var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Facebook Riga FC

Raport z I ligi: Kiełb odchodzi z Termaliki. Biliński trafi do Podbeskidzia? Miszta z Legii idzie na wypożyczenie

Autor: zebrał Filip Gierszewski
2020-02-04 19:00:26

Poprzedni tydzień był zakręcony jeśli chodzi o ruchy kadrowe pierwszoligowców. W ostatni weekend zespoły zaplecza ekstraklasy jakby stanęły, aby zaczerpnąć oddechu. Na palcach jednej ręki policzyć można klepnięte transfery. Niemniej szykuje się jedna niezła bomba.

Poinformował o niej na łamach Twittera dziennikarz Sport.pl, Dominik Wardzichowski. Podbeskidzie Bielsko-Biała jest już podobno na ostatniej prostej, aby sprowadzić w swoje szeregi Kamila Bilińskiego. Doświadczony napastnik zdobył w zeszłym roku Mistrzostwo Łotwy z Riga FC, lecz po tamtym sezonie drogi obu stron się rozeszły.

 
 
***
 
Dobrze znane nam nazwisko i to z Ekstraklasy właśnie stało się dostępne na rynku - Jacek Kiełb odchodzi z Termaliki! Gdzie zakotwiczy? Jak zwykle łączono go z Koroną Kielce, lecz ile w tym plotek z przyzwyczajenia, a ile prawdy - nie wiadomo. Tak czy siak mamy ciekawego skrzydlowego na rynku wolnych strzelców.
 
 
***
 
Coraz bardziej oddalają się też od siebie Kamil Wiktorski z samą ekipą Górali. Obrońca, który sezon wcześniej stanowił trzon defensywy zespołu Krzysztofa Brede w obecnym nie wystąpił ani razu. W poniedziałek pozyskała go potrzebująca na gwałt stoperów Chojniczanka. Okres pobytu 26-latka w Chojnicach ma zakończyć się w czerwcu.
 
 
***
 
Kwitnie współpraca Polonii Bytom z Odrą Opole. Tradycją stało się ujawnianie kolejnych ruchów na tejże południowej linii, a kolejny został ogłoszony wczoraj wieczorem. Jarosław Czernysz, 20-letni pomocnik, został wypożyczony do pierwszoligowca z opcją pierwokupu.
 
 
OKS opuszcza natomiast Adam Mesjasz. 26-letni obrońca przeniósł się na zasadzie transferu o poziom niżej, do Skry Częstochowa. W barwach Odry wystąpił pięciokrotnie w tym sezonie.
 
 
***
 
To tyle, jeśli chodzi o newsy potwierdzone. Pojawiło się kilka insynuacji związanych z Radomiakiem. Jak informuje kręcący się wokół czwartej ekipy I ligi Szymon Janczyk, dwóch nowych zawodników może pojawić się jeszcze na nadchodzącym zgrupowaniu, a dwoma innymi zainteresował się po ostatnim wspólnym sparingu trener Korony Kielce, Mirosław Smyła. Szczegóły pozostają tajemnicą, zaś rozszerzenie tych informacji zawarte jest w podanych niżej linkach.
 
 
 
Jednym z nowych nabytków Radomiaka może być Cezary Miszta z rezerw Legii. Wobec kłopotów zdrowotnych (Kochalski) i narkotykowych (Haluch) dotychczasowych golkiperów Dariusza Banasika, wydaje się to sensowny ruch beniaminka.
 
Z zespołem z Radiomia trenuje także Paweł Olszewski, który ostatnio był wypożyczony z Jagiellonii do Stali Mielec.
 
 
***
 
Rozwinęła się sprawa Abdelaye Diakite, malijskiego stopera, którym od niedawna zainteresowany był tyski GKS. W świat poszła dziś informacja, że obrońca-obieżyświat już niedługo, już za momencik, oficjalnie stanie się piłkarzem Ryszarda Tarasiewicza.
 
 
***
 
Nieprzyjemne urazy nękają również Sączersów, o czym powiadomił Michał Śmierciak.
 
 
***
 
„Krzysztof Brede: Podążać tą drogą”
 
Jeżeli chodzi o personalia, to kiedy – i jakich – konkretów należy się spodziewać?
Każdego dnia pracujemy nad tym, aby wszystko dopiąć. W poprzednim tygodniu mieliśmy, razem z prezesem, dobre i owocne rozmowy. Mamy decyzję, że możemy pozyskać wartościowych zawodników. W najbliższym czasie dojdzie do nas jeden, a może dwóch piłkarzy. Możliwe, że pierwszy z nich już w tym tygodniu. A drugi jeszcze przed obozem, na który wyjeżdżamy w piątek, albo już na obozie. Chciałbym, abyśmy na zgrupowaniu kadra była kompletna. Ale czy musi? To duże słowo. Wszystko wymaga czasu. Pamiętajmy, że Podbeskidzie zespół ma. Nie robimy rewolucji w kadrze, ale ciągle ewoluujemy i rozwijamy się. To jest dla nas bardzo istotne. Wiele razy mówiłem już, że wierzę w tych chłopaków. Widzę ich pracę i zrozumienie tego, co chcę im przekazać. To jest dobry prognostyk na przyszłość.
 
Więcej TUTAJ

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się