var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Ekstraklasa: Klemenz przejdzie badania. Skowronek: Wiemy, w którą stronę chcemy iść. Vuković: Dostałem jasne odpowiedzi

Autor: zebrał Sebastian Czarnecki
2019-11-17 03:20:36

Przerwa na reprezentacje niestety oznacza, że w naszej Ekstraklasie nie dzieje się zbyt wiele. Wisła Kraków i Legia Warszawa rozegrały dzisiaj jednak sparingi, z których wybraliśmy dla was kilka ciekawych informacji i wypowiedzi.

„Lukas Klemenz kontuzjowany, przejdzie badanie USG”

Wisła Kraków rozegrała dziś sparing z Radziszowianką. Choć krakowianie wygrali 3:0, to Lukas Klemenz nie będzie wspominał tego spotkania najlepiej. Defensor opuścił boisko z urazem i będzie musiał przejść badanie USG. Na razie nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja.

 

 

Źródło: Wiślacy.pl

***

„Stłuczone żebra Sadloka i kuracja antybiotykowa Maka”

W spotkaniu z Radziszowianką udziału nie wzięli również Maciej Sadlok i Michał Mak. Defensor ma zbite żebra i na razie trenuje indywidualnie, z kolei Mak przeszedł terapię antybiotykową po rozcięciu nogi w meczu z Rakowem.

 

 

Źródło: Michał Knura

***

„Skowronek: Zawodnicy widzą drogowskaz”

Po meczu wypowiedział się nowy trener Artur Skowronek, który podzielił się swoimi wnioskami.

- Mam wyłącznie pozytywne wrażenia, liczyłem na szybki kontakt z piłkarzami i uważam, że udało się to zrobić. Zawodnicy widzą drogowskaz, wiemy, w którą stronę chcemy iść. W piątek odbyły się bardzo konkretne zajęcia taktyczne, które chcieliśmy przełożyć dzisiaj na mecz, co się powiodło. Stworzyliśmy wiele sytuacji, wykorzystując wdrażane zasady gry. Brakuje jeszcze finalizacji, bo wynik mógł być wyższy, natomiast chłopcy wiedzą, jak mamy funkcjonować w obronie jako całość. Teraz skupimy się na tym, aby tworzyć formacje na naszych zasadach. Wiadomo, że pierwsze spotkanie było niełatwe, bo zawodnicy mieli dobre relacje z trenerem Stolarczykiem. Fajnie, że udało się w czwartek zaśpiewać „sto lat” Michałowi Makowi z okazji urodzin, które zbiegły się w czasie z objęciem przeze mnie zespołu. Mieliśmy także w czwartek trening, podczas którego chcieliśmy wywołać trochę uśmiechu na twarzach piłkarzy i to się udało. Zespół zapomniał o otoczce i następnego dnia wziął się ostro do pracy, widać było zaangażowanie i taktyczną.

- Wszyscy piłkarze dostali szansę, to obrazki, które zapamiętam. Mamy kolejny tydzień, w którym będziemy selekcjonować graczy w kierunku składu wyjściowego na Śląsk. Na pewno pragniemy szukać powtarzalności w tym, co zrobiliśmy w piątek podczas treningu. Mamy mało czasu, żeby najpierw przećwiczyć, a później zobaczyć pewne schematy w niedzielę. Przyjechaliśmy tutaj z szacunku do Radziszowianki i dla fanów, którzy tutaj przybyli. Jednostka treningowa mogłaby być w pewnym sensie nieco cenniejsza, ale położyliśmy nacisk na dodatkowe wartości i to się dzisiaj liczy.

Źródło: Wisła Kraków

***

„Jean Silva po występie na nowej pozycji”

Mecz z Radziszowianką był dla trenera Skowronka okazją do eksperymentowania. Przekonał się o tym chociażby Jean Carlos da Silva, który wystąpił na lewym skrzydle, a nie – jak dotychczas – na środku pomocy.

- Faktycznie, za nami mało czasu z nowym trenerem, ale myślę, że ma on dla nas przygotowane jasne pomysły, przykładowo czy naciskać z przodu czy wywierać presję z tyłu. To trochę skomplikowana sytuacja, ale widać w trenerze chęci i motywację, aby krok po kroku ją zmienić - to nam pomaga. Zmiany pewnie nie będą drastyczne przez wzgląd na okres czasu, ale widać pomysły pochodzące oryginalnie od nowego trenera. Będziemy się starać zaadaptować się do tej sytuacji w jak najkrótszym czasie, żeby mieć przyswojone jego pomysły na przyszły tydzień.

- Trener ustawił mnie na tej pozycji, a ja zawsze staram się wykonywać zadaną pracę. Uwielbiam grać w piłkę i ogólnie dobrze czuję się na boisku. Prawda, lubię grać w środku, ale nie robi mi różnicy, czy wystawia się mnie na lewej stronie czy w strefie środkowej. 

Źródło: Wisła Kraków

***

Vuković: Dostałem dziś jasne odpowiedzi”

Wisła Kraków nie była dziś jedynym klubem, która rozegrała sparing podczas przerwy reprezentacyjnej. Legia Warszawa zmierzyła się z Legionovią Legionowo i nie miała takiego szczęścia jak krakowianie, ponieważ przegrała 1:2.

- Nie jestem zmartwiony rezultatem, bo to nie było spotkanie, w którym istotny byłby wynik. Jasne, że nawet w treningu trzeba walczyć o wygraną, ale dzisiejszy mecz – notabene treningowy – był przede wszystkim po to by pewne rzeczy posprawdzać. Ten tydzień wykorzystujemy by drużyna popracowała trochę mocniej niż zwykle, stąd też decyzja o rozegraniu tego spotkania. Jestem bardzo zadowolony, że rozegraliśmy ten sparing, bo on dał mi kilka przydatnych informacji.

- Wyszliśmy na mecz naprawdę bardzo mocnym składem, zabrakło tylko dwóch podstawowych środkowych pomocników. Okazało się, że to nam dzisiaj nie wystarczyło do zwycięstwa. Nie dlatego, że nie chcieliśmy. Nie wystarczy tylko chcieć, trzeba być jeszcze skutecznym i pazernym na strzelenie bramki. Pod tym względem to dla nas dobra nauczka przed nadchodzącymi spotkaniami.

- Widziałem dzisiaj sporo pozytywów. Jestem zadowolony z tego jak pokazali się młodzi zawodnicy – nie będę nikogo chwalił indywidualnie, ale naprawdę zawiązali dzisiaj kilka dobrych akcji. Ten eksperymentalny środek pola również jest dla mnie dobrą odpowiedzią, bo zamierzałem przetestować wariant, w którym – nie daj Boże – nie mogliby zagrać nasi środkowi pomocnicy. Widzę zatem same pozytywy po dzisiejszym dniu. Wiadomo, że nie cieszy mnie to 1:2, ale wynik – jak już wspominałem – dzisiaj był dla mnie mało istotny.

Źródło: Legia Warszawa

***

„Arka Gdynia pokonała Olimpię Grudziądz”

Ostatnią drużyną, która rozegrała dziś sparing, była Arka. Gdynianie wygrali 4:1 po bramkach Nalepy, Jankowskiego i Marcusa.

Źródło: Arka Gdynia

***

„EME: Występy Steinborsa i Haraslina”

Pavels Steinbors rozegrał 90 minut w przegranym 0:1 meczu Łotwy ze Słowenią. Bramkarz Arki tylko raz musiał wyciągać piłkę z siatki, a zaskoczył go… znany z ekstraklasowych boisk Ivans Tarasovs, który zaliczył samobójcze trafienie.

W eliminacjach do EURO zagrał również Lukas Haraslin. Skrzydłowy Lechii pojawił się w 63. minucie na boisku, ale jego Słowacja i tak przegrała z Chorwacją 1:3.

Źródło: 90minut.pl

***

„U-23: Egy z bramką dla Indonezji”

Występ w reprezentacji zaliczył także Egy Maulana Vikry. Piłkarz Lechii pojawił się na boisku w drugiej połowie towarzyskiego meczu z Iranem, a jego bramka zapewniła Indonezji zwycięstwo 2:1.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się