Autor zdjęcia: Twitter @StalRzeszow

II liga: remis w derbach Rzeszowa, Widzew wygrał z rezerwami Lecha. Górnik Łęczna liderem (video)

2019-09-23 13:00:27

Rywalizacja w II lidze nabiera rumieńców. Po 10. kolejce rozgrywek po raz kolejny zmienił się lider – tym razem na czele tabeli jest Górnik Łęczna, który skromnie pokonał Gryf Wejherowo. Remisem 1:1 zakończył się najciekawszy mecz tej kolejki, czyli derbowa rywalizacja między Stalą Rzeszów, a Resovią. Zwycięstwo we Wronkach z rezerwami Lecha wymęczył Widzew Łódź.

Derbowy mecz w Rzeszowie zapowiadał się bardzo interesująco. Przede wszystkim ze względu na fakt, że obydwie drużyny znajdują się w górnej strefie tabeli i komplet punktów dałby zwycięzcy fotel lidera. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Resovii – w 15. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Serhij Krykun i pewnym strzałem pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Pod koniec pierwszej połowy Krykun mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale nie wykorzystał okazji sam na sam z golkiperem Stali. Pięć minut po przerwie gospodarze wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Artur Pląskowski. Obydwie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, ale kolejne bramki już jednak nie padły i pojedynek zakończył się remisem.

Na pozycję lidera awansował Górnik Łęczna. Ekipa z województwa lubelskiego kontynuuje dobrą passę z ostatnich tygodni i w piątek zanotowała kolejne zwycięstwo. Tym razem dość skromnie, bo zaledwie 1:0 pokonała outsidera II ligi, Gryf Wejherowo 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 32. minucie zdobył Aron Stasiak.

We Wronkach rezerwy Lecha Poznań podejmowały Widzew Łódź. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, obydwie ekipy miały swoje „setki”, ale dobrze w bramce spisywali się golkiperzy. W drugiej odsłonie meczu jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze – w polu karnym faulował Wojciech Pawłowski, a jedenastkę na gola zamienił Filip Marchwiński. Odpowiedź łodzian była jednak natychmiastowa – 60 sekund później dośrodkowanie Marcina Robaka z bliska wykończył Mateusz Możdżeń. Widzew napierał, ale nie potrafił pokonać Karola Szymańskiego. W końcu dokonał tego Christopher Mandiangu, który w 84. minucie po indywidualnej akcji i strzale w długi róg zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Po kiepskim początku sezonu nie ma już śladu w Katowicach. GKS pod wodzą Rafała Góraka wygrał kolejny pojedynek – tym razem w Krakowie z miejscową Garbarnią. W pierwszej połowie obydwie drużyny miały swoje okazje, ale brakowało konkretów. W końcu w 61. minucie wynik otworzył Dawid Rogalski, a 180 sekund rezultat podwyższył Szymon Kiebzak. Potem krakowianie ruszyli do odrabiania strat i w 84. minucie Jakub Kowalski zanotował kontaktowe trafienie. Ostatnie słowo należało jednak do Marcina Urynowicza – wprowadzony na boisko napastnik katowiczan wykorzystał sytuację sam na sam, dzięki czemu jego ekipa wygrała 3:1.

Tempa nie zwalnia też Olimpia Elbląg, która w minioną sobotę pokonała przed własną publicznością Bytovię Bytów 2:1. Po jednym trafieniu zanotowali Damian Szuprytowski i Przemysław Brychlik, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Daniel Feruga. Swoje spotkanie wygrała też Pogoń Siedlce, która przed własną publicznością pokonała Błękitnych Stargard 3:2. Wynik otworzył Tomasz Margol, potem do wyrównania doprowadził Krystian Sanocki, a chwilę później prowadzenie przyjezdnym strzałem z dystansu dał Wojciech Fadecki. Siedlczanie jednak w drugiej połowie odwrócili losy meczu – najpierw wyrównał Margol, a potem zwycięskiego gola zdobył Kamil Walków.

Po środowym zwycięstwie we Wronkach, kolejne trzy punkty wywalczył beniaminek, Górnik Polkowice, który na własnym stadionie pokonał Elanę Toruń 3:0. Niespodziankę sprawiła Skra Częstochowa, który wygrała z faworyzowanym Zniczem Pruszków 2:1. Dziewiątą porażkę z rzędu zanotowała Legionovia Legionowo – zespół z województwa mazowieckiego po bramce straconej w ostatnich minutach uległ Stali Stalowa Wola 0:1. Podopieczni Serhija Zajcewa mogą mówić o dużym pechu, bo w trakcie pojedynku dwukrotnie trafili w słupek i raz w poprzeczkę.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0 (1:0)
Aron Stasiak 32’.

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (86’ Lewandowski), Tymosiak, Wójcik, Stromecki, Stasiak (77’ Dzięgielewski) – Wojciechowski.

Gryf: Ferra – Kankowski, Biedrzycki (82’ Prusinowski), Gęsior, Koprowski, Sławek – Nowicki (66’ Goerke), Hebel, Burkhardt, Czychowski – Majewski.