłośniejszymi ruchami są przenosiny Omara Monterde z GKS-u Tychy do Olimpii Grudziądz, a także kolejny powrót Szymona Lewickiego o poziom niżej. Swoje ostatnie transfery przeprowadził również Stomil, Miedź, Chrobry i GKS Bełchatów.

Dwójka obcokrajowców w Olimpii

We wtorkowe popołudnie kibice beniaminka z Grudziądza doczekali się dwóch wzmocnień w linii pomocy. Przy Piłsudskiego 14 zawitali 30-letni Omar Monterde, doskonale znany obserwatorom I ligi Hiszpan z przeszłością w Miedzi Legnica oraz ostatnio w GKS-ie Tychy i Brazylijczyk Gabriel Tenda, czyli 19-latek, który do niedawna występował w zespołach juniorskich rodzimego drugoligowca Criciuma EC. W miejsce odchodzącego do Piasta Tiago Alvesa zostały więc nabyte dwie możliwości. Co by nie powiedzieć, na pierwszoligowe realia ciekawe, zwłaszcza bardziej doświadczona hiszpańska.

 

 

 

 

***

Stomil wzmacnia środek pola

Również w Olsztynie postanowili skupić się na poszerzeniu wyborów wśród pomocników. Dumę Warmii zasilił w poniedziałek poprzez wypożyczenie z Korony Kielce Oktawian Skrzecz. Stomil zabezpieczył się w razie niepowodzenia tego ruchu i zaklepał sobie możliwość odesłania go do Złocisto-Krwistych zimą, jeśli nie będzie zadowolony z jego usług.

Oprócz 22-letniego piłkarza wywodzącego się ze szkółki juniorów Schalke Gelsenkirchen na testach w Stomilu pojawił się jego rówieśnik z Norwegii, Wilian Pozo-Venta. Z pochodzenia Kubańczyk od początku roku błąka się po Europie w poszukiwaniu klubu po tym, jak ulotnił się z mołdawskiego Zimbru Chinsau. Gdyby nawet udało mu się przekonać do siebie sztab olsztyńskiego klubu, w co nie wierzymy, to z taką przerwą od regularnej gry nawet na naszym podwórku miałby spore trudności z odnalezieniem się. Nie wróżymy Skandynawowi świetlanej przyszłości.

 

 

 

 

***

Lewicki zatacza kolejny krąg

Walka o tytuł króla strzelców I ligi, awans/transfer do ekstraklasy, nadzieje na przebicie się w niej, zderzenie z rzeczywistością, przenosiny w dół… Tak wyglądała w ostatnich latach kariera Szymona Lewickiego. A że historia lubi się powtarzać, to próbkę tego mamy przy okazji końcówki tegorocznego letniego okienka. Szymon Lewicki nie potrafił odnaleźć się w ekstraklasowym Rakowie i w wieku 31 lat rozpocznie swój szósty sezon w przedpokoju prowadzącego do salonu polskiej piłki. Z tyskim GKS-em podpisał dwuletni kontrakt z opcją rocznej prolongaty.

 

 

***

Wypożyczenia z/do i celny transfer Łukowskiego

Jakub Łukowski rozpoczynał obecny sezon w barwach Olimpii Grudziądz, dla której zdążył dwukrotnie zdobyć bramkę w pięciu spotkaniach. Do Miedzi Legnica sprowadzony został ostatniego dnia sierpnia i już po nieco ponad 24 godzinach wychodził w 57. minucie na boisko w pojedynku legniczan z Wigrami. 23-latek potrzebował ośmiu minut, aby zapisać się na liście strzelców w ów meczu, jednocześnie otwierając jego wynik. Bardzo obiecujący start wychowanka Zawiszy Bydgoszcz, warto śledzić jak poradzi sobie na przestrzeni rozwijającej się rundy.

 

 

Oprócz tegoż transferu na pierwszoligowym rynku dokonano jeszcze kilku innych mniej lub bardziej znaczących wypożyczeń. Z ekstraklasowiczów do GKS-u Bełchatów i Chrobrego Głogów zawędrowali odpowiednio Karol Stanek (Piast Gliwice) i Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin). Dodajmy, że obydwaj nie ukończyli jeszcze dwudziestego roku życia (19 i 18 lat), ich nominalną pozycją jest napad i nie zdążyli w tym sezonie wystąpić w żadnym meczu swoich pierwszych drużyn.

 

 

 

 

Warte wzmianki są jeszcze dwa inne wypożyczenia: przeprowadzka Krzysztofa Kubicy z Górnika Zabrze do Chrobrego, a także przenosiny Jakuba Letniowskiego z Chojniczanki do Raduni Stężyca. Jak nietrudno się domyślić, ci młodzi pomocnicy spędzą w przejściowych klubach najbliższy rok.

 

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się