var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Tego dnia w futbolu: Cristiano Ronaldo strzelił setną bramkę w La Liga i pobił rekord klubu

Autor: Łukasz Kościelniak
2020-03-24 12:00:30

24 marca 2012 roku miał miejsce wielki moment w karierze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk tego dnia na stałe zapisał się w historii Realu Madryt.

Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi, Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo… Od wielu lat trwa dyskusja, który z nich jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Każdy z nich ma swoich zwolenników i tak naprawdę nigdy nie uda się rozstrzygnąć tego pojedynku. Klasę każdego z nich potwierdzają pobite rekordy – jeden z nich dokładnie 24 marca 2012 roku ustanowił napastnik.

Portugalczyk występował wtedy w barwach Realu Madryt. Na Santiago Bernabeu przyjechał Real Sociedad. Ronaldo w tym spotkaniu mógł przekroczyć barierę 100 goli w La Liga. Ostatecznie mu się to udało – dokonał tego najszybciej w historii całego klubu.

Portugalczyk dołączył do zespołu w czerwcu 2009 roku z Manchesteru United. „Królewscy” zapłacili za niego 80 milionów funtów. W trakcie swojego pierwszego sezonu zdobył w lidze 26 bramek, w drugim strzelił aż 40 goli.

Formą imponował również w sezonie 2011/2012. W pierwszych 28 kolejkach strzelił 33 gole. Real był wtedy na szczycie tabeli, a magiczną barierę bramek Ronaldo przekroczył w starciu z Realem Sociedad, które „Królewscy” zwyciężyli 5:1. Swoje setne trafienie Portugalczyk zdobył w 32. minucie. Ronaldo otrzymał podanie z lewej strony boiska, minął obronę i mocnym strzałem skierował piłkę do siatki. Ostatecznie kapitan obecnych mistrzów Europy zdobył w tamtym meczu dwie bramki. Zespół ze stolicy Hiszpanii kilka tygodni później świętował mistrzostwo kraju.

Ronaldo barierę 100 bramek w lidze hiszpańskiej przekroczył najszybciej w historii Realu Madryt. Pobił w ten sposób rekord Ferenca Puskasa. Węgier potrzebował do wykonania tego celu 105 spotkań. Rekordzistą rozgrywek nadal pozostaje jednak Isidro Langara z Realu Oviedo, który barierę 100 goli przekroczył w zaledwie 90 spotkaniach.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się