var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Cezary Koluch

Ekstraklasa: Stawowy nie zostanie trenerem Arki. Zagłębie dalej czeka na pieniądze od Genoi. Legia zapłaciła za Novikovasa

Autor: zebrał Paweł Łopienski
2019-10-09 03:04:37

Ekstraklasowe kluby, z racji czwartkowego meczu reprezentacji, wykorzystały wtorek do odpoczynku. Na takie wnioski wpadliśmy podczas zbierania materiałów do dzisiejszego przeglądu. Ale to nie znaczy, że nie działo się nic ciekawego. Wojciech Stawowy nie zostanie trenerem Arki Gdynia - to pewne. W dodatku otrzymaliśmy informację, że Zagłębie Lubin nadal oczekuje na pieniądze od Genoi za transfer Filipa Jagiełły. Na konto Jagiellonii Białystok dotarła za to kwota ustalona za przenosiny Arvydasa Novikovasa do Legii Warszawa.

„Stawowy był, ale się zmył... czyli Arka dalej szuka trenera”

Wczoraj informowaliśmy, że nowym szkoleniowcem gdynian zostanie Wojciech Stawowy. Dziś jednak musimy temu zaprzeczyć. Portal arkowcy.pl podał, że wszystko wydawało się być dogadane, lecz po rozmowach w klubie trener rzekomo zrezygnował. Mamy więc powtórkę z kwietnia, gdy kolejne osoby odmawiały pracy w Arce.

 

 

Źródło: arkowcy.pl

***

„Zagłębie czeka na kasę od Genoi, Legia rozliczona za Novikovasa”

Jak podał na Twitterze Damian Smyk, w poniedziałkowym programie „Weszłopolscy” Michał Żewłakow przyznał, że Zagłębie Lubin nadal czeka na pieniądze od Genoi należne polskiemu klubowi za transfer Filipa Jagiełły. To nie pierwszy raz, gdy akurat ten włoski zespół zalega z opłatami (podobnie było w przypadku Petara Brleka oraz Krzysztofa Piątka).

W tej samej audycji Cezary Kulesza poinformował, że zamknięty został temat pieniędzy, które Legia musiała przelać na konto Jagiellonii po transferze Arvydasa Novikovasa. Warszawski klub zapłacił całą należną sumę za Litwina.

 

 

Źródło: Twitter

***

„Węgrzyn: Mam kompleksy, ale nie takie, o których myśli Probierz”

W meczu z Górnikiem Zabrze Kazimierz Węgrzyn krytykował Cracovię, za co oberwało mu się na konferencji z udziałem Michała Probierza. Komentator zdecydował się odpowiedzieć na zarzuty szkoleniowca.

- Wie pan, zawód trenera jest trudny. Czasem ciężko sobie radzić z takimi sytuacjami. Jak odbieram słowa trenera? Humorystycznie. Nie jest tak, że nie mogłem spać w nocy. Mam różne kompleksy, ale nie takie, o których myśli Michał Probierz - śmieje się komentator Canal Plus i dodaje: - Może trener Probierz nie zdaje sobie sprawy, że oczekiwania będą coraz większe. Jeżeli gra u siebie ze słabszym zespołem, to jego drużyna powinna stwarzać sytuacje w ataku pozycyjnym. To w Cracovii nie funkcjonuje, tego powinna się uczyć. O to miałem do niej pretensje - mówi Węgrzyn.

Więcej TUTAJ

Źródło: lovekrakow.pl

***

„Kucharski: Chciałbym wesprzeć Vukovicia”

Na stronie Legii Warszawa opublikowano wywiad z Radosławem Kucharskim w ramach programu "Druga Strona Odpowiada". Na czym on polega? Redakcja portalu przysłuchuje się dyskusjom kibiców i na ich podstawie zada najbardziej palące pytania odpowiednim osobom z klubu. Poniżej niektóre z wypowiedzi z dyrektorem sportowym wicemistrza Polski.

„Jesteśmy po rozmowie z trenerem Vukoviciem. Mimo, że dwa ostatnie mecze wynikowo nie wyglądały dobrze, nie zadowalają nas, straciliśmy sześć punktów, to widać że w tych meczach mamy dobre fragmenty gry, tylko nie potrafimy tego utrzymać przez dziewięćdziesiąt minut. Ale te fragmenty gry, plus to czego dotykam w szatni na co dzień, w treningach, podejściu do meczu, pokazują cienką granicę do tego, by ten wynik w meczu odwrócić. Mam tego świadomość, widzę to każdego dnia. Chciałbym aby trenera Vukovicia dziś wesprzeć. Nie tylko z pozycji kibiców, ale wszystkich osób, które go otaczają. Od osób, które go otaczają, oczekuję dziś zdecydowanie więcej. Nie tylko od piłkarzy, ale wszystkich w szatni. Ten zespół ma ogromny potencjał, by pójść do przodu, w rękach szkoleniowców są świetne narzędzia. Trzeba je wydobyć i wrócić do gry oraz na pierwsze miejsce.

Nie będę publicznie poruszał wyborów personalnych trenera, to są dyskusje między mną i trenerem. O wyborach decydują kwestie zdrowotne, mentalne, sportowe, przemęczeniowe – jesteśmy po dwudziestu meczach. Na podstawie wielu danych trener Vuković stara się zoptymalizować skład. Rotacje były miesiąc temu, ostatnio, w przyszłym miesiącu też pewnie będą.  Często decyduje też dyspozycja w trakcie tygodnia poprzedzającego spotkanie. Obserwując pracę trenera Vukovicia jestem przekonany, że każdy jest na tym samym poziomie startowym. Nie ma pupili, graczy, którzy są uprzywilejowani, mają lepszą albo gorszą pozycję. Mamy czterech środkowych obrońców, rywalizacja między Lewczukiem, Wieteską i Jędrzejczykiem jest na podobnym poziomie. Zaczynaliśmy sezon z Wieteską, potem doznał urazu, wszedł za niego Igor i grał świetnie. Z Lechem pewnie zagrają razem, bo za kartki wypadł Jędrzejczyk. Rotacja zawsze będą w takich sytuacjach. Obradović czy Wszołek nie są jeszcze graczami pierwszego wyboru, ale mają możliwość wykorzystać szansę i wskoczyć do jedenastki. Od nich tylko zależy, czy im się ta sztuka uda”.

Więcej TUTAJ (film dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników na oficjalnej stronie Legii)

Źródło: Legia Warszawa / Legia.net

***

„Hateley: Po meczu z Legią nasze wymagania poszły w górę”

„To prawda, że grając z Legią jest się dodatkowo zmotywowanym by wygrać?

Tom Hateley: Nie jestem pewny jak to wygląda u reszty chłopaków. Dla mnie był to kolejny mecz, w którym chcę sięgnąć po trzy punkty, chcę wygrać i być jak najwyżej w lidze. Wiadomo, że nasze wymagania poszły w górę i po wygranej z Legią możemy czuć dumę i dla nas to jest wielka sprawa. Zwycięstwo i zdobycie punktów są dla nas ważne. W dobrych nastrojach udajemy się na przerwę na reprezentację.

Czujesz, że jako drużyna wróciliście do mistrzowskiej formy, którą prezentowaliście w końcówce poprzedniego sezonu?

Nie wiem, trudno powiedzieć tak naprawdę. Jednego weekendu, kiedy remisujemy, wielu ludzi mówiło, że gramy źle i forma nie jest dobra, ale ja się z tym nie zgadzam. Zmagamy się w meczach jako drużyna nie jako jednostki, budujemy swoją formę codzienną pracą. W tej przerwie będzie to wyglądało podobnie, a po niej wracamy do rywalizacji.

Tracicie tylko cztery punkty do Pogoni, która jest liderem, więc ciągle jesteście blisko tej ścisłej czołówki...

Tak, to jest właśnie to o czym mówię i co powtarzam. Musimy być spokojni, bo ta liga jest bardzo wyrównana, każdy mecz ma znaczenie. Jednego razu możesz przegrać i spaść, w kolejnym wygrać i mieć niewielką stratę do wysokich lokat, tak to wygląda. Każdy może wygrać z każdym, dlatego tak bardzo jesteśmy zadowoleni z tego, że teraz wygraliśmy i jesteśmy w tym miejscu”.

Więcej TUTAJ

Źródło: Piast Gliwice

***

„UEFA ukarała Legię”

UEFA ukarała Legię za tegoroczne spotkania w rozgrywkach eliminacji Ligi Europy. Kara wynosi 70 tysięcy euro. Kibice Legii nie będą mogli także pojechać na najbliższy mecz wyjazdowy w zorganizowanej grupie w europejskich pucharach.

Źródło: Legia Warszawa

***

„Marcin Skowronek będzie trenował z Arką”

17-letni bramkarz Marcin Skowronek znalazł się w kadrze Arki Gdynia na obóz we Władysławowie-Cetniewie i w najbliższych dniach będzie trenował nie z czwartoligowymi rezerwami klubu, ale z pierwszym zespołem.

Źródło: Arka Gdynia

***

„eME: Daniel Stefański sędzią meczu Portugalia - Luksemburg”

Daniel Stefański został wyznaczony na sędziego głównego meczu eliminacji do mistrzostw Europy, w którym Portugalia w Lizbonie zmierzy się z Luksemburgiem. Mecz zostanie rozegrany 11 października o godz. 20:45.

Źródło: 90minut.pl

***

„eMME: Bartosz Frankowski i Krzysztof Jakubik poprowadzą mecze”

Bartosz Frankowski poprowadzi mecz Rumunia - Ukraina (10 października, Ploeszti), a Krzysztof Jakubik będzie sędzią spotkania Szkocja - Litwa (10 października, Edynburg) w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

Źródło: 90minut.pl

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się