var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Twitter @JaroKrolewski

ESA: Będą nowi właściciele Wisły Kraków? Cracovia chce Peskovicia na dłużej. Stokowiec żąda transferów do Lechii

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2019-11-07 02:07:44

Jak zwykle w ostatnich tygodniach najwięcej dzieje się w Krakowie przy ul. Reymonta. Sprawa jest o tyle ważna, że wiele wskazuje na to, iż Biała Gwiazda od stycznia będzie miała nowych właścicieli. Z ciekawszych wątków mamy też apel Piotra Stokowca o dodatkowe wzmocnienia czy też info o kuriozalnym zapisie w kontrakcie Tomka Jodłowca. Zapraszamy na dzisiejszy przegląd wydarzeń!

Tajemniczy tweet pojawił się niedawno na tablicy Jarosława Królewskiego…

 

 

O co chodzi? Szczegóły zdradza Bartosz Karcz z Gazety Krakowskiej:

„Wpis Królewskiego dotyczy relacji na linii spółka - Towarzystwo Sportowe Wisła, które wciąż pozostaje formalnym właścicielem tej pierwszej, choć wpływu na jej funkcjonowanie nie ma już praktycznie żadnego. Trochę to skomplikowane, ale jest wynikiem wydarzeń z początku roku. Wszystko wskazuje również na to, że od stycznia 2020 roku i tak do zmiany właściciela już formalnie dojdzie. Przypomnijmy bowiem, że gdy Królewski, a także Tomasz Jażdżyński i Jakub Błaszczykowski pożyczali Wiśle 4 mln złotych w styczniu br. na przeżycie, jednym z warunków było, że pożyczka ma do nich wrócić do końca 2019 roku. W przeciwnym razie przejmą klub. I wszystko do tego zmierza, a dzisiaj przede wszystkim trzeba załatwić pewne sprawy na linii spółka - TS Wisła. Podstawowe kwestie są przynajmniej dwie. I m.in. one były przedmiotem dyskusji między zarządem TS Wisła, a radą nadzorczą spółki we wtorek. I to o tym spotkaniu napisał na Twitterze Królewski.”

Więcej TUTAJ

***

Mimo 38 lat na karku Pesković świetnie spisuje się w bramce Pasów, więc te najchętniej zatrzymałyby go na dłużej

 

 

Źródło: Michał Trela

***

Hej, Ekstraklasowicze! Gdybyście chcieli wykupić Mikkela Kirkeskova z Piasta, musicie zapłacić jedyne…

 

 

Źródło: Krzysztof Brommer

***

Absurdalny zapis znalazł się za to w kontrakcie Tomasza Jodłowca

 

 

Rozumiemy „klauzulę strachu” przy wypożyczeniach, ale po transferze definitywnym – absurd. Piast musiałby dopłacać, aby Tomek mógł zagrać w meczu z Legią.

Źródło: Leszek Błażyński

***

„Lechia chce się wzmocnić zimą, ale dużych pieniędzy nie będzie”

„Kontuzjowany jest Jaroslav Mihalik, wypadł nam też Żarko Udovicić i w tej chwili mamy po jednym bocznym pomocniku. Przed sezonem mówiło się, że mamy szeroką kadrę, a tymczasem życie wszystko weryfikuje i okazuje się, że na pięciu pozycjach nie mamy zmienników. Oczywiście są w kadrze młodzi zawodnicy, jednak nie wszyscy są jeszcze gotowi, żeby sprostać oczekiwaniom - powiedział trener Stokowiec. - Po meczu z Górnikiem Zabrze byłem zdenerwowany i powiedziałem, że w naszej drużynie przydałoby się trochę świeżej krwi, trochę rywalizacji. Widzimy, że przy kontuzji Mario Malocy na pozycji stopera nie mamy gotowych zawodników, na bokach obrony też brakuje nam rywalizacji. Nie narzekam, nie jest to zarzut w kierunku zawodników czy klubu, po prostu takie są realia. Dlatego chcemy popracować w zimowym okienku transferowym, ale nie będziemy ściągać zawodników na sztukę. Co innego jest uzupełniać skład, a co innego go wzmacniać - dodał szkoleniowiec.”

Więcej TUTAJ

***

Do zdrowia powoli wraca Jakub Błaszczykowski

„Jakub Błaszczykowski wraca do pełnego treningu w Wiśle Kraków. - Najbliższe jednostki treningowe pokażą, czy będzie brany pod uwagę na mecz z Arką Gdynia - mówi Sport.pl rzeczniczka Wisły Kraków Karolina Kawula-Biedrzycka. Na zajęciach pojawił się także były piłkarz klubu - Zdenek Ondrasek, który skończył sezon w MLS.”

Więcej TUTAJ

***

„Janusz Gol: Daję z siebie maksa, ale mam jeszcze zapas”

„Już z pewnej perspektywy może pan popatrzeć na przyjście do Cracovii w sierpniu ubiegłego roku. Było to ryzyko z pana strony, przychodząc do klubu z dołu tabeli?
Myślę, że ryzyko było zawsze, ale nie chciałem o tym myśleć, że może być jeszcze gorzej. Widziałem, że mogę dać swoje umiejętności, jakość. Wyszło bardzo fajnie. Liczyłem, że pułapem będzie górna ósemka, a udało się zająć 4. miejsce. Musimy potwierdzać, że nie było ono przypadkiem.

Narzeka się na polską ligę, czynią to eksperci, kibice. Jak pan od środka patrzy na poziom, rzeczywiście jest tak źle?
Rewelacji nie ma. Zazwyczaj dużo jest u nas szarpanej gry, fauli, które nie powinny mieć miejsca. Wystarczy kilka razy pograć po ziemi, to ludzie się już zachwycają, a to są odrębne przypadki. Większość to siłowa gra, bieganie, dlatego ludziom gorzej się to ogląda, bo piłki wybijane są do góry, w aut.”

Więcej TUTAJ

***

Seweryn Gancarczyk idzie w trenerkę

„W niedzielę 37-latek rozpoczął staż trenerski w naszym klubie. - Bardzo się cieszę, że tu jestem. Można powiedzieć, że wróciłem na stare śmieci - powiedział z uśmiechem po środowym treningu. - Przeprowadzam ten staż, ponieważ jak wiadomo piłka idzie do przodu, tak jak inne dziedziny. Myślę, że warto poobserwować jak Górnik trenuje, jak sztab przygotowuje drużynę.”

Źródło: Górnik Zabrze

***

„Walerian Gwilia w kadrze Gruzji”

„Walerian Gwilia z Legii Warszawa został powołany na listopadowy mecz eliminacji mistrzostw Europy ze Szwajcarią (15 listopada o 20:45, Sankt Gallen) oraz towarzyski mecz z Chorwacją (19 listopada o 18:00, Pula). Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock) znalazł się na liście rezerwowej.”

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się