var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: własne

Jak donosi Tygodnik Kibica

Autor: Andrzej Cała
2020-02-22 21:36:10

Dzień dobry Państwu. Wróciły puchary, liga gra, transfery się dokonują, kandydaci na poważne stanowiska się ogłaszają - słowem, piłka w grze!

Jak donosi “Tygodnik Kibica”, po trwającej ponad dwa miesiące przerwie wróciły rozgrywki europejskich pucharów. Chciałem coś napisać o polskich zespołach, ale to chyba już nawet na żarty się nie nadaje, więc napiszę o tym, co widziałem w meczu Atletico Madryt - Liverpool.

No niestety nie widziałem nic. Próba wykupienia odpowiedniego pakietu w IPLI, pomimo siedmiu podejść, okazała się nieudana. Być może powinienem dodać - na szczęście, bo jak się okazało (https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ipla-liga-mistrzow-transmisje-cyfrowy-polsat-przeprasza-za-problemy-mozliwe-rekompensaty) nawet ci, którzy uprawnienia mieli, za wiele nie zobaczyli. Jakoś wielce mnie to nie dziwi. Summa summarum bogatszy o 40 zł, mogłem w spokoju przesłuchać trochę płyt. Same plusy.

***

W Polsacie generalnie świetnie się przy tych pucharach bawią. Ktoś ugotuje, ktoś zaprosi na wizję Tomasza Hajtę, na szczęście sytuację ratują wyśmienicie przygotowani eksperci.

 

 

Przynajmniej wiadomo, na co idą te naprawdę niemałe pieniądze, które trzeba za przyjemność oglądania bonusowych, sportowych kanałów Polsatu zapłacić. 

***

Dziwna sprawa - nikt wyróżniający się w Ekstraklasie nie został gdzieś wytransferowany w tym tygodniu. Plotki wskazywały, że do Groznego przerzuci manatki Filip Mladenović, ale piłkarz na razie szykuje się do kolejnych meczów Lechii. Lechii, która piłkarzom na czas co prawda nie płaci, ale nie ma problemów z tym, by co okienko w zasadzie zakontraktować albo wypożyczyć jakieś naprawdę ciekawe nazwiska. 

Niesamowity jest ten gdański rollercoaster.

***

Jak donosi “Tygodnik Kibica”… A nie, wróć - to doniósł Łukasz Grabowski.

 

 

Te liczby są dramatyczne. Rotacja piłkarzy w polskich klubach osiągnęła taki poziom, że nie sposób zapamiętać choćby połowy nazwisk, które przetoczyły się przez ligę w ostatnich kilku latach. 

Stabilność składu? Budowanie kadry drobnymi krokami? 

Świetny żart, milordzie.

***

Start w wyborach na prezesa PZPN ogłosił Marek Koźmiński. Jak na razie w każdym wywiadzie najmocniej akcentuje, że nie będzie tylko marionetką sterowaną z tylnego fotela przez Zbigniewa Bońka. Czas pokaże.

Mnie były lewy obrońca kadry najbardziej kojarzy się ostatnimi czasy z tym, że jak przyszedł do programu “Stan Futbolu”, w ciągu minuty zdążył powiedzieć “w każdym bądź razie”, “ilość goli”, “okres czasu”. 

***

“Jak wyliczył Tygodnik Kibica”, czeka nas sto czterdziesta trzecia reforma Ekstraklasy i już od sezonu 2021/22 wracamy do 18. drużyn. W niczym nie idzie nam tak wybornie, jak w żonglowaniu kształtem najważniejszej w Polsce piłkarskiej klasy rozgrywkowej. Nikt już chyba nawet się nie łudzi, że jakkolwiek pomoże to w naszej pozycji w Europie, bo - o czym pisaliśmy już tysiąc razy - od samego mieszania herbata nie staje się słodsza. 

Pomysłu krytykować jednak nie mam zamiaru, bo tak naprawdę jest mi wszystko jedno, ile tych drużyn będzie. Jedyne, o co mógłbym zaapelować, to stały schemat rozgrywek przez przynajmniej dekadę. Czy wierzę, że tak się stanie, to już zupełnie inna para kaloszy.

***

Wiecie, co w futbolu jest najpiękniejsze? Marzenia mogą się spełnić ot tak, w każdym wieku. Scenariusze, których nikt na trzeźwo nie wypowiedziałby na głos, nagle okazują się prawdą.

Tak jak transfer Martina Braithwaite’a do Barcelony.

“Jak donosi Tygodnik Kibica” w taki obrót sprawy do stycznia 2020 r. nie wierzył absolutnie nikt. Nawet sam piłkarz.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się