Autor zdjęcia: Twitter @RCDEspanyol

Liga Europy: czerwona kartka Góralskiego, Łudogorec na łopatkach. Wtopa Arsenalu, Borussia wygrała w hicie z Romą

2019-11-08 10:15:11

Czwartek w Lidze Europy nie przyniósł większych zaskoczeń. Wysokiej porażki doznał Ludogorec Razgrad, który uległ Espanyolowi aż 0:6. Czerwoną kartkę jeszcze w pierwszej połowie obejrzał Jacek Góralski. Krok w stronę awansu zrobiła Borussia Monchengladbach, która pokonała AS Romę 2:1 dzięki bramce w doliczonym czasie gry.

Mistrzowie Bułgarii jechali do stolicy Katalonii z chęcią sprawienia niespodzianki. Wszystko posypało się już na samym początku. Najpierw w 4. minucie Espanyol objął prowadzenie, a w 12. minucie czerwoną kartkę obejrzał Rafael Forster. Tuż po tym gospodarze podwyższyli wynik, a potem dwie żółte kartki w odstępie dziesięciu minut obejrzał Jacek Góralski i Ludogorec grał w dziewiątkę. Polak sprowokował jeszcze rzut karny, który wykorzystał Matias Vargas. W drugiej części hiszpańska drużyna dołożyła jeszcze trzy gole i rozbiła swojego rywala aż 6:0. Dodajmy, że na ławce rezerwowych pozostał Jakub Świerczok.

Kluczowy mecz w walce o awans zwyciężyła Borussia Monchengladbach. Niemiecka ekipa po bramce Marcusa Thurama w doliczonym czasie gry pokonała AS Romę 2:1. Dzięki temu to właśnie zespół Marco Rose`a dzięki lepszemu bilansowi meczów wyprzedza włoską ekipę. Nie powiodło się również innej ekipie ze stolicy Włoch, czyli SS Lazio. Rzymianie również stracili gola w doliczonym czasie gry i ulegli na własnym boisku Celticowi FC 1:2. Mistrzowie Szkocji tym samym zapewnili już sobie awans do rundy pucharowej.

Na wiosnę w Lidze Europy będzie też grał Manchester United. „Czerwone Diabły” pokonały na Old Trafford FK Partizan 3:0. Punkty stracił Arsenal FC, który zaledwie zremisował z Vitorią SC 1:1. Trzy oczka wywalczył Wolverhampton Wanderers, który po bramce Raula Jimeneza w końcówce wygrał ze Slovanem Bratysława.

Wyścig żółwi – tak można określić walkę o awans w grupie B. Dwie drużyny – FC Kopenhaga i Dynamo Kijów mają na swoim koncie po sześć punktów i o jedno oczko wyprzedzają Malmo FF. W ich bezpośrednim starciu padł remis 1:1. W barwach ekipy wicemistrzów Ukrainy 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora.

Na miano rewelacji rozgrywek wyrasta CFR Cluj, które po raz drugi pokonało Stade Rennes 1:0 i tym samym już tylko prawdziwy kataklizm mógłby pozbawić ich wyjścia z grupy. Na własne życzenia kwestię awansu mocno skomplikowała sobie też inna francuska ekipa – AS Saint-Etienne, która prowadziła na wyjeździe z PFK Ołeksandrią, ale w końcówce straciła dwa gole i tylko zremisowała.

Niespodziankę sprawił austriacki LASK, który pewnie wygrał u siebie z PSV Eindhoven 4:1. Warto dodać, że gospodarze do przerwy przegrywali 0:1. Na dobre skończyła się już chyba dobra passa rewelacyjnego Wolfsbergera. Ekipa Gerharda Strubera uległa Istanbulowi Basaksehir 0:3.