Hat-trick Zieńczuka, dwa karne i czerwona kartka! Relacja z notami. Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:1 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-12-10 15:31:38

Ruch Chorzów udowodnił, że nieprzypadkowo zasłużył na miano największej rewelacji tego sezonu. Korona Kielce została pozbawiona wszelkich złudzeń i zasłużenie przegrała 1:4. Klasycznego hat-tricka ustrzelił Marek Zieńczuk!

Trzeba przyznać, że gospodarze mieli tego dnia sporo szczęścia, szczególnie przy pierwszym golu, ale nie zmienia to faktu, że na wygraną w pełni zasłużyli. Korona przed przerwą grała fatalnie, co później przyznał sam trener Leszek Ojrzyński. Wydaje się, że popełnił on błąd ściągając już po 45 minutach Michała Zielińskiego, bo on akurat był jedynym piłkarzem w ofensywie, który radził sobie przyzwoicie. A tak Maciej Korzym też był osamotniony i miał bardzo ograniczone pole manewru w działaniu. Napastnikom nie pomagali zwłaszcza skrzydłowi, którzy mocno zawiedli.

Ruch ogólnie również nie grał porywającej piłki. Mieliśmy walkę w środku pola, dużo strat, przepychanki, ale z tego wszystkiego w ciągu 13 minut padły trzy bramki. Po zmianie stron dominował chaos i brutalna gra, dlatego sędzia Marcin Borski pokazał aż dziesięć żółtych kartek, licząc obie dla Tomasza Lisowskiego.

Znów potwierdziło się, jak wielkie bogactwo w ataku ma trener Waldemar Fornalik. Maciej Jankowski zagrał poprawnie, jak zawsze aktywny Arkadiusz Piech dobrze, a Paweł Abbott dostał zaledwie dziewięć minut, biorąc pod uwagę czas doliczony, w których jednak zdążył ładnie strzelić lobem (Zbigniew Małkowski obronił) i ustalić wynik na 4:1.

Ruch zapewnił sobie czwarte miejsce na koniec roku. Korona wyraźnie znajduje się w kryzysie. W ostatnich ośmiu meczach pokonała tylko... Legię.

Jak padły bramki:

1:0 - Rzut wolny dla Ruchu. Zieńczuk strzelił, rykoszet od Kuzery i Małkowski musiał skapitulować, mimo że sparował piłkę. Ta jedna odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

2:0 - Dośrodkowanie Djokicia z prawej strony, złe zachowanie Kiercza, który nie zastawił piłki i Zieńczuk zdołał mu ją "dziubnąć" między nogami. Znów piłka odbiła się od właściwej strony słupka i Małkowski mógł się tylko krzywo uśmiechnąć.

3:0 - Kontrowersyjny rzut karny za zagranie ręką Kuzery. Zawodnik Korony był bardzo blisko piłki i raczej nie miał szans na cofnięcie ręki. W każdym razie jedenastkę pewnie wykorzystał Zieńczuk.

3:1 - Tym razem głupio zachował się Djokić, który w zupełnie niegroźnej sytuacji, gdy Kiercz z boku pola karnego był odwrócony tyłem do niego, mocno nadepnął rywalowi na piętę i spowodował jego upadek. Karnego na gola zamienił Vuković.

4:1 - Piech zgrał piłkę do Abbotta, który miał dużo czasu i bardzo mocnym strzałem pokonał Małkowskiego. Bramkarz Korony mógł się zachować nieco lepiej, ta piłka na pewno była do odbicia.

Ruch: M. Pesković (2,5) - Djokić (2) (68' Lewczuk - bez oceny), Stawarczyk (3), Grodzicki (2,5), Szyndrowski (3) - Janoszka (3,5), M. Malinowski (3), Straka (3), Zieńczuk (4,5) (87' W. Grzyb - bez oceny) - Jankowski (3) (85' Abbott - bez oceny), Piech (3,5).

Korona: Z. Małkowski (2) - Kijanskas (2), Hernani (2,5), Kiercz (2), T. Lisowski (2) - P. Sobolewski (1,5) (73' Gawęcki - bez oceny), Jovanović (2), Stano (3), Vuković (3), Kuzera (2) (83' Lenartowski - bez oceny) - M. Zieliński (2,5) (46' Korzym - 2,5).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).
Żółte kartki: Zieńczuk, Straka, M. Pesković, Szyndrowski, Malinowski - Kuzera, Kijanskas, Hernani, T. Lisowski.
Czerwona kartka: T. Lisowski (90' Korona).

szólj hozzá: Ruch Chorzow - Korona 4:1