var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Raport z I ligi: Warta zatrzymuje Jarocha. Stal sprowadza Domańskiego i Bartosza. Termalica odbuduje Loskę i Bryłę?

Autor: Filip Gierszewski
2020-02-01 17:40:08

To była wręcz spektakularna pod względem transferów końcówka stycznia. Pierwszoligowcy uruchomili się co najmniej tak, jakby kończyło się okienko. O wartościowych zawodników skład poszerzyły Stal Mielec czy Bruk-Bet Termalica, czołowy napastnik Warty pozostał w niej na dłużej, zaś Stomil i Zagłębie Sosnowiec sięgnęły także po młodzieżowców.

Tak jak wspomnieliśmy w nagłówku, łączony m.in. przez Jankax89 z Cracovią lub Wisłą Płock Gracjan Jaroch postanowił toczyć swoją karierę w nieco innym kierunku. Strzelec siedmiu goli w I lidze przedłużył umowę z jego obecnym pracodawcą do końca następnego sezonu.

***

Do ofensywy przystąpiła Bruk-Bet Termalica. Po trzech wcześniejszych ruchach skład drużyny Mariusza Lewandowskiego został poszerzony o dwójkę ekstraklasowiczów. W Niecieczy wylądował niegdyś etatowy bramkarz Górnika Zabrze, Tomasz Loska, jak również jeden z głównych pomocników w awansie ŁKS-u do ekstraklasy – Patryk Bryła. Ponadto osienastoletni Tomasz Matuszewski podpisał ze Słonikami profesjonalny kontrakt.

***

Nie próżnuje też wicelider po rundzie jesiennej. Stal Mielec w środę ogłosiła sprowadzenie Macieja Domańskiego, który nie odnalazł się w ekstraklasowym Rakowie. Dzień wcześniej przy Solskiego pojawił się Jakub Bartosz, były obrońca Wisły Kraków.

Ponadto płyną doniesienia ze Słowcji, gdzie na treningach drugoligowej FC Petržalki zaczął pojawiać się doświadczony były stoper Stali, Martin Dobrotka.

***

W Olsztynie za to powitali dwójkę pomocników. Pierwszym z nich jest 21-letni Holender Sam van Huffel, ostatnio występujący na trzecim poziomie rodzimych rozgrywek w Koninklijke HFC. Parę uzupełnia młodociany Jakub Staszak, stały punkt środka pola trzecioligowego Górnika Konin.

 

Prócz tego ze Stomilem powiązany jest jeszcze jeden ruch. 20-letni Dawid Rudnik, będący na wypożyczeniu w pierwszoligowcu z Polonii Goślęcin, widziany był wśród piłkarzy Polonii Bytom na ich zgrupowaniu.

***

W tę samą stronę zawędrował z GKS-u Jastrzębie Adam Żak. Jarosław Skrobacz nie był zadowolony z występów napastnika na przestrzeni poprzedniego półtora roku, dlatego 26-latek przeniósł się do trzeciej ekipy trzeciej grupy III ligi.

Jastrzębski skład poszerzył się za to o Filipa Karmańskiego. 22-letni defensywny pomocnik zwrócił na siebie uwagę solidną rundą w barwach Błękitnych Stargard i podpisał z GKS-em 1962 kontrakt obowiązujący do czerwca 2021.

***

Inny klub z Górnego Śląska, Zagłębie Sosnowiec, poczynił podobną liczbę transferów w minionym tygodniu. Wypożyczył z Brighton (tak, tego Brighton) 18-letniego Kacpra Łopatę oraz rozwiązał kontrakt z Płamenem Kraczunowem (dziewięć występów w rundzie jesiennej).

***

Finisz sagi Patryk Winsztal - GKS Bełchatów. 20-letni snajper został wczoraj oficjalnie ogłoszony piłkarzem beniaminka. Przejdzie do niego z Radomiaka, w którym zagrał w I lidze raptem trzykrotnie.

***

Swój drugi transfer domknęła Odra Opole. Nowym obrońcą przedostatniego zespołu I ligi został 23-letni Konrad Kostrzyski, wieloletni stoper Ruchu Zdzieszowice – grał w nim bowiem regularnie od 2014 roku. Jego wypożyczenie z trzecioligowca potrwa do końca sezonu.

Zmienia się jak w kalejdoskopie sytuacja Martina Adamca. Dwa tygodnie temu sprawdzany był przez czeską Sigmę Ołomuniec, kilka dni temu zaś wystąpił w sparingach klubu, którego jest wychowankiem.

***

Olimpia natomiast jedno ze swoich wypożyczeń skraca. Chodzi o Bartosza Nowickiego, którego macierzystym klubem jest Arka Gdynia. 20-letni pomocnik pojawił się w ostatniej rundzie na boisku tylko trzy razy.

***

Ciąg dalszy ewakuacji z Chojniczanki. Najszybszy sprinter wśród piłkarzy, a najlepszy piłkarz wśród sprinterów, Miłosz Przybecki, rozwiązał swój kontrakt z MKS-em. Ponadto na półroczne wypożyczenie do Gromu Nowy Staw uda się 19-letni napastnik Chluby Grodu Tura, Oskar Frygier.

Tymczasem zawodnik, który wcześniej rozstał się z ostatnią ekipą I ligi, przeniósł się do ostatniej ekipy innej ligi – słowackiej ekstraklasy. Michal Obrocnik spróbuje odnaleźć się w FK Pohronie.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się