Autor zdjęcia: Twitter @RTS_Widzew_Lodz

20. kolejka II ligi: Widzew mistrzem jesieni, zwycięstwa Górnika Łęczna i GKS-u. Legionovia wygrywa w derbach Mazowsza

2019-12-02 10:00:27

W miniony weekend rozegrano ostatnią kolejkę drugiej ligi w tym roku. Na pozycji lidera zimę spędzi Widzew Łódź, który pokonał Błękitnych Stargard. Ciekawie zapowiada się natomiast walka o drugie premiowane miejsce – obecnie wiceliderem jest Górnik Łęczna, który wygrał z Górnikiem Polkowice, ale tuż za jego plecami jest GKS Katowice, który okazał się lepszy od Bytovii Bytów.

Widzew na zakończenie piłkarskiej jesieni wybrał się do Stargardu na mecz z Błękitnymi. Samo spotkanie mogło się podobać, choć piłkarzom na pewno nie grało się łatwo na mocno zniszczonej płycie boiska. Zarówno jedni, jak i drudzy mieli swoje sytuacje bramkowe, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Dopiero w 37. minucie Adam Radwański precyzyjnym strzałem pokonał Mariusza Rzepeckiego. Jeszcze przed przerwą w polu karnym faulowany był Przemysław Kita, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Robak. W drugiej połowie po rzucie rożnym kontaktowe trafienie zaliczył Jakub Ostrowski, ale ostatnie słowo należało do Robaka, który wykazał się dużym sprytem po wrzucie piłki z autu i strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.

Na drugim miejscu jest Górnik Łęczna. Ekipa z województwa lubelskiego w sobotę pokonała beniaminka, Górnik Polkowice 2:1, choć niewiele brakowało, żeby łęcznianie stracili punkty. Mecz świetnie ułożył się dla polkowiczan, którzy już w 12. minucie za sprawą Michała Bednarskiego objęli prowadzenie. Gospodarze zdołali odpowiedzieć dopiero w drugiej połowie – w 67. minucie wyrównał Paweł Wojciechowski, a w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Midzierski.

Dystansu do prowadzącej dwójki nie traci GKS Katowice. Ekipa Rafała Góraka po trudnym i zaciętym spotkaniu wywiozła trzy punkty z Bytowa. Bytovia prowadziła po bramce Karola Czubaka w 27. minucie, ale katowiczanie w drugiej odsłonie odwrócili losy spotkania. Najpierw wyrównał Michał Gałecki, a w 76. minucie Pawła Kapsę pokonał Arkadiusz Woźniak.

Punkty straciły natomiast pozostałe drużyny z czołówki. Stal Rzeszów dość niespodziewanie uległa u siebie Garbarnii Kraków 2:3, a Resovia przegrała w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 1:2. Porażki doznała też Olimpia Elbląg, która w sobotę okazała się słabsza od Elany Toruń. W ostatniej chwili z ostatniego miejsca w tabeli uciekła Legionovia Legionowo. Beniaminek dość sensacyjnie wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:1.

Zimę na pozycji czerwonej latarni ligi spędzi Gryf Wejherowo, który mimo szalonego meczu ze Stalą Stalowa Wola nie zdobył choćby jednego punktu. Gospodarze ostatnie ulegli na własnym boisku zespołowi z województwa podkarpackiego 2:3. Bezbramkowym remisem zakończył się natomiast mecz w Częstochowie, gdzie Skra podejmowała rezerwy Lecha Poznań.

Skra Częstochowa – Lech II Poznań 0:0

Skra: Kos – Napora, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Pawłas, Zalewski, Andrzejczak, Olejnik, Niedbała (78’ Wolny) – Nocoń.

Lech II: Radliński – Smajdor, Nawrocki, Wojtkowiak, Pawlicki – Tupaj, Białczyk, Bartkowiak (90’ Burman), Jacenko (67’ Kaczmarek) (75’ Friska), Karbownik – Szymczak (87’ Durda).

***

Błękitni Stargard – Widzew Łódź 1:3 (0:2)

Jakub Ostrowski 61’ – Adam Radwański 37’, Marcin Robak 45’ (k), 81’.

Błękitni: Rzepecki – Szrek (46’ Theus), Ostrowski, Sadowski, Sitkowski – Sanocki, Łysiak, Karmański (81’ Bochnak), Cywiński (46’ Paczuk), Fadecki – Kurbiel.

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas – Kita (75’ Mandiangu), Możdżeń, Poczobut (90’ Ameyaw), Radwański (75’ Wolsztyński), Gutowski (81’ Pięczek) – Robak.

***

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 2:3 (1:2)

Damian Kostkowski 16’, Dominik Chromiński 76’ – Michał Feliks 10’, 63’, Grzegorz Marszalik 40’.

Stal: Kaczorowski – Sierant (68’ Michalik), Kostkowski, Cyfert, Głowacki – Szczepanek (70’ Pociecha), Mozler, Reiman, Jarecki (68’ Chromiński) – Goncerz, Płonka (59’ Pląskowski).

Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Kujawa, Duda, Jurkowski, Mruk (85’ Górecki) – Szewczyk (84’ Kostrubała), Kuczak, Kołbon, Marszalik (88’ Klimek) – Feliks (78’ Wyjadłowski).

***

Górnik Łęczna – Górnik Polkowice 2:1 (0:1)

Paweł Wojciechowski 67’, Tomasz Midzierski 90’ – Michał Bednarski 12’.

Górnik Łęczna: Kostrzewski – Orłowski, Midzierski, Baranowski, Leandro – Lewandowski, Tymosiak (46’ Banaszak), Wójcik (40’ Korczakowski), Stromecki, Stasiak – Wojciechowski.

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Radziemski, Kowalski-Haberek, Opałacz, Magdziak – Fryzowicz, Mucha, Wacławczyk (78’ Sobków), Szuszkiewicz, Baranowski (46’ Szymkowiak) – Bednarski (71’ Ekwueme).

***

Olimpia Elbląg – Elana Toruń 0:2 (0:1)

Dominik Sokół 27’, Filip Kozłowski 68’.

Olimpia: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Demianiuk, Żołądź (70’ Jabłoński), Kuczałek, Prytulak (79’ Bednarski), Ryk (46’ Morys) – Miller (65’ Brychlik).

Elana: Knut – Górka, Bierzało, Onsorge, Andrzejewski – Machaj (73’ Stryjewski), Kryszak, Kisiel (88’ Urbański), Kościelniak – Kozłowski (90’ Jóźwicki), Sokół (85’ Boniecki).

***

Znicz Pruszków – Resovia Rzeszów 2:1 (0:0)

Karol Noiszewski 54’, Dariusz Zjawiński 59’ – Grzegorz Płatek 70’.

Znicz: Misztal – Bochenek, Rybak, Baran, Drobnak – Rackiewicz (46’ Pyrka), Noiszewski, Machalski, Moskwik (77’ Obst), Tarnowski – Zjawiński (86’ Suchanek).

Resovia: Daniel – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Mikulec – Feret, Domoń (76’ Makowski), Kaliniec, Płatek, Adamski (46’ Krykun) – Świderski (68’ Gancarczyk).

***

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola 2:3 (0:2)

Maksymilian Hebel 71’, 90’ – Robert Dadok 25’, Michał Fidziukiewicz 42’, Przemysław Stelmach 85’.

Gryf: Leleń – Nowicki, Lisiecki, Koprowski, Kolus – Gabor, Biedrzycki (70’ Czychowski), Sikorski (46’ Prusinowski), Hebel, Baranowski (61’ Poręba) – Majewski.

Stal: Kalinowski (90’ Konefał) – Mistrzyk (85’ Waszkiewicz), Witasik, Kiercz, Jarosz, Sobotka – Jopek, Pietras (75’ Stelmach), Ciepiela (69’ Wójcik) – Fidziukiewicz, Dadok.