var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

ESA: Pomocnik z Kazachstanu na celowniku Wisły Kraków. Raków może czekać degradacja do II ligi. Poważna kontuzja Hładunama

Autor: zebrał Sebastian Czarnecki
2019-11-13 03:40:29

Przerwa na reprezentacje oznacza, że Ekstraklasa zostaje odsunięta trochę na boczny tor. Co prawda działo się mniej niż zazwyczaj, ale nie martwcie się, bo zebraliśmy dla was kilka naprawdę ciekawych informacji. Jaka przyszłość czeka Wisłę Kraków i Raków Częstochowa? Na jak długo wypadnie Hładun? Kim jest pomocnik z Kazachstanu? Przekonajcie się!

***

„Wisła interesuje się pomocnikiem z Kazachstanu”

Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego” dowiedział się, że Wisła Kraków sonduje możliwość sprowadzenia Gieorgija Żukowa – 25-letniego zawodnika Kairata Ałmaty. Kazach występuje na pozycji środkowego pomocnika, a jego klubowym kolegą jest Konrad Wrzesiński – były gracz Zagłębia Sosnowiec. Żukow mógłby trafić do Krakowa całkowicie za darmo, ponieważ z końcem roku wygasa jego kontrakt z Kairatem. W 30 meczach tego sezonu strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

Źródło: Tomasz Włodarczyk/Przegląd Sportowy

***

„Raków Częstochowa może pożegnać się z Ekstraklasą”

Prezes PZPN Zbigniew Boniek wystosował list do prezydenta Częstochowy - Krzysztofa Matyjaszczyka. Chodzi oczywiście o stan stadionu Rakowa, który nie spełnia wymogów licencyjnych ani Ekstraklasy, ani nawet… I ligi. Jak na razie beniaminek Ekstraklasy rozgrywa swoje spotkania na stadionie w Bełchatowie, ale dłużej nie będzie to tolerowane. PZPN oczekuje konkretnego stanowiska na temat modernizacji częstochowskiego obiektu, bo w przeciwnym razie klub może czekać nawet degradacja do II ligi.

Źródło: Krzysztof Stanowski/WP Sportowe Fakty

***

„Hładun już w tym roku nie zagra?”

Jak informuje Piotr Janas z portalu GOL24, kontuzja Dominika Hładuna okazała się być poważna i piłkarz może pauzować przynajmniej przez miesiąc. Istnieje również ryzyko, że bramkarzowi Zagłębia potrzebna będzie operacja, po której w tym roku może już nie wrócić na boisko. Przypomnijmy, że golkiper przedwcześnie opuścił murawę w meczu z Rakowem Częstochowa po niefortunnym wykopie piłki spod własnej bramki.

Miejsce Hładuna w bramce „Miedziowych” zajmie prawdopodobnie Konrad Forenc, a jego zmiennikiem zostanie ktoś z dwójki młodzieżowców – Kacper Bieszczad lub Bartosz Wierzchowski. Według Pawła Janasa pod uwagę nie będzie w ogóle brany Mateusz Kuchta, który został już skreślony przez władze Zagłębia.

Źródło: Paweł Janas/GOL24.pl

***

„Bogusław Cupiał gotowy pójść na ustępstwa w sprawie sprzedaży Wisły”

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, za zamkniętymi drzwiami cały czas trwają rozmowy odnośnie wykupienia Wisły Kraków od Tele-Foniki. Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski są gotowi przejąć klub wraz z jego zadłużeniem, ale tylko pod pewnymi warunkami. Mówi się, że Bogusław Cupiał również jest gotowy, żeby zamknąć ten rozdział w swoim życiu i jest skory pójść na drobne ustępstwa.

„Tele-Fonika może pójść na ustępstwa w innych kwestiach, jak choćby rezygnacja z dwóch spośród trzech lóż oraz większości z 30 biletów VIP do loży prezydenckiej. Godzi się również na zniesienie zapisu w umowie mówiącego o wzroście ceny za akcje o 19 procent w przypadku uczestnictwa drużyny w rozgrywkach UEFA. Nie jest jednak skora do rezygnacji z należnych jej 2,5 mln. Być może rozwiązaniem byłoby odłożenie spłaty na dalsze lata, ale nie wiadomo, czy Tele-Fonika na to przystanie.” – czytamy w „Gazecie Krakowskiej”.

Źródło: Gazeta Krakowska

***

„Kontuzja Wato Arweladze”

Portal CKSport.pl poinformował, że Wato Arweladze nabawił się kontuzji, przez co nie pojedzie na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Gruzji. Jak na razie nie wiemy więcej o stanie zdrowia piłkarza Korony Kielce.

Źródło: Korona Kielce

***

„Letniowski czeka na debiut w Lechu”

Juliusz Letniowski trafił do Lecha Poznań w styczniu tego roku z Bytovii, jednak do tego czasu nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie. Wszystko przez urazy, które cały czas mu doskwierają. Pomocnik wrócił już do pełni sił i zbierał doświadczenie w drużynie rezerw. W rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań przyznał, że jest już gotowy na kolejne wyzwania.

„Wraca to, co było przed kontuzją. Nie pozostaje nic innego, jak się z tego cieszyć. Piłkarsko czuję się już bardzo fajnie. Ciężko powiedzieć, ile brakuje jeszcze do optimum, ale na ten moment cieszę się, że te mecze mi wychodzą. Mam nadzieję, że każdy kolejny będzie jeszcze lepszy. To jest druga liga, a nie jakieś niszowe rozgrywki, gramy z poważnymi drużynami, które potrafią wygrywać z klubami z ekstraklasy. Idzie się tu bardzo dobrze otrzaskać po powrocie do zdrowia, to dobry etap dla mnie. Nigdy nie zagrałem w ekstraklasie, więc trudno ocenić, czy jestem na niego gotowy. Dopiero debiut w niej to zweryfikuje. Chciałbym jednak grać jak najwyżej i bardzo na niego czekam.”

Źródło: Lech Poznań


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się