var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

ESA: Wisła Kraków z nowym sponsorem. Radović kończy karierę? Jaworski przewodniczącym rady nadzorczej Ekstraklasy

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2019-10-15 02:40:10

Wszyscy odpoczywają od naszej ukochanej ligi. My skoncentrowaliśmy się na kadrze, kibice również żyli głównie nią. Ba, nawet w klubach wszelaki ruch znacznie się uspokoił. Ale że przerwa reprezentacyjna dobiega końca, to i w Esie coś zaczyna się dziać. Na przykład Wisła Kraków dogadała się ponoć z nowym sponsorem, czy też Ekstraklasa wybrała skład rady nadzorczej. Duże kłopoty kadrowe może mieć za to Legia w prestiżowym spotkaniu z Lechem.

„To już pewne – Biała Gwiazda będzie miała nowego sponsora”

„Na razie wiadomo tyle, że umowa związana jest z powstaniem nowej sekcji w ramach Wisły Kraków SA. Będzie to sekcja e-sportu. Mówił o tym rozmowie z nami Piotr Obidziński. W ciągu kilku dni, najprawdopodobniej w środę ogłosimy wejście do klubu nowego sponsora. Będzie to sponsor, który w części będzie finansował nową sekcję, jaką tworzymy w piłkarskiej spółce. Chodzi o e-sport. Sponsor będzie finansował działalność tej sekcji, ale również w części będzie sponsorem klubu piłkarskiego. Jak na skalę naszego klubu, będzie to bardzo duża umowa.”

Źródło: Piotr Obidziński

***

„Przedstawiciel Piasta przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy”

„Grzegorz Jaworski, reprezentant Piasta Gliwice - aktualnego mistrza Polski, został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. Funkcję wiceprzewodniczącego pełnić będzie Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok, nowym sekretarzem został zaś Jarosław Mroczek z Pogoni Szczecin. W radzie ligowej spółki zasiadają ponadto Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk, Jakub Tabisz z Cracovii oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Członkowie zostali wybrani 3 października przez uczestników Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Kadencja rady trwa rok.”

Źródło: Ekstraklasa S.A.

***

„Przed meczem z Lechem pożegnamy Miro Radovicia”

„Piłkarz po ponad 10 latach przy Łazienkowskiej odszedł z Legii Warszawa. Rozegrał tu 391 meczów, strzelił 91 goli, zaliczył 78 asyst i dał nam wszystkim mnóstwo emocji. W sobotę przed meczem z Lechem Poznań uroczyście pożegnamy "Rado". Miro Radović chciał jeszcze pograć w piłkę, ale latem nie otrzymał satysfakcjonującej oferty - tak sportowo jak i finansowo. Przymierzał się do kilku propozycji, ale nie był do nich przekonany i zamierza zakończyć karierę. Teraz pożegna się z kibicami - wcześniej nie udało się ustalić terminów tak, by zorganizować mu pożegnanie przy wypełnionych trybunach.”

Źródło: Legia.net

***

„Czerwone światło dla Białej Gwiazdy”

„Wiele pomysłów, zawsze podobna odpowiedź. Miasto nie pozwala Wiśle spłacić części starego długu za wynajem stadionu przez zakup band czy unowocześnienie kołowrotków. Najpóźniej 31 października na rachunek Zarządu Dróg Miasta Krakowa musi trafić 1,7 mln zł od Ekstraklasy.”

Więcej TUTAJ

***

Vukan Savicević kontuzjowany

 

 

Źródło: Paweł Hanejko

***

„Kłopoty Legii przed meczem z Lechem. Urazy Lewczuka i Gwilii”

„W zajęciach nie uczestniczył też Igor Lewczuk. Obrońca Legii walczy z czasem aby wykurować się na mecz z Lechem Poznań. Jednak szanse na to, że będzie gotów na sobotnie starcie z "Kolejorzem" maleją. A biorąc pod uwagę fakt, że za kartki nie zagra Artur Jędrzejczyk, sytuacja w defensywie staje się poważna (…) Jak się okazało, kłopoty ze zdrowiem ma też Walerian Gwilia. Gruzin nie zagrał w spotkaniu swojej reprezentacji z Irlandią. Piłkarz ma problemy z przywodzicielem i jego występ w meczu z Lechem również stanął pod znakiem zapytania. Zawodnik już wrócił do Warszawy, nie zagra we wtorkowym meczu Gruzji z Gibraltarem, rozpoczął rehabilitację.”

Źródło: Legia.net

***

„Dycha dla Luquinhasa?”

„Luquinhas w roli "dziesiątki" mógłby być alternatywą dla Waleriana Gwili, który grając w trójkącie środkowych pomocników, jest najbardziej wysuniętym z nich. W meczu z Lechem Poznań, miejsce na prawym skrzydle powinien zająć Paweł Wszołek, który zadebiutował w Gliwicach, a przeciwko Białorusinom strzelił gola i miał asystę. Pozostaje ewentualne pytanie o obsadę lewej flanki, na której 23-latek z Brazylii jest pewniakiem. Możliwe też, że wariant z Luquinhasem w roli "dziesiątki" to tylko test, który nieprędko ujrzy światło dzienne w trakcie oficjalnego spotkania.”

Więcej TUTAJ

***

„Cristian Pasquato w ACD Campodarsego”

„Cristian Pasquato został nowym piłkarzem czwartoligowego ACD Campodarsego. Włoski klub rozpoczął procedurę rejestracji zawodnika. 30-letni pomocnik ostatnio był piłkarzem Legii Warszawa, ale wiosną znajdował się poza kadrą pierwszej drużyny. Campodarsego zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy C włoskiej Serie D z dorobkiem 16 punktów w ośmiu meczach.”

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się