Autor zdjęcia: acmilan.com

Włochy: Przełamanie Piątka, szaleństwo w Brescii, Inter na czele (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-09-17 21:45:38

Najlepszy mecz 3. kolejki Serie A bez wątpienia odbył się w Brescii, gdzie miejscowi po wspaniałym widowisku przegrali z Bologną 3:4, mimo iż w pewnym momencie prowadzili już 3:1! Pierwsze punkty w sezonie stracił Juventus, a Polacy mogli ucieszyć się z premierowego gola Polaka w rozgrywkach 2019/2020 – do siatki trafił snajper Milanu, Krzysztof Piątek.

Najgorsze humory mają w Sampdorii – tym razem przegrali 0:2 z Napoli i pozostają bez ani jednego punktu. Na pozycję lidera wysunął się Inter, który choć bez fajerwerków, to pokonał 1:0 Udinese. Taką samą wygraną z Hellasem wymęczył Milan, a już w najbliższą sobotę dojdzie do jednego z najważniejszych meczów we Włoszech każdego roku – derbów Mediolanu!

Jak grali Polacy?

Na uwagę zasługuje debiut Arkadiusza Recy w wyjściowym składzie SPAL, ale potyczka z Lazio nie była najlepszą w jego wykonaniu. Cieszą przełamanie Krzysztof Piątka, pierwszy epizod Szymona Żurkowskiego w Fiorentinie czy czyste konta Bartłomieja Drągowskiego oraz Wojciecha Szczęsnego.

Juventus: 90 minut i czyste konto Wojciecha Szczęsnego z Fiorentiną (0:0)

Fiorentina: 90 minut i czyste konto Bartłomieja Drągowskiego, 1 minuta Szymona Żurkowskiego z Juventusem (0:0)
Napoli: 90 minut Piotra Zielińskiego z Sampdorią (2:0), Arkadiusz Milik poza kadrą meczową

Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Interem (0:1)

Milan: 90 minut, bramka z rzutu karnego i żółta kartka Krzysztofa Piątka z Hellasem (1:0)

Cagliari: pełne spotkanie Sebastiana Walukiewicza na ławce rezerwowych z Parmą (3:1)

Hellas: 21 minut i czerwona kartka Mariusza Stępińskiego z Milanem (0:1), pełne spotkanie Pawła Dawidowicza na ławce rezerwowych

Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Brescią (4:3)

Genoa: pełne spotkanie Filipa Jagiełły na ławce rezerwowych z Atalantą (1:2)

Sampdoria: po 90 minut Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linetty’ego z Napoli (0:2)

SPAL: 90 minut ThiagoCionka i 62 minuty Arkadiusza Recy z Lazio (2:1), Bartosz Salamon poza kadrą meczową

Wydarzenie kolejki:

Bologna przegrywała do przerwy w Brescii 1:3. W szatni z zespołem skontaktował się trener Sinisa Mihajlović, który przebywa w szpitalu z powodu białaczki. Podziałało, i to jak! Bolończycy wygrali 4:3 i cieszyli się potem wraz ze swoim szkoleniowcem. Takie obrazki chwytają za serce.

Bramka kolejki:

Genoa wyrównała w meczu z Atalantą w 91. minucie, a mimo to przegrała 1:2. Jest to zasługą fantastycznego strzału Duvana Zapaty. W takiej sytuacji, w takim momencie meczu! (od 3:17)