var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Raport z I ligi: Roman z powrotem w Miedzi. Straus i Bondarenko oficjalnie piłkarzami Stomilu. Obcokrajowcy lądują w Sosnowcu

Autor: Filip Gierszewski
2020-01-24 19:33:08

Działo się przez ostatnie trzy dni za pierwszoligowymi kulisami, oj działo. W momencie pisania tego tekstu pomiędzy środą a piątkiem do skutku doszło piętnaście ruchów transferowych, zatem mamy co wam dziś zaprezentować.

„Hiszpanie wracają do Miedzi”

Jakiś czas temu słychać było o powtórnej przygodzie Omara Santany ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Dziś dowiedzieliśmy się, że Joan Roman, jego rodak, wiosną podzieli jego los. 26-letni pomocnik wrócił do Polski po półrocznej grze dla Panetolikosu, którego koszulkę przywdział siedmiokrotnie w rozgrywkach greckiej najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

 

***

„Stomil fundamentuje obronę”

Kolejne ogłoszenia płyną z siedziby Dumy Warmii. O transferze Jonatana Strausa mówiło się już od jakiegoś czasu, zaś ostatnio zmiana przez niego barw z żółto-czerwonych na błękitne stała się faktem. Razem z nim przy Piłsudskiego pojawił się także wypożyczony z Legii Warszawa Mateusz Bondarenko. 20-latek, przypomnijmy, rundę jesienną spędził w drugoligowej Skrze Częstochowa, gdzie jako stoper nabił sobie osiemnaście rozegranych spotkań.

 

 

 

 

***

„Zagłębie stawia na zagranicznych”

Również w Sosnowcu klepnięto dwa nowe transfery. Nowymi nabytkami dziewiątej ekipy I ligi zostali 26-letni obrońca Markas Beneta (ex-JK Trans Narva, estońska ekstraklasa) oraz 21-letni pomocnik Miguel Quintais (wcześniej KAS Eupen). Zarówno Litwin, jak i Kongijczyk związali się z Zagłębiem półtorarocznymi umowami z opcją przedłużenia.

 

 

 

 

***

„W Wigrach nie próżnują”

Reprezentant Podlasia na zapleczu ekstraklasy stał się ostatnio gwiazdą naszych raportów. W tym tygodniu też nie obyło się bez wzmianki o jego ofensywie kupieckiej. Przedstawiciele Suwałk przywitali dwóch nowych piłkarzy i rozstali się z Łukaszem Sosnowskim, regularnie występującym jesienią stoperem.

Jeśli chodzi o przybyłą parę, jest to dwójka 25-letnich pomocników. Pierwszym z nich jest urodzony w USA reprezentant Afganistanu, Adam Najem, który w poprzednim roku reprezentował Memphis 901 FC, zespół drugiego poziomu rozgrywkowego w Stanach Zjednoczonych. Drugi zaś, to były piłkarz Chełmianki Chełm, Patryk Czułowski.

 

 

 

 

 

 

***

„Zdybowicz robi kółeczko”

Przemysław Zdybowicz rozpoczynał sezon w bełchatowskim GKS-ie, ale jeszcze w sierpniu zainteresowała się nim Wisła Kraków, sprowadzając go jesienią w swoje szeregi. Nie potrafił się on jednak na dobre przebić do składu Białej Gwiazdy, toteż na drugą część sezonu 20-letni napastnik wrócił na zasadzie wypożyczenia do klubu, którego jest wychowankiem.

 

 

Równolatek Zdybowicza, Radosław Dzierbicki, jest za to przez beniaminka testowany. Młody pomocnik ROW-u Rybnik znalazł się w środę na treningu trzynastego zespołu I ligi.

 

 

***

„Nowe, młode Słoniki”

Po dwóch osiemnastoletnich pomocników sięgnęła Termalica. Są nimi Bruno Wacławek z trzecioligowego Hetmana Zamość, a także Daniel Pietraszkiewicz, którego ostatnim klubem była Legionovia Legionowo.

 

 

 

 

***

„Czech opuszcza M12”

Kolejny, po Wojciechu Trochimie, Tonim Conejo oraz Pawle Zawistowskim pomocnik opuszcza ostatnią ekipę I ligi. Michal Obrocnik (15 występów) rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z Chojniczanką.

 

 

Skoro mowa o byłych zawodnikach żółto-biało-czerwonego klubu, warto nadmienić o nowym pracodawcy Toniego Conejo, który kontrakt rozwiązał przed ponad miesiącem. 28-letni Hiszpan przeszedł do trzecioligowego CD El Ejido 2012.

 

 

***

„Wowczenko na starych śmieciach”

Pół roku trwał romans Mykyty Wowczenko z Puszczą Niepołomice. 26-letni napastnik wrócił właśnie do Chemika Police, w którym spędził wcześniejsze dwa i pół sezonu.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się