var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Arka Gdynia - accredito.com

Arka zwolniła Zielińskiego, ale wrócił problem ze znalezieniem nowego trenera

Autor: Marcin Łopienski
2019-10-08 16:00:39

To było nieuniknione – Jacek Zieliński przestał być już trenerem Arki Gdynia, o czym poinformował klub. Nie wiadomo jednak kto będzie jego następcą, bo przyjście Wojciecha Stawowego wcale nie jest tak blisko, jak mogło się jeszcze wczoraj wydawać.

O możliwości pożegnania się z Jackiem Zielińskim wiadomo było już pod koniec września, kiedy pierwszy raz na Twitterze napisał o tym Janekx89. Miało to miejsce dokładnie po bezbramkowym remisie z Piatem Gliwice i odpadnięciu z Pucharu Polski. Były szkoleniowiec m.in. Cracovii wytrzymał tamten moment, ale po wysokiej porażce z Wisłą Płock w ostatniej kolejce w zasadzie nie było siły go uratować. 

Powodem zwolnienia trenera Zielińskiego są oczywiście wyniki. Na 11 kolejek jego Arka przegrała aż sześć spotkań, trzy zremisowała i tylko dwa wygrała. W przegranych meczach z Jagiellonią Białystok, Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin, czy Cracovią gdynianie byli jedynie tłem dla przeciwnika i zasłużenie schodzili z boiska jako ci przegrani. Niemniej jednak Arka w kilku spotkaniach wysłała sygnał do walki i zdołała zremisować u siebie z Piastem Gliwice i Lechem Poznań oraz potrafiła pokonać ŁKS Łódź (bezpośredni rywal w tabeli) i Górnik Zabrze. 

Te drobne iskierki nadziei można było traktować jako światełko w tunelu dla drużyny, która przecież w dalszym ciągu stara się szukać własnego stylu gry i próbuje wkomponować do zespołu nowych zawodników. Trzeba przecież w tym momencie przypomnieć, że Marko Vejinović trafił do Arki pod koniec sierpnia, a Nando czy Samu Araujo na początku września. Nie bez powodu w zespole z Gdyni obecnie wyróżnia się tylko Michał Nalepa, ale trzeba odpowiedzieć na pytanie: Czy jest to wina Jacka Zielińskiego? Czy może pionu sportowego odpowiedzialnego za kształt zespołu? 

Nie wiemy jednak czy w Gdyni faktycznie doszło do takiej rzetelnej analizy. Faktem jest natomiast, że posadę stracił trener Zieliński. W oficjalnym komunikacie klubu czytamy: - Decyzją właściciela większościowego Klubu Dominika Midaka, Trener Jacek Zieliński z dniem 8 października przestał pełnić obowiązki I szkoleniowca Arki. Tymczasowo, jego obowiązki przejął II trener Daniel Myśliwiec.

Jedna saga już za nami, trener Zieliński może pakować swoje rzeczy i wracać do domu. Teraz czeka nas kolejna telenowela, tym razem odnośnie wyboru jego następcy. W poniedziałkowym przeglądzie Ekstraklasy pisaliśmy o Wojciechu Stawowym, którego przyjście do Arki zwiastował portal arkowcy.pl. Były opiekun gdyńskiego zespołu był już po słowie z działaczami klubu, przebywał również w Gdyni na rozmowach, ale według tego samego portalu ostatecznie zrezygnował. 

 

 

 

 

 

Według najnowszych informacji Janekxa89, na tę chwilę pierwszą opcją wyboru Dominika Midaka i jego ludzi jest duet Niciński-Sobieraj, czyli para byłych zawodników tego klubu. Znając jednak historię z kwietnia 2019 roku, kiedy kolejni trenerzy zostawiali Arkę na lodzie i odmawiali podjęcia pracy, teraz będziemy świadkami następnej sagi. 

Zresztą nie dziwią nas problemy tego klubu ze znalezieniem trenera. Kto bowiem chciałby przyjść do przedsiębiorstwa, które jest zarządzane w ten sposób i w dodatku nie szanuje ludzi dobrej woli. Bo jak inaczej nazwać zwolnienie trenera Zielińskiego, który w kwietniu postanowił pomóc Arce, a teraz może się z Trójmiasta zwijać?


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się