var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: pl.uefa.com

Czas na 14. kolejkę Ligue 1

Autor: Radosław Koc
2010-11-20 12:06:47

Na miano hitu kolejki z pewnością zasługuje konfrontacja lidera Brestu z będącym także zaskakująco wysoko w tabeli - Rennes. Interesujące wydają się być również potyczki zespołów mających chrapkę na wskoczenie na fotel lidera już po tej kolejce. Oto co nas czeka w ten weekend w Ligue 1.

Jak nieprzewidywalna potrafi być liga francuska, udowadnia Brest. Skromny beniaminek zdumiewa swoją grą i po 13 seriach gier patrzy na rywali z samej góry ligowej tabeli. W ten weekend lider jedzie do Rennes na derby Bretanii i można się spodziewać wielu emocji. Oba zespoły dzieli różnica jedynie dwóch punktów i dla Rennes, które rozegrało jeden mecz mniej, otwiera się szansa na poprawienie swojego 5 miejsca.

Ciekawostką jest fakt, iż zmierzą sie drużyny z najmniejszą ilością straconych bramek. Bramkarze Rennes i Brest skapitulowali do tej pory zaledwie 8 razy. Większe pretensje należy mieć za to do napastników, których dorobek bramkowy na kolana z pewnością nie rzuca. Najlepszy z nich, Nolan Roux, trafiał do siatki rywali czterokrotnie.

Co się wydarzy na innych boiskach?

Olympique Marsylia, znajdujące się w podobnej sytuacji do Rennes, jedzie do Tuluzy. Ostatnie trzy mecze nie były zbyt udane dla OM. Dwa punkty to nie jest dorobek, który przynosiłby chlubę mistrzowi kraju. Nie chcąc tracić bezpośredniego kontaktu z czołówką, Deschamps i jego podopieczni powinni z Toulouse wygrać i w końcu zainkasować komplet punktow. Gospodarze choć tracą ledwie punkt do gości, zdecydowanie nie mogą być stawiani w roli faworyta.

Dla PSG najbliższe spotkanie z Caen, to okazja do awansu nawet na pozycję lidera ligowej klasyfikacji. Warunkiem jest oczywiście zwycięstwo i korzystne rezultaty z innych boisk. Caen natomiast walczy o utrzymanie się ponad strefą spadkową. Nadzieją na pozytywny wynik w Paryżu powinna być postawa najskuteczniejszego w całej Ligue 1 Youssefa El-Arabiego, zdobywcy 9 goli.

Gdyby brać pod uwagę to jakie ekipy się ze sobą mierzą oraz jaką pozycję zajmują obecnie w tabeli, należałoby powiedzieć, iż konfrontacja Sochaux-Lorient raczej nie jest w stanie zainteresować przeciętnego polskiego kibica. Obecność Franciszka Smudy na Stade Auguste Bonal sprawia jednak, że spojrzymy na to spotkanie z większą uwagą. Może się okazać, że to właśnie w drużynie gospodarzy gra nasz przyszły reprezentacyjny stoper. Damien Perquis, bo o nim mowa, stoczy wieczorem pojedynek z gwiazdką francuskiego futbolu Kevinem Gameiro i postara się przekonać do siebie selekcjonera polskiej reprezentacji.

Niedzielne granie to trzy mecze z udziałem zespołów o wyrobionej marce we francuskim futbolu. Jedynie Arles odstaje wyraźnie od pozostałych ekip. Będący czerwoną latarnią ligi "Les Liones", są niejako skazani na porażkę z Bordeaux i niespodzianki raczej być nie powinno. W potyczce Lille z Monaco faworytem wydaje się być zespół Obraniaka. "Les Dogues" w ostatnich dwóch meczach strzelili łącznie 8 goli, furorę robi duet atakujących Sow-Gervinho. Klub z Księstwa musi się mieć na baczności.

Na deser starcie Lens z Lyonem. Podopieczni trenera Puela konsekwentnie pną się w górę tabeli, redukując stratę do lidera z Brestu do trzech oczek. Marsz na szczyt Gourcuff i spółka będą chcieli kontynuować, jednak Lens to bardzo niewygodny rywal. Dość powiedzieć, iż w ostatnich 5 spotkaniach "Les Sang et Or" nie dali się pokonać nikomu. Zapowiada się interesujący bój o cenne 3 punkty.

Program 14.kolejki Ligue 1:

Sobota, 20.11:

Nancy-Valenciennes (19:00)  typ 2x45.com.pl:1
PSG-Caen (19:00)  typ 2x45.com.pl:1
Rennes-Brest (19:00)  typ 2x45.com.pl:X
Saint-Etienne-Auxerre (19:00)  typ 2x45.com.pl:X
Sochaux-Lorient (19:00)  typ 2x45.com.pl:1
Toulouse-Ol. Marsylia (19:00)  typ 2x45.com.pl:2
Nice-Montpellier (21:00)  typ 2x45.com.pl:2

Niedziela, 21.11:

Arles-Avignon-Bordeaux (17:00)  typ 2x45.com.pl:2
Lille-Monaco (17:00)  typ 2x45.com.pl:1
Lens-Lyon (21:00)  typ 2x45.com.pl:X
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się