var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Press Focus

Cała kibicowska Polska pomaga. Tego w telewizji nie zobaczysz...

Autor: redakcja
2020-03-24 18:00:38

Przypomnijmy sobie świat mniej więcej sprzed dwóch miesięcy. Czy w normalnych warunkach istnieje środowisko bardziej podzielone niż kibicowskie? Ci nienawidzą tych, tamci kłócą się z innymi. Obrzucają się wyzwiskami, grożą, miotają w siebie racami, czasem dają po gębach. Trudno to wszystko chwalić, ale na szczęście chociaż w sytuacjach ekstremalnych potrafimy się zjednoczyć w słusznej sprawie.

Kochamy się wzajemnie gnoić, aczkolwiek inną typową polską cechą jest także wznoszenie się ponad podziałami i szlachetne, bezinteresowne działanie dla dobra innych. Często ryzykując własne zdrowie, bo przecież właśnie takie skutki może mieć walka z koronawirusem w pierwszej linii frontu. 

No i tu znów do gry wracają kibice naprawdę wieeeeeeelu polskich klubów. Zaraza nie wybiera ofiar po barwach. Do szpitala w Krakowie trafia zarówno Wiślak jak i fan Pasów. W Łodzi obok eŁKaeSiaka leży Widzewiak. W Trójmieście Arkowiec martwi się o życie swoje tak samo jak ktoś wspierający Lechię. I tak dalej, i tak dalej…

W tym świetle warto więc zauważyć coś, czego ani w TVP, ani w TVN-ie, ani w żadnej innej telewizji – niezależnie od jej politycznego położenia – nie zobaczycie. A mianowicie chodzi o to, jak w walce z koronawirusem zorganizowali się polscy kibice. O pojedynczych przypadkach można przeczytać w gazetach sportowych. Na przykład wczoraj Sport pisał o fanach GKS-u Jastrzębie, którzy postanowili wesprzeć miejscowy szpital.

W artykule czytamy: „W piątek kibice GKS-u 1962 odwiedzili tamtejszą placówkę oraz pogotowie ratunkowe. Przekazali im: 32 przyłbice ochronne, 500 par rękawiczek lateksowych, 70 litrów mydła antybakteryjnego, 3 ręczniki serwisowe celuloza, 24 płyny antybakteryjne, 300 batonów energetycznych, 70 soków, 2 termometry bezdotykowe oraz ponad tonę wody.”

Oczywiście jest to kropla w morzu potrzeb służby zdrowia, obecnie przez 24 godziny na dobę postawiona na baczność. Takie skromne datki nie zastąpią braków kadrowych czy niewystarczającej liczby łóżek w szpitalach zakaźnych. Niemniej jednak, gdy dodamy do siebie kilkadziesiąt takich kropel, nagle okaże się, z jak wielką siłą społeczną mamy do czynienia.

Tak tak, dobrze przeczytaliście – rękawy zakasało i wzięło się do roboty ponad 80 stowarzyszeń kibicowskich! Pełną listę znajdziecie w poniższym facebookowym poście:

Nie przeklejamy tu całej listy, ponieważ w sumie nie wiemy kiedy była aktualizowana. Nie chcemy też nikogo pominąć, żeby jakaś grupa nie poczuła się poszkodowana. Przede wszystkim jednak w oryginalnym poście znajdziecie linki do poszczególnych fanpage’ów oraz zbiórek, dzięki którym sami będziecie mogli pomóc społeczeństwu w taki czy siaki sposób. 

Wszelakim stowarzyszeniom kibicowskim oraz każdemu fanowi piłki z osobna, jeśli tylko włączył się jakkolwiek do walki z koronawirusem, chcieliśmy przekazać jedno – wielki szacunek!

***

***

***

***

***


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się