var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Wikipedia

Kłopoty (byłego już) wiceprezesa GKS-u Jastrzębie. Paweł D. zatrzymany w związku z pobiciem fińskiego hokeisty

Autor: Filip Gierszewski
2019-10-09 20:15:21

W Jastrzębiu-Zdroju regularnie mają miejsce pozasportowe ekscesy. Pół roku temu po meczu z Odrą Opole kibole śląskiego klubu zaatakowali jej autokar, przy okazji okaleczając wiceprezesa Oderki. Jeszcze wcześniej na jednym z meczów wywieszony został błyskotliwy baner o treści „Zawsze Polskie, nigdy Śląskie – Jastrzębie”. We wtorek zaś nastąpiło aresztowanie Pawła D., podejrzanego o udział w poturbowaniu i ograbieniu z klubowej koszulki hokeisty GKS-u Katowice, Jaakko Turtiainena.

Jak podawał „Dziennik Zachodni”, Fin został napadnięty przez dwójkę chuliganów w piątkowe popołudnie, gdy spacerował nieopodal lodowiska „Jastor” w Jastrzębiu-Zdroju. Turtiainen najpierw przyjął cios w głowę od jednego z nich, a następnie zerwana i skradziona została koszulka GKS-u Katowice, którą miał na sobie. Prawdopodobnie jego przynależność klubowa była przyczyną, dla której został zaatakowany.

Podejrzenia kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu od początku skierowane były na Pawła D., ówczesnego wiceprezesa piłkarskiego GKS-u Jastrzębie. Jego wspólnikiem w tym napadzie miał być ujęty już piętnastoletni mieszkaniec przygranicznego miasta. Sam działacz jastrzębskiego klubu był poszukiwany od soboty, jednak dotarcie do niego niemożliwe było dla funkcjonariuszy aż do wtorku. Wczoraj bowiem D. stawił się wraz ze swoim adwokatem w siedzibie najbliższej prokuratury, gdzie podjęto decyzję o jego procesowym zatrzymaniu na 48 godzin.

Jastrzębska prokuratura nie zdradza szczegółów sprawy. Wiadomo tylko, że 29-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za to za pośrednictwem oświadczenia głos zabrał zarząd GKS-u 1962. „W nawiązaniu do oświadczenia Prezesa Dariusza Stanaszka z dnia 6 października 2019 roku, Klub informuje, że decyzją Rady Nadzorczej Paweł Duszyński z dniem 9 października 2019 roku został odwołany z funkcji Wiceprezesa Zarządu Klubu Sportowego „GKS 1962 Jastrzębie” S.A. Do czasu wyboru nowego Wiceprezesa, p.o. Wiceprezesa Klubu Sportowego „GKS 1962 Jastrzębie” S.A. będzie członek Rady Nadzorczej Klubu, Adam Kuliński.

Jest to poniekąd drastyczna zmiana narracji władz klubu, gdyż jeszcze w dniu wystawienia za Pawłem D. listu gończego na oficjalną stronę internetową GKS-u wyszedł komunikat, w którym prezes Stanaszek „wyrażał głębokie ubolewanie, że, jak informują media, jednym z czynnych uczestników zdarzenia miał rzekomo być Członek Zarządu spółki”. Co prawda znalazły się tam również słowa zapowiadające wsparcie dla poszkodowanego, jak i deklaracje pomocy zespołowi z Katowic, aczkolwiek trudno oprzeć się wrażeniu, iż oświadczenie wystosowane 6 października nie należało do najwłaściwiej sformułowanych.

TUTAJ zamieszczamy odnośnik do owego komunikatu. 

Cała sytuacja znów stawia jastrzębski klub w bardzo niekorzystnym świetle. Na jaw wychodzą układy, w jakie wplątał się zarząd wraz z kibolami. Bo, jak pisze Rafał Musioł, zastępca szefa działu sportowego Dziennika Zachodniego, „na taką katastrofę to właśnie środowisko pracuje od dawna i to z podziwu godną konsekwencją”. W osłupienie wprawiają doniesienia o panoszących się kibicowskich elitach, które składa tenże redaktor. Teraz wyszło w praniu, jakie to może nieść za sobą konsekwencje.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się