var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

ESA: 50-procentowa obniżka kontraktów piłkarzy. Cierzniak: Już zasłużyliśmy na mistrzostwo. 19 klubów w Ekstraklasie?

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-03-27 00:40:28

Czwartek klubom Ekstraklasy minął na rozmowach o ratowaniu ligi i klubów z najwyższej klasy rozrywkowej. Pokłosiem tych dyskusji były ciekawe wnioski i rozwiązania. Ponadto Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się pomóc finansowo.

19 klubów w Ekstraklasie?

Według informacji portalu WP Sportowe Fakty kluby Ekstraklasy będą na dniach sondowały opcje z 19-zespołową ligą. Koncepcja zakłada brak spadku z najwyższego poziomu rozgrywkowego, awans zanotowałyby trzy pierwsze zespoły z I ligi. 

Źródło: WP Sportowe Fakty

***

Kluby wypracowały stanowisko w sprawie obniżki zarobków piłkarzy, PZPN pomoże finansowo

Czwartek był bardzo pracowitym dniem dla osób zarządzających klubami Ekstraklasy, ponieważ doszło do wielu konferencji na których omawiane były skutki przerwy w rozgrywkach. W specjalnych grupach rozmawiano m.in. o podziale środków pomocowych z PZPN, ewentualnych podziale pieniędzy z tytułu praw TV przy wznowieniu ligi, sposobie obniżki zarobków piłkarzy. 

Według informacji „Przeglądu Sportowego” w kwestii redukcji kontraktów postanowiono, że graczom zarabiającym co najmniej 10 tys. zł miesięcznie zaproponuje się obniżkę 50%. Ponadto wiadomo, że Polski Związek Piłki Nożnej pomoże klubom finansowo i bardzo możliwe, że już w piątek to ogłosi. 

 

 

Co ciekawe, z otoczenia klubów dochodzą głosy, że UEFA bardzo dobitnie sugeruje, żeby sezon ligowy został dograny, chociaż nie wiadomo dzisiaj jaki termin byłby ku temu sprzyjający. 

 

 

Źródło: PS/Twitter

***

W Pogoni albo redukcja zarobków, albo zwolnienie z pracy

Jarosław Mroczek za pośrednictwem Radia Szczecin zaprezentował list, który został wysłany do wszystkich pracowników Pogoni. Czytamy w nim o bieżącej sytuacji klubu oraz informacji o obniżce pensji w zależności od zarobków. Tym zarabiającym najmniej obetnie się 5%, tym najwięcej 30%. W najgorszej sytuacji będą piłkarze, bo ich czeka największa obniżka, a jej wysokość zostanie ustalona odgórnie przez PZPN. W przypadku braku zgody pracownika na redukcję, wiązać się to będzie z zakończeniem współpracy.

Cały list możecie przeczytać tutaj 

Źródło: Radio Szczecin

***

„Cierzniak: Zasłużyliśmy na mistrzostwo już teraz”

„Wiem, że bardzo pozytywnie podchodzisz do każdej, nawet trudnej sytuacji. Miewasz w ogóle momenty zwątpienia?

Radosław Cierzniak: Jasne, jak każdy boję się tego, co będzie. Obecna sytuacja wpłynie na wszystkich: piłka, biznes, gospodarka - wszyscy ucierpimy. Nadal jednak twierdzę, że w dłuższym rozrachunku to nam pomoże, staniemy się po tym lepszymi ludźmi. Naturalnie mam też trudne chwile, boję się o rodzinę i bliskich, ale próbuję o tym nie myśleć. Jeżeli takie myśli zaczynają latać mi po głowie, wówczas błyskawicznie usiłuję zastąpić je tym, na co mam wpływ. Nie mogę w żaden sposób pomóc osobom chorym czy lekarzom, ale mogę po prostu starać się nie zarazić - siedzieć w domu, myć ręce, przestrzegać zasad. Ciągłe pochłanianie informacji z zewnątrz jest bardzo szkodliwe: zarażenia, umieranie - przerażające. Nie powinniśmy tego cały czas śledzić, bo to niepotrzebnie nas nakręca.

Jest Twoim zdaniem szansa na to, żeby w ogóle dograć ligę?

Myślę, że w maju już rozpoczniemy i zagramy minimum te cztery spotkania, do 30. kolejki. Liczę też na Puchar Polski, jest dla mnie ważny, bo regularnie w nim gram i bardzo chciałbym dokończyć te rozgrywki, wieńcząc je wygranym finałem na Stadionie Narodowym. Wszystko się przesunie, to jasne, ale sądzę, że jakoś damy radę.

A co jeśli nie uda się skończyć?

Będę bardzo ubolewał. Ogólnie rzecz ujmując uważam, że zasłużyliśmy na mistrzostwo już teraz. Osiem punktów przewagi o czymś świadczy, to nie jeden czy dwa. Ale z drugiej strony nie chodzi tylko o sam fakt zdobycia tytułu, bo wiem, że dla klubu najważniejsze jest to, by po prostu grać. Chcę wrócić i pomóc klubowi oraz właścicielowi, bo - chcemy czy nie - piłka nożna to też biznes. Żeby więc udało się wszystko spiąć, musimy wyjść na boisko. Sądzę, że wrócimy już w maju, więc sponsorzy i telewizja będą mogli wszystko uregulować. Czuję na sobie obowiązek pomocy klubowi, stąd bardzo liczę na to, że liga zostanie normalnie zakończona.

Więcej TUTAJ

***

Kolejny piłkarz z letniego zaciągu opuszcza Raków

Raków Częstochowa poinformował dzisiaj o rozstaniu z kolejnym zawodnikiem, który trafił do beniaminka w letnim oknie transferowym. Umowa z Lukoviciem została rozwiązana za porozumieniem stron. 

 

 

Nowy kontrakt z Rakowem podpisał natomiast Jakub Bator.

 

 

Źródło: Raków

***

Kontrakty wygasające z końcem czerwca zostaną automatycznie przedłużone do końca sezonu

Jednym z największych problemów obecnego zawieszenia rozgrywek Ekstraklasy jest niepewna sytuacji piłkarzy, którym wraz z końcem czerwca kończą się kontrakty. Według najnowszych informacji Reutersa FIFA niedługo uchwali obowiązkowe przedłużenie takich umów do końca sezonów. Kontrakty zawodników będą wygasały po ostatnim rozegranym meczu. 

Źródło: Legia.Net, Reuters, sport.tvp.pl

***

„Rosołek: W głowie mi nie zaszumiało”

„Zatrzymajmy się przez chwilę na tym starciu z Lechem. To niesamowita historia. Wchodzi na boisko młody chłopak i daje zespołowi trzy punkty. Chyba nawet nie marzyłeś o takim scenariuszu?

Maciej Rosołek: Nie, o takim nie marzyłem ani też nie śniłem. Miałem sygnały przed meczem, że mogę zagrać w tym spotkaniu. Trener Aleksandar Vuković rozmawiał ze mną, nastawiał mnie. Przed meczem żartując sobie z Czarkiem Misztą w szatni mówiłem, że wchodzę na ostatnie minuty przy remisie i strzelam gola w doliczonym czasie gry. Tak sobie pożartowaliśmy, pośmialiśmy się, a potem się okazało, że prawie się sprawdziło. Tylko ten gol padł troszeczkę szybciej.

Dostałeś po meczu mnóstwo pozytywnych wiadomości, kibicom Legii nigdy wcześniej niedzielny rosołek nie smakował lepiej. Był moment, że lekko zaszumiało w głowie, że wydawało ci się, że świat leży u twoich stóp?

Zaszumieć to może nie, ale miałem taką chwilę, że sobie pomyślałem – ale jestem piłkarzem! Szybko jednak zostałem sprowadzony na ziemię, trener Vuković osobiście o to zadbał. Następnego dnia na treningu wziął mnie na rozmowę i trochę ustabilizował we mnie emocje. Taka euforia towarzyszyła mi więc dość krótko.

Trener Vuković mówił po meczu, że teraz wiele zależy od tego czy dalej będziesz sumiennie pracował czy może zaliczał ulice miasta. Ale ty chyba nie należysz do tych zwiedzających?

Nie, zdecydowanie nie. Ja paradoksalnie nie czuję się dobrze w większym gronie, rzadko chodzę na jakieś większe spotkania. Jeśli wyjdę na kolację, to razem z drużyną gdy jest coś takiego orgaznizowane. Wolę posiedzieć w domu – sam lub z dziewczyną.

Więcej TUTAJ

***

„Rymaniak: Nie znamy dnia ani godziny”

„Jak radzisz sobie w tych trudnych warunkach, jakie narzuciła pandemia?

Bartosz Rymaniak: Trzeba uważać i zachować ostrożność. Pilnujemy się całą rodziną, żeby nie wychodzić z domu i staramy się spędzać ten czas razem bez niepotrzebnego narażania się. Nikt się nie spodziewał takiej sytuacji. Trzeba to przeboleć i przetrwać. Miejmy nadzieję, że to będzie trwało jak najkrócej, ale w tym okresie trzeba dostosować się do warunków i stosować się do zaleceń.

Miesiąc temu jeszcze nikt nie zakładał, że sytuacja tak się rozwinie. Pozostajesz spokojny czy jednak jesteś przejęty istniejącym zagrożeniem?

Spokój jest zachowany jednak jestem też zmartwiony. Każdy dzień przynosi coraz gorsze statystyki i to gdzieś siedzi w głowie. My jako młodzi ludzie jesteśmy może bardziej odporni na wszystko, ale mamy też rodzinę na drugim końcu Polski. Rodzice czy teściowie są osobami starszymi i są bardziej podatne, więc tym też jestem zaniepokojony, że nasza najbliższa rodzina jest narażona. O siebie się tak nie martwię, jak o nich. Kontaktujemy się z nimi wysyłając przestrogi, żeby mocno na siebie uważały.

Więcej TUTAJ

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się