var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: widzew.com / fot. Kamila Matusiak

Raport II liga: Dadok odchodzi do Stali Mielec, Zieleniecki zagra w Niemczech. Błękitni tracą Nowaka, Radwanek w Garbarni

Autor: Łukasz Kościelniak
2020-01-11 20:30:00

W drugiej lidze praca wre. Piłkarze rozpoczynają pracę na boisku, w zaciszu gabinetów włodarze przygotowują transfery. Rozgrywki straciły dużą gwiazdę – kluczowy pomocnik Stali Stalowa Wola, Robert Dadok, przeniósł się do pierwszoligowej Stali Mielec. Z Widzewa odszedł Sebastian Zieleniecki, który wybrał ofertę niemieckiego Offenbacher FC Kickers 1901.

Wiosną o utrzymanie będzie walczyła Stal Stalowa Wola. Ekipa Szymona Szydełko w piątek straciła najlepszego i najważniejszego gracza w drużynie, czyli Roberta Dadoka. 23-letni pomocnik podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia z pierwszoligową Stalą Mielec. Jesienią Dadok praktycznie w pojedynkę ciągnął grę ekipy z Podkarpacia – zwłaszcza, jeśli chodzi o ofensywę. W 20 spotkaniach strzelił siedem goli i zanotował trzy asysty. 

 

 

***

Nowego pracodawcę znalazł też Sebastian Zieleniecki. Niechciany w Widzewie Łódź obrońca rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z liderem drugiej ligi i przeniósł się do czwartoligowego niemieckiego Offenbacher FC Kickers 1901. Nowy klub Zielenieckiego zajmuje dziesiąte miejsce w grupie południowo-zachodniej grupy Regionalligi. Przypomnijmy, że jesienią polski defensor rozegrał dziewięć meczów i zdobył jedną bramkę. 

 

 

***

Kolejnego osłabienia doznali Błękitni Stargard. Ekipa Adama Topolskiego straciła Oskara Nowaka. 18-letni pomocnik przeniósł się do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Jesienią Nowak rozegrał 13 meczów. Przypomnijmy, że kilka dni temu z drużyny z województwa zachodniopomorskiego odszedł najlepszy strzelec, Piotr Kurbiel, który przeniósł się do ligowego rywala – GKS-u Katowice. 

 

 

***

W ostatnich dniach z Legionovii Legionowo odchodzili kolejni zawodnicy. W sobotę klub pozyskał wreszcie pierwszego zawodnika w zimowym okienku. Beniaminek podpisał umowę z Marcinem Kluską, który w rundzie jesiennej grał w pierwszoligowym Radomiaku Radom. 23-letni pomocnik wystąpił w dwóch meczach ligowych. 

***

Wracamy jeszcze do raz do Łodzi. Skarbnik klubu wreszcie może odetchnąć – umowę z Widzewem rozwiązał Filip Mihaljević, który od początku sezonu był przesunięty do rezerw, ale mimo to pobierał całkiem wysokie uposażenie. Ostatecznie jednak 27-letni chorwacki napastnik dogadał się z władzami klubu i stał się wolnym zawodnikiem. 

 

 

***

Przygotowania rozpoczęli piłkarze Garbarni Kraków. Jednocześnie klub ogłosił również pierwszy transfer. Został nim 21-letni pomocnik Błażej Radwanek, który trafił do krakowskiego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Jesienią rozegrał sześć meczów i strzelił jednego gola. 

 

 

***

Do treningów wrócili też piłkarze Stali Stalowa Wola. W piątek podkarpacki zespół poinformował o odejściu bramkarza, Krystiana Kalinowskiego, który nie przedłużył wygasającego kontraktu. Jesienią 20-letni bramkarz był podstawowym bramkarzem „Stalówki” – rozegrał 16 spotkań. 

 

 

Na pierwszych zajęciach brakowało kilku zawodników. Z klubem nie trenują Rafał Michalik, Filip Wójcik, Michał Płonka i Michał Mistrzyk, którzy szukają nowych klubów. Sprawy osobiste zatrzymały Filipa Szifera, Kacpra Śpiewaka i Macieja Siudaka. Nie było też Łukasza Konefała, który jest testowany w GKS-ie Katowice. 

Na zajęciach byli natomiast testowani zawodnicy. Wśród nich byli Dominik Ochal (Sokół Sieniawa), Piotr Zmorzyński (Wisła Puławy), Matthew Koziakiewicz (Sokół Sieniawa) czy Oliwier Pilch (JKS Jarosław). 

***

Z Górnikiem Łęczna pożegnał się umieszczony na liście transferowej Donatas Nakrosius. 28-letni Litwin jesienią zagrał w dwóch meczach ligowych. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. 

 

 

W klubie z województwa lubelskiego testuje się Jakub Witek, który będzie trenował z Górnikiem przynajmniej do 18 stycznia. Młody zawodnik jesienią występował w barwach A-klasowego Stadionu Śląskiego Chorzów. 

***

W piątek na obóz do Bielska-Białej udał się GKS Katowice. Zespół Rafała Góraka będzie tam trenował do poniedziałku 13 stycznia. W zgrupowaniu uczestniczy 28 zawodników. Wśród nich są między innymi testowani Łukasz Konefał (Stal Stalowa Wola), Oktawian Obuchowski (Skra Częstochowa), Kamil Bętkowski (Gwarek Tarnowskie Góry) oraz junior Dacjan Strzelecki. 

Na obóz nie pojechali natomiast Radek Dejmek (w trakcie diagnozy urazu), Dominik Bronisławski (rehabilitacja po kontuzji), Thomas Skiba (testy w Gwarku Ornontowice) i Daniel Rumin (szuka klubu). 

 

 

***

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy Olimpii Elbląg. Ekipa Adama Noconia na razie nie ogłosiła pozyskania żadnego nowego zawodnika. Na zajęciach jedynymi nowymi twarzami są powracający po urazach Michał Kiełtyka i Maciej Rozumowski, a także powracający z wypożyczenia Dawid Kapłon. 

W treningach nie bierze udziału Bruno Żołądź, który w grudniu zerwał więzadła. Brakuje również Eryka Filipczyka (dochodzi do zdrowia po urazie kości śródstopia) oraz Ołeksija Prytulaka (zabieg usunięcia żylaka). 

***

Trudne zadanie czeka wiosną Pogoń Siedlce. Ekipa Bartosza Tarachulskiego przygotowuje się do wiosny bez siedmiu zawodników, którzy zostali zdyskwalifikowani za używanie niedozwolonych substancji (Artur Balicki, Aya Diouf, Kacper Falon, Marcin Kozłowski I, Sebastian Krawczyk, Tomasz Margol i Piotr Smołuch.

Na pierwszym treningu zabrakło też przeziębionego Tomasza Wełny. W zajęciach brała udział czwórka zawodników czwartoligowych rezerw – Maciej Litwiński, Igor Łęczycki, Michał Markiewicz i Przemysław Rodak. 

***

Tajemniczo jest w Wejherowie. Wiadomo, że Gryf we wtorek, 7 stycznia rozpoczął treningi, ale na ten moment nadal nie wiadomo nic o nowych twarzach. Zespół trenuje na miejscowej sali sportowej oraz dwa razy w tygodniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rumii. 

Zespół w sobotę rozegrał pierwszy mecz sparingowy, w którym pokonał trzecioligowy Bałtyk Gdynia 4:0. Bramki zdobyli Szymon Nowicki, Mikołaj Gabor, Maksymilian Hebel i Oskar Sikorski. 

***

Górnik Polkowice testuje nowego zawodnika. Jest nim 21-letni napastnik Mateusz Baszak, który jesienią grał w czwartoligowym Apisie Jędrzychowice. 

***

W Toruniu rozwija się stadionowo infrastruktura. W ostatnich dniach rozpoczęła się instalacja sztucznego oświetlenia. Do tej pory zamontowano dwa z czterech słupów. 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się