Autor zdjęcia: Twitter @zielono_czarni

II liga: Ścisk na szczycie. Widzew przegrywa z Resovią, GKS rewanżuje się Stali za Puchar Polski

2019-11-04 13:00:18

Sytuacja w tabeli – zwłaszcza w górnej strefie – robi się bardzo ciekawa. Różnica między pierwszą Resovią, a piątą Olimpią Elbląg to tylko pięć punktów. Rzeszowianie awansowali na pozycję lidera po niespodziewanym zwycięstwie 1:0 w Łodzi z miejscowym Widzewem. Za porażkę w Pucharze Polski udanie zrewanżował się GKS Katowice, który przy Bukowej pokonał Stal Stalową Wolę.

Hitem 16. kolejki bez wątpienia było niedzielne starcie w Łodzi – Widzew podejmował Resovię. Sam mecz mógł się podobać – obydwie drużyny grały ofensywnie, tworzyły sytuacje, ale brakowało skuteczności. Przede wszystkim o pechu mogli mówić łodzianie, którzy nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Wojciecha Daniela. Obydwie drużyny miały w swoich nogach środowe starcia w Pucharze Polski, ale zmęczenia nie było widać. Ostatecznie jednak z kompletu punktów cieszyli się goście. W 90. minucie szybką kontrę Resovii wykończył Radosław Adamski, który kilka minut wcześniej został wprowadzony na boisko. Sporo pretensji o tę sytuację mieli gospodarze – ich zdaniem piłka przy rozpoczęciu tej akcji trafiła w rękę jednego z graczy Resovii i sędzia powinien przerwać grę. Ostatecznie jednak arbiter gola uznał, rzeszowianie zdobyli trzy punkty i zameldowali się na pozycji lidera.

W środę z Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola odpadł GKS Katowice. Spadkowicz z I ligi zrewanżował się ekipie z województwa podkarpackiego już w sobotnim ligowym starciu. Przez całe spotkanie katowiczanie dominowali, ale świetnie w bramce Stali spisywał się Krystian Kalinowski. W końcu jednak z bliska w 48. minucie trafił Dawid Rogalski. Potem obraz gry nie zmienił się – GKS nadal atakował, ale kolejnego gola zdobył dopiero w 90. minucie, gdy Kalinowskiego zaskoczył Kacper Michalski. Stal nie spuściła jednak głów i kilkadziesiąt sekund później pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Robert Dadok, który tym samym zmniejszył rozmiary porażki.

O dużym pechu mogą mówić Błękitni Stargard. Podopieczni Adama Topolskiego mimo tego, że byli ekipą zdecydowanie lepszą od Garbarni Kraków to na wyjeździe zaledwie zremisowali 1:1. Piłkarze z województwa zachodniopomorskiego mogą mieć jednak pretensje wyłącznie do siebie – jeśli ma się problemy ze skutecznością i nie wykorzystuje się tak dobrych sytuacji bramkowych to nic dziwnego, że nie wygrywa się spotkań. Do walki o czołowe lokaty znów włącza się Górnik Łęczna – zespół Kamila Kieresia po bramce Michała Golińskiego pokonał Stal Rzeszów 1:0.

Pewne zwycięstwo zanotowały rezerwy Lecha Poznań. Podopieczni Rafała Ulatowskiego wygrali we Wronkach z Bytovią Bytów 3:0. Gole dla poznaniaków strzelili Bartosz Bartkowiak, Tymoteusz Klupś i Jakub Karbownik. Wysoki tryumf zaliczył też inny beniaminek, czyli Górnik Polkowice. Zespół z Dolnego Śląska rozbił u siebie Gryf Wejherowo 5:0, potwierdzającym tym samym dobrą formę z ostatnich tygodni. Cenny punkt zdobyła też Legionovia Legionowo, która przed własną publicznością zremisowała z Olimpią Elbląg 2:2, choć dwukrotnie musiała odrabiać wynik.

Duży kryzys formy ma Znicz Pruszków. Podopieczni Andrzeja Prawdy po bardzo dobrym początku sezonu teraz mocno spuścili z tonu i nie mogą przerwać serii porażek. Tym razem ekipa z Mazowsza uległa na wyjeździe Elanie Toruń 1:2. Ozdobą spotkania była piękna bramka Krzysztofa Kołodzieja z 63. minuty. W ważnym meczu dla dolnej strefy tabeli zwycięstwo zanotowała Pogoń Siedlce. Zespół Marcina Płuski pokonał Skrę Częstochowa 2:0.

Elana Toruń – Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
Bartosz Boniecki 56, Krzysztof Kołodziej 63 – Paweł Moskwik 2.

Elana: Knut – Górka, Bierzało, Onsorge, Andrzejewski – Kościelniak, Kryszak, Zagórski (82’ Urbański), Boniecki, Stryjewski (52’ Kołodziej) – Sokół (76’ Kozłowski).

Znicz: Misztal – Bochenek, Rybak, Baran, Drobnak – Moskwik, Noiszewski (67’ Suchanek), Obst, Tarnowski (62’ Rackiewicz), Pyrka (81’ Tabara) – Zjawiński.

***

Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
Michał Goliński 34’.

Stal: Bieszczad – Sierant, Kostkowski, Sylwestrzak, Głowacki (78’ Jarecki) – Szczepanek (90’ Lorek), Reiman, Ligienza (46’ Mozler), Plewka, Chromiński (70’ Goncerz) – Pląskowski.

Górnik: Kostrzewski – Orłowski (65’ Zagórski), Baranowski, Midzierski, Sasin – Goliński, Wójcik (77’ Korczakowski), Tymosiak, Stromecki, Stasiak (78’ Lewandowski) – Wojciechowski.

***

Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2 (1:2)
Kacper Będzieszak 33’, Karol Podliński 88’ – Michał Kuczałek 20’, Tomasz Lewandowski 35’.

Legionovia: Błesznowski – Będzieszak, Zembrowski, Waleńcik, Straus, Maślanka (46’ Wiedłocha) – Imiela, Zaklika (79’ Sobota), Hajrović (58’ Janković), Pietraszkiewicz – Gajewski (64’ Podliński).

Olimpia: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Demianiuk (25’ Jabłoński), Kuczałek, Krasa, Prytulak (66’ Żołądź), Szuprytowski – Brychlik (89’ Miller).

***

Górnik Polkowice – Gryf Wejherowo 5:0 (1:0)
Michał Bednarski 44’, 61’, Kamil Wacławczyk 57’, Patryk Mucha 82’, Mariusz Szuszkiewicz 89’.

Górnik: Kopaniecki – Radziemski, Kowalski-Haberek, Opałacz, Magdziak – Baranowski (84’ Małkowski), Mucha, Wacławczyk (71’ Galas), Szuszkiewicz, Azikiewicz (63’ Sobków) – Bednarski (79’ Fryzowicz).

Gryf: Ferra – Goerke, Gęsior, Lisiecki, Sławek – Nowicki (46’ Gabor), Sikorski, Burkhardt (46’ Majewski), Hebel (67’ Baranowski), Szewczyk – Czychowski (66’ Kolus).

***

GKS Katowice – Stal Stalowa Wola 2:1 (0:0)
Dawid Rogalski 48’, Kacper Michalski 90’ – Robert Dadok 90’.

GKS: Mrozek – Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala – Kiebzak (83’ Wroński), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (81’ Urynowicz), Woźniak (90’ Tabiś) – Rogalski (70’ Rumin).

Stal: Kalinowski – Waszkiewicz (72’ Michalik), Witasik, Kiercz, Jarosz, Sobotka – Płonka, Jopek (66’ Pietras), Mroziński (66’ Stelmach) – Fidziukiewicz (65’ Ciepiela), Dadok.

***

Garbarnia Kraków – Błękitni Stargard 1:1 (1:0)
Kamil Kuczak 13’ – Wojciech Fadecki 67’ (k).

Garbarnia: Frątczak – Kowalski (56’ Słoma), Kujawa, Klimek, Masiuda, Kołbon – Duda, Kostrubała, Kuczak, Marszalik (45’ Mruk) – Feliks (67’ Szewczyk).

Błękitni: Rzepecki – Szrek, Ostrowski, Sadowski, Sitkowski – Sanocki (72’ Gawron), Łysiak, Cywiński (85’ Krawczun), Paczuk (60’ Bochnak), Fadecki – Kurbiel.

***

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 2:0 (0:0)
Bartłomiej Olszewski 82’, Kacper Skibicki 85’.

Pogoń: Misztal – Kozłowski I, Margol, Brodziński, Romanowicz (73’ Skibicki) – Wiktoruk, Mosiejko, Wełna (70’ Olszewski), Falon (56’ Kluzek), Mójta – Balicki (56’ Walków).

Skra: Biegański – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Andrzejczak (69’ Pawłas), Zalewski (84’ Wolny), Olejnik, Nocoń, Niedbała (59’ Napora) – Niedojad.