var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Twitteer @LKS_Lodz/Artur Kraszewski

Łódzko-poznańska dominacja. Jedenastka i antyjedenastka 11. kolejki Ekstraklasy

Autor: redakcja
2019-10-07 22:10:48

Wybierając najlepszą drużynę 11. serii gier wciąż jesteśmy nieco zaskoczeni. Jeżeli wcześniej braliśmy pod uwagę zawodników ŁKS-u, to raczej w tym niechlubnym zestawieniu. A teraz? Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że do spółki z Lechitami łodzianie zdominowali zestawienie największych kozaków z ostatniej kolejki. Chociaż oddajmy Nafciarzom co nafciarskie, że ich przedstawiciele też zgłaszali silne kandydatury!

BRAMKARZ
Frantisek Plach (pierwszy raz) – Nie ma się co oszukiwać, że Legia zrobiła z niego przodownika pracy. Nic takiego nie miało miejsca. Doceniamy jednak bramkarza Piasta za trzy rzeczy: Interwencję po strzale Niezgody z samej końcówki, którą dzięki genialnemu refleksowi zatrzymał na linii; wybronienie bomby Novikovasa; generalną przytomność umysłu przy dośrodkowaniach oraz w asekuracji obrońców.

OBROŃCY
Jan Grzesik (pierwszy raz) – Gdyby przeciwko Koronie pełnił zaledwie defensywne obowiązki, nawet by się nie spocił. Każdy kto zapędził się jego stroną pod pole karne ŁKS-u, był na luzie kasowany. No ale nie oszukujmy się, prawy obrońca trafia do najlepszej jedenastki 2x45 za asystę przy golu Kujawy, a także własne trafienie, które odebrało przeciwnikom ochotę do dalszej gry. Zaznaczmy, iż bramka z Koroną była pierwszą, jaką prawy defensor zdou.był w barwach ŁKS-u.

Ołeksiej Dytjatjew (pierwszy raz) – Dytjatjew z Górnikiem zagrał pewnie, a przede wszystkim skutecznie. Igora Angulo, który nawet w słabej formie w każdym meczu ma jakąś bramkową okazję, Ukrainiec schował do kieszeni, niemal całkowicie eliminując zagrożenie pod bramką Cracovii. Stoper „Pasów” imponująco wygląda zwłaszcza w pojedynkach powietrznych, potrafi się odnaleźć w polu karnym rywala, czego dowodem strzelony gol, a ostatnio coraz skuteczniej maskuje swoje niedoskonałości techniczne. Kiedyś było to nie do pomyślenia, ale dziś Dytjatjewa śmiało można stawiać w czołówce ekstraklasowych środkowych obrońców.

Tymoteusz Puchacz (drugi raz) – 20-latek w meczu z Wisłą zagrał na boku obrony, ale poradził sobie równie dobrze jak tydzień temu z Górnikiem. Był skuteczny w defensywie (największa liczba odbiorów), do tego udanie podłączał się do ofensywy, wspierając na swojej stronie Jakuba Kamińskiego. Co prawda, "Biała Gwiazda" nie sprawiała wielkich problemów, ale ani razu nie dał się zaskoczyć.

POMOCNICY
Kamil Jóźwiak (drugi raz) – Najlepszy w drużynie Lecha w rywalizacji z Wisłą Kraków. Skrzydłowy odpowiadał za grę ofensywną swojej drużyny, to on zgarnął piłkę zmierzającą do Grabowskiego i dograł do Jevticia, dzięki czemu udało się "Kolejorzowi" wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie wykończył ładne podanie Amarala. Jóźwiak zrobił różnicę, był jednym z motorów napędowych odmłodzonego Lecha. I oby nie skończyło się to tylko na jednym meczu.

 

 

Dominik Furman (trzeci raz) – Chłop ma pecha pod tym względem, że jego udział przy golach drużyny nie zawsze oznacza asystę. Tym razem znów tak się stało – kiedy do siatki piłkę ładował Tomasik. Chociaż klasyczne ostatnie dogranie pomocnik też zaliczył – dorzucał z rożnego do Ricardinho.

Dragoljub Srnić (pierwszy raz) – Przypominamy sobie jego wyczyny w Śląsku i zastanawiamy się, czy Serb właśnie nie rozegrał swojego najlepszego spotkania w Ekstraklasie? Był strasznie upierdliwy w pilnowaniu rywali (to komplement), aż do tego stopnia, że odprowadził ich nawet do toalety w przerwie meczu. A już tak na poważnie – Srnić zaimponował nam przede wszystkim świetnym timingiem oraz przewidywaniem ruchów rywali. Cichy bohater zwycięstwa ŁKS-u z Koroną.

Jakub Moder (drugi raz) – Młody pomocnik trafił do jedenastki kolejki po raz drugi z rzędu, a to świadczy o jego dobrej dyspozycji. Piłkarz przebojem wdarł się do pierwszego składu Kolejorza i Dariusz Żuraw będzie miał twardy orzech do zgryzienia, gdy po kontuzji wróci Pedro Tiba. Nie bał się wziąć gry na siebie i często było to z korzyścią dla zespołu. Przykład Lecha pokazuje, że warto stawiać na młodzieżowców i Moder może być jednym z największych wygranych ostatnich tygodni.

Dani Ramirez (czwarty raz) – Jak zwykle nie miał łatwo, ponieważ naturalnie na nim skupiła się największa uwaga Koroniarzy. Nie zawsze też podejmował dobre decyzje, aczkolwiek i tak odegrał kluczową rolę w zwycięstwie łodzian. Najpierw asystował przy trafieniu Kujawy, a potem dośrodkował idealnie na głowę Grzesika. Miał też czynny udział w tym jak bardzo ŁKS zdominował przeciwników. Mecz na przełamanie po ostatnich kiepskich tygodniach?

Piotr Tomasik (pierwszy raz) – Odżył w ostatnim czasie w Płocku. Już wcześniej docenialiśmy go za to jak potrafi podłączyć się do ataku, ale teraz skutecznością pewnie zadziwia sam siebie – najpierw bowiem zaliczył asystę przy trafieniu Michalskiego, by potem samemu wbić Arce gwoździa na 3:0.

NAPASTNIK
Rafał Kujawa (pierwszy raz) – Hattrick wychowanka Rycerzy Wiosny, do tego pierwszy w jego seniorskiej karierze. Nieco szczęśliwy, jasne, ale czy trzeba tu jeszcze cokolwiek dodawać?

 

Ławka rezerwowych: Martin Chudy, Erik Janza, Adnan Kovacević, Robert Gumny, Piotr Pyrdoł, Jorge Felix, Petr Schwarz, Sasa Zivec, Christian Gytkjaer

***

ANTYJEDENASTKA 11. KOLEJKI EKSTRAKLASY

 

***

ANTYBOHATER KOLEJKI: Sędzia Bartosz Frankowski – W meczu ŁKS-u z Koroną przyznał karnego, którego nie powinno być, ze względu na wcześniejszy spalony Żyry, którego nie dostrzegł nawet na powtórkach VAR. Później uznał jeszcze jedno nieprawidłowe trafienie, tym razem to Grzesik znajdował się na ofsajdzie.

***

Najlepszy sędzia kolejki: Paweł Gil (Wisła Płock 4:1 Arka)
Najgorszy sędzia kolejki: Bartosz Frankowski (ŁKS 4:1 Korona)

Najlepszy mecz: Lech Poznań 4:0 Wisła Kraków
Najgorszy mecz: Piast Gliwice 2:0 Legia Warszawa

Gol kolejki: Damian Michalski (na 2:0 z Arką)
Asysta kolejki: Patryk Klimala do Juana Camary (na 1:1 ze Śląskiem)

Parada kolejki: Plach vs Niezgoda (pod koniec meczu)
Pudło kolejki: Novikovas po podaniu Jędrzejczyka


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się