Autor zdjęcia: @PAOK_FC

Zagranica: Wilczek bohaterem derbów Kopenhagi, kolejne gole Lewandowskiego i Świderskiego. Słaby mecz Bednarka (video)

2019-10-08 14:34:10

Za nami ostatni przed przerwą reprezentacyjną ligowy weekend w ligach zagranicznych. Bohaterem derbów Kopenhagi został Kamil Wilczek, który zdobył dwa gole, dzięki czemu jego Brondby IF wygrało 3:1. Kolejne trafienia zanotowali też Robert Lewandowski, Przemysław Frankowski czy Karol Świderski. Mały dołek formy ma Jan Bednarek, który znów ze zdecydowanie lepszej strony mógł pokazać się w meczu Southampton FC z Chelsea FC.

W angielskiej Premier League wysokiej porażki doznał Southampton FC. Ekipa Jana Bednarka (rozegrał całe spotkanie) uległa Chelsea FC 1:4. Polski defensor w tym spotkaniu mógł i powinien zaprezentować się zdecydowanie lepiej.

Na ławce Bournemouth AFC był Artur Boruc. Jego zespół uległ Arsenalowi FC 0:1.

Poza kadrą meczową West Ham United był Łukasz Fabiański. Jego koledzy ulegli Crystal Palace 1:2.

***

Hitem 7. kolejki Serie A były „Derby Włoch”, gdzie Juventus FC mierzył się na San Siro z Interem Mediolan. Ostatecznie górą byli mistrzowie Włoch, którzy po bramkach Paulo Dybali i Gonzalo Higuaina pokonali Inter 2:1. 90 minut w bramce rozegrał Wojciech Szczęsny.

Kolejny słaby mecz w barwach AC Milan zanotował Krzysztof Piątek. Polak został zmieniony w przerwie, a jego drużyna pokonała Genoę CFC 2:1. Na ławce gospodarzy był Filip Jagiełło.

Punkty straciło SSC Napoli, które bezbramkowo zremisowało z Torino FC. 90 minut rozegrał Piotr Zieliński, a na ławce pozostał Arkadiusz Milik.

Kiepsko prezentuje się Sampdoria Genua, która uległa Hellasowi Verona 2:0. Całe spotkanie zaliczyli Mariusz Stępiński i Bartosz Bereszyński, na ławce gospodarzy był Paweł Dawidowicz, a poza kadrą meczową znalazł się Karol Linetty.

90 minut rozegrał Arkadiusz Reca – jego SPAL 2013 wygrał z Parmą FC 1:0. Na ławce pozostał Thiago Cionek.

Całe spotkanie zaliczył Bartłomiej Drągowski. Jego AC Fiorentina skromnie pokonała Udinese Calcio 1:0. Na ławce gości pozostał Łukasz Teodorczyk, a w 81. minucie na murawie pojawił się Szymon Żurkowski.

Remisem 2:2 zakończyło się starcie Bologny FC z SS Lazio. 90 minut zanotował Łukasz Skorupski.

Rezerwowym Cagliari Calcio był Sebastian Walukiewicz. Jego drużyna zremisowała z AS Romą 1:1.

***

W Bundeslidze tempa nie zwalnia Robert Lewandowski. Polak strzelił jedenastą ligową bramkę, ale jego Bayern Monachium niespodziewanie na własnym boisku uległ TSG 1899 Hoffenheim 1:2. Kapitan naszej reprezentacji rozegrał całe spotkanie.

Mecz z kontuzją zakończył Łukasz Piszczek. Polak zszedł z boiska w 14. minucie z powodu pęknięcia włókna mięśniowego – jego przetrwa potrwa dwa tygodnie. Jego Borussia Dortmund zremisowała trzeci mecz z rzędu – tym razem z SC Freiburg 2:2.

Czwartej z rzędu porażki doznał natomiast 1.FC Union Berlin. Ekipa ze stolicy Niemiec uległa VfL Wolfsburg 0:1. 90 minut zanotował Rafał Gikiewicz.

Poza kadrą meczową Fortuny Dusseldorf był Dawid Kownacki. Jego koledzy przegrali z Herthą Berlin 1:3.

***

Kolejnej porażki w Ligue 1 doznało AS Monaco. Klub z Księstwa uległ Montpellier HSC 1:3. Kamil Glik zaliczył cały mecz.

Poza kadrą meczową Paris Saint-Germain był Marcin Bułka. Mistrzowie Francji rozbili Angers SCO 4:0.

***

Na zapleczu angielskiej ekstraklasy trwa kiepska passa Leeds United. Tym razem ekipa Marcelo Bielsy uległa Millwall FC 1:2. 90 minut rozegrali Mateusz Klich i Bartosz Białkowski, a na ławce Leeds był Kamil Miazek. Poza kadrą znalazł się natomiast Mateusz Bogusz.

Do 89. minuty grał Krystian Bielik. Jego Derby County pokonało Luton Town 2:0.

Drugie ligowe zwycięstwo zanotowało Huddersfield Town, które wygrało z Hull City 2:0. 90 minut rozegrał Kamil Grabara, a w 75. minucie zmieniony został Kamil Grosicki.

***

W Serie B 90 minut zaliczył Paweł Jaroszyński. Jego US Salernitana zremisowała z Frosinone Calcio 1:1. Na ławce pozostał Patryk Dziczek.

***

Do 87. minuty w ekipie FC St. Pauli grał Waldemar Sobota. Klub z Hamburga zremisował z 1.FC Nurnberg 1:1.

***

Bohaterem derbów Kopenhagi został Kamil Wilczek. Pokal zdobył dwa gole dla Brondby IF, które pokonało Football Club 3:1. Wilczek rozegrał całe spotkanie.

***

Kolejne trafienie dla PAOK-u Saloniki zaliczył Karol Świderski. Mistrzowie Grecji pokonali Asteras Tripolis 2:1. Świderski grał do 78. minuty.

***

Trzecią bramkę w lidze kazachskiej strzelił Konrad Wrzesiński. Jego Kajrat Ałmaty pokonał FK Aktobe 6:0 i zrobił kolejny krok w stronę mistrzowskiego tytułu, a polski pomocnik zanotował 90 minut.

Gola zdobył też Piotr Grzelczak. Jego FK Atyrau w meczu finałowym Pucharu Kazachstanu po dogrywce uległ Kajsarowi Kyzyłorda 1:2. Grzelczak rozegrał całe spotkanie.

***

Świetny mecz w barwach Chicago Fire zaliczył Przemysław Frankowski. Polak dwukrotnie pokonał bramkarza Orlando City SC – jego drużyna wygrała ostatecznie 5:2. Frankowski zaliczył całe spotkanie. Po sezonie zasadnicznym Chicago zajęło 8. miejsce i nie awansowało do fazy play-off.

Ostatnie miejsce w konferencji wschodniej zajęło FC Cincinnati. Klub Przemysława Tytonia bezbramkowo zremisował z D.C. United. Polski bramkarz grał cały mecz.

Drugą z rzędu porażkę zaliczyła Philadelphia Union. Klub Kacpra Przybyłki uległ New York City FC 1:2. Polski napastnik był poza kadrą meczową. Jego ekipa zajęła 3. miejsce i gra dalej w fazie play-off.

***

W Rosji kolejne zwycięstwo zanotował Lokomotiw Moskwa. Wicemistrzowie Rosji pokonali Arsenał Tuła 2:1. 90 minut rozegrał Maciej Rybus, a poza kadrą meczową z powodu pauzy za żółte kartki znalazł się Grzegorz Krychowiak.

90 minut w barwach Dynama Moskwa zaliczył Sebastian Szymański. Klub ze stolicy Rosji uległ FK Orenburg 0:2.

Ural Jekaterynburg uległ Zenitowi Sankt Petersburg 1:3. 90 minut zanotował Rafał Augustyniak, a poza kadrą był Michał Kucharczyk.

Na ławce FK Rostów był Maciej Wilusz. Jego ekipa pokonała CSKA Moskwa 3:1.

Achmat Grozny pokonał FK Ufa 1:0. Rezerwowymi byli Damian Szymański i Konrad Michalak.

***

Od 74. minuty w barwach Dynama Kijów grał Tomasz Kędziora. Jego ekipa pokonała Kołos Kowaliówkę 4:0.

***

W tureckiej ekstraklasie 90 minut rozegrał Michał Pazdan. Jego MKE Ankaragucu uległo Sivassporowi 1:3.

Wysokiej porażki doznał Denizlispor, który uległ Yeni Malatyaspor 1:5. 90 minut rozegrali Adam Stachowiak i Radosław Murawski (obejrzeli też żółte kartki).

Gaziantep FK uległ Istanbulowi Basaksehir 1:2. Po przerwie na boisku pojawił się Bartłomiej Pawłowski, ale został zmieniony w 83. minucie. Na ławce pozostał Paweł Olkowski.

***

Kolejny tryumf zanotowało Dinamo Zagrzeb. Mistrzowie Chorwacji pokonali Slaven Belupo 1:0. Damian Kądzior grał do 68. minuty. W ekipie gości cały mecz rozegrał Krystian Nowak (obejrzał też żółtą kartkę), który sprowokował rzut karny po którym padła jedyna bramka dla gospodarzy.

Porażki doznał HNK Gorica, który uległ NK Osijek 1:2. Do 61. minuty grał Łukasz Zwoliński, a dziesięć minut później na boisku pojawił się Michał Masłowski.

***

W portugalskiej ekstraklasie 90 minut rozegrał Adam Dźwigała. Jego Deportivo Aves uległo CD Tondela 0:1.

W meczu Pucharu Ligi Rio Ave zremisowało z Portimonense 1:1. Na ławce był Paweł Kieszek.

***

Do 68. minuty w ekipie Ludogorca Razgrad występował Jacek Góralski. Polak obejrzał też żółtą kartkę, a jego klub w hicie kolejki pokonał Lewskiego Sofia 2:0.

***

KRC Genk pokonał Royal Excelsior Mouscron 2:1. Poza kadrami meczowymi byli Jakub Piotrowski i Rafał Pietrzak.

***

Na ławce sc Heerenveen był Filip Bednarek. Jego koledzy pokonali PEC Zwolle 1:0.

***

Na Cyprze 90 minut rozegrał Mateusz Szczepaniak. Jego EN Paralimni pokonało Doxę THOI Katakopias 3:1.

Rezerwowym AEL-u Limassol pozostał Patryk Procek. Jego klub uległ AS Nea Salamis 2:3.

***

W słowackiej ekstraklasie na ławce MSK Żyliny był Jakub Kiwior. Jego drużyna pokonała SKF Sered 1:0.

Od 71. minuty w barwach FK Pohronie grał Mateusz Zachara. Jego klub zremisował z MFK Zemplin Michalovce 2:2.

***

Z trybun mecz Sheriffa Tyraspol oglądał Ariel Borysiuk. Jego ekipa pokonała FC Dinamo-Auto Tyraspol 2:0.

***

Poza kadrą Adany Demirspor był Jakub Kosecki. Jego koledzy ulegli Menemen Belediye 0:1.

***

Czas na japońską J-League. Kolejne 90 minut w barwach Vegalty Sendai rozegrał Jakub Słowik. Jego ekipa uległa Yamadze 0:1.

Porażki doznało Jubilo Iwata, które przegrało z Yokohamą F Marinos 0:2. Na ławce był Krzysztof Kamiński.

***

90 minut w saudyjskim Al-Fateh zaliczył Michał Janota. Jego klub zremisował z Al-Raed 2:2.