var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: iltalehti.fi

Płacz i zgrzytanie zębów. Czy przerwa reprezentacyjna faktycznie musi być nudniejsza od piłki klubowej?

Autor: Sebastian Czarnecki
2019-10-09 14:30:32

Jedni się cieszą, jeszcze inni płaczą – przerwa reprezentacyjna zawsze wzbudzała mnóstwo kontrowersji wśród różnych grup kibiców. Z jednej strony przez najbliższy czas nie będziemy mogli oglądać spotkań naszych ulubionych drużyn w rozgrywkach klubowych, z drugiej dojdą całkowicie inne wyzwania i codzienne mecze, które na pewno umilą nam wiele dni. Do końca eliminacji pozostały już tylko dwa zgrupowania i już niedługo dowiemy się, które drużyny wywalczą sobie awans na mistrzostwa Europy. Z tego powodu podpowiadamy, na które mecze warto zwrócić szczególną uwagę.

Czy Austria w końcu zdoła pokonać Izrael?

Naszych grupowych rywali czeka trudna przeprawa. Austriacy po słabym początku eliminacji na dobre włączyli się do walki o awans na mistrzostwa Europy, ale w dalszym ciągu tracą punkt do Słowenii. Żeby jednak zmienić tę sytuację, muszą pokonać Izrael, a tutaj… pojawiają się drobne komplikacje. Fakt, że mówimy tutaj o dość odległych czasach, bo musimy się cofnąć aż do 1993 roku, ale ostatnich sześć spotkań pomiędzy tymi dwiema reprezentacjami to tylko jedno zwycięstwo Austrii. Ba, podopieczni Franco Fody już w tych eliminacjach zdążyli przegrać z Izraelem aż 2:4. Jutrzejszy mecz będzie więc niezwykle interesujący.

Kurs MILENIUM na mecz Austria vs Izrael: 1 – 1.42; X – 4.40; 2 – 7.50.

Czy Węgrzy zdołają podtrzymać dobrą serię z Chorwacją?

Sytuacja w grupie E jest wyjątkowo napięta, ponieważ aż cztery drużyny w dalszym ciągu mają szanse na awans. Wydawać by się mogło, że murowanym faworytem będzie tutaj Chorwacja, ale zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia nie potrafią ustabilizować swojej formy. Ich największym wyzwaniem będzie jutrzejsze starcie z Węgrami, z którymi ostatnio mają bardzo duże problemy. Ostatnie cztery spotkania pomiędzy tymi ekipami to trzy remisy i jedno zwycięstwo Węgrów. Podopieczni Marco Rossiego pokonali wicemistrzów świata 2:1 w marcu tego roku i właśnie dzięki temu w dalszym ciągu utrzymują się w walce o awans.

Kurs MILENIUM na mecz Chorwacja vs Węgry: 1.35; X – 4.75; 2 – 8.80.

 

Czy Irlandia Północna wytrzyma serię trudnych meczów?

Reprezentacja Irlandii Północnej po czterech meczach eliminacyjnych miała na swoim koncie komplet punktów. Niech was jednak to nie zmyli, ponieważ podopieczni Michaela O’Neilla w tym czasie dwa razy mierzyli się z Estonią i Białorusią. Teraz czeka ich prawdziwy maraton trudnych spotkań – po porażce z Niemcami spotkają się z reprezentacją Holandii, która po braku awansu na mistrzostwa świata zaczęła budować swoją drużynę wokół młodych i utalentowanych zawodników. Od razu przyniosło to wyczekiwane rezultaty, ponieważ zespół prowadzony przez Ronalda Koemana zajął drugie miejsce w Lidze Narodów, a teraz chce bezproblemowo wywalczyć sobie awans na mistrzostwa Europy. Jak na razie traci jednak trzy punkty do Irlandczyków z północy.

Kurs MILENIUM na mecz Holandia vs Irlandia Północna: 1.17; X – 6.70; 2 – 16.50.

Czy Szkocja w końcu zacznie grać w piłkę?

Reprezentacja Szkocji jest jednym z największych rozczarowań tych eliminacji. Oczywiście nikt nie spodziewał się, że bezproblemowo wywalczą sobie awans na EURO, ale raczej wszyscy wierzyli, że przynajmniej powalczą z Rosjanami o drugie miejsce. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, ponieważ podopieczni Steve’a Clarke’a po sześciu kolejkach mają na swoim koncie zaledwie sześć punktów, a w tabeli wyprzedzają jedynie… San Marino. Już jutro zmierzą się ze wspomnianymi Rosjanami i jeśli nie odbiją się od dna, to całkowicie pogrzebią swoje szanse na awans.

Kurs MILENIUM na mecz Rosja vs Szkocja: 1 – 1.52; X – 3.85; 2 – 6.80.

Czy Walijczycy w końcu na poważnie powalczą o awans?

Problemy w Wielkiej Brytanii to jednak nie tylko słaba dyspozycja Szkocji, ale również przeciętne występy Walijczyków. Jak już wspomnieliśmy wyżej, rywalizacja w grupie E jest jedną z najbardziej wyrównanych we wszystkich eliminacjach i aż cztery drużyny liczą się w walce o awans na mistrzostwa Europy. Słowacja i Walia również znajdują się w tym gronie, a jutro zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. Kto ma większy nóż na gardle? Oczywiście podopieczni Ryana Giggsa, którzy na równi z Chorwatami byli stawiani w roli faworytów. Ewentualna porażka może bardzo skomplikować ich sytuację w grupie.

Kurs MILENIUM na mecz Słowacja vs Walia: 1 – 2.43; X – 3.05; 2 – 3.07.

Czy Andora strzeli swoją pierwszą bramkę w eliminacjach?

Gibraltar, San Marino i Andora – tylko te trzy drużyny nie zdobyły jeszcze ani jednej bramki podczas eliminacji. O ile dwie pierwszej drużyny mają niewielkie szanse, żeby w najbliższej przyszłości uległo to zmianie, tak Andora w końcu zagra z przeciwnikiem, któremu jak najbardziej można wpakować piłkę do bramki – reprezentacją Mołdawii. Co ciekawe, podopieczni Alexandru Spiridona mają do tej pory więcej straconych bramek niż ostatnia drużyna grupy H, ale zdołała już wygrać jeden mecz – właśnie z Andorą w Kiszyniowie. Teraz nadszedł czas na rewanż.

Kurs MILENIUM na mecz Andora vs Mołdawia: Czy Andora strzeli bramkę? TAK – 1.80.

Kto przerwie fatalną passę? Czarnogóra czy Bułgaria?

A może nikt? Grupa A to oczywiście reprezentacja Anglii, potem gdzieś Czechy i długo, długo nic. Właśnie dlatego rywalizacja o drugie miejsce w grupie miała być niezwykle interesująca – w końcu tutaj każdy mógł ograć każdego i liczyć na to, że jakimś cudem uda mu się wywalczyć awans. Kto by się jednak spodziewał, że to właśnie Czarnogórcy i Bułgarzy po pięciu kolejkach nie będą mieli na swoim koncie ani jednego zwycięstwa? Nie są to może jakieś europejskie potęgi, ale solidny średniacy, którzy lubią okazjonalnie sprawić niespodziankę. Oczywiście ani jedni ani drudzy nie mają już szansy na awans, ale będzie to swego rodzaju mecz o honor – tylko jedni będą w stanie przerwać swoją fatalną passę.

Kurs MILENIUM na mecz Czarnogóra vs Bułgaria: 1 – 2.11; X – 3.15; 2 – 3.65.

Jak długo potrwa jeszcze niemoc Bośniaków i świetna forma Finów?

Grupa J miała mieć jednego murowanego faworyta, jednego mniejszego faworyta i kilka zespołów, które miały po prostu wywierać presję na reszcie. Nikt się jednak nie spodziewał, że po sześciu kolejkach na drugim miejscu będzie reprezentacja… Finlandii. Może to być spowodowane tym, że reszta zespołów raczej traci między sobą punkty, a Skandynawowie skutecznie punktują, ale i tak wszyscy spodziewali się w tym miejscu raczej Bośniaków, którzy jak na razie są na czwartym miejscu i regularnie zawodzą. Podopiecznym Roberta Prosineckiego trzeba jednak oddać jedną rzecz – są zabójczo skuteczni u siebie, a właśnie tutaj zmierzą się z Finami. 3 mecze i 7 punktów – to może być jedyna nadzieja na powrót do walki o awans.

Kurs MILENIUM na mecz Bośnia i Hercegowina vs Finlandia: 1 – 2.10; X – 3.10; 2 – 3.76.

Czy Dania albo Szwajcaria poniesie w końcu porażkę?

Mówiliśmy już o różnych grupach, w których rywalizacja jest mniej lub bardziej wyrównania. Trudno jednak napisać cokolwiek rozsądnego o grupie D, gdzie czołowe drużyny grają bardzo zachowawczo. Mowa oczywiście o Irlandii, Danii i Szwajcarii, które pewnie punktują na outsiderach, ale między sobą regularnie notują remisy. Żadna z tych trzech drużyn nie poznała jeszcze smaku porażki i wszyscy cały czas czekamy na ten pierwszy moment. Taka sytuacja może nastąpić już w sobotę, kiedy Dania i Szwajcaria zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. To może być duży krok w kierunku awansu.

Kurs MILENIUM na mecz Dania vs Szwajcaria: 1 – 2.27; X – 3.10; 2 – 3.31.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się