var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Dzierzawa - Press Focus

Raport z I ligi: Nowa umowa Łukasza Trałki. Makowski po sezonie znajdzie się w Śląsku. Zalew podpisów w Bielsku-Białej

Autor: Filip Gierszewski
2020-05-31 19:31:31

W normalnych okolicznościach w ten weekend rozgrywki I ligi dobiegłyby końca. We wtorek stanie się rzecz odwrotna – zaplecze ekstraklasy wróci do żywych po zniesieniu pandemicznych obostrzeń. Prace nad renesansem formy kondycyjnej wkroczyły na ostatnią prostą, a swoje wykonują także dyrektorzy sportowi. Zeszły tydzień zalał nas newsami głównie o przedłużonych kontraktach wielu znaczących postaci.

Trener Warty Poznań Piotr Tworek powiedział jakiś czas temu, że w jego drużynie jest „trzech kapitanów”: Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka i ten właściwy, dzierżący opaskę Bartosz Kieliba. Pierwszy z tego grona już zimą zdecydował się na dłuższą o rok grę w zielonych barwach. Wczoraj tak samo postąpili Trałka i Kieliba. Filary środka pola i defensywy Warty zostaną na Ogródku do czerwca 2021 roku.

 

 

 

 

***

Z myślą o przyszłym sezonie działają też rzecz jasna w ekstraklasie. Dlaczego mówimy o ekstraklasie w raporcie z pierwszej ligi? Otóż do niższego poziomu (znów) zagląda Śląsk Wrocław. Tym razem WKS zgłosił się po Rafała Makowskiego, 23-letniego pomocnika Radomiaka. Młody rozgrywający pozostanie jeszcze na Mazowszu i pomoże zakłopotanemu finansowo klubowi w walce o awans.

 

 

***

Na przestrzeni dziesięciu dni Podbeskidzie sukcesywnie ogłaszało nowe sukcesy negocjacyjne. Na dłuższą grę u faworyta w batalii o ekstraklasę zdecydowało się w tym czasie aż czterech piłkarzy. Jako pierwszy z owej grupki nową umowę (ważną rok) podpisał Michał Rzuchowski – strzelec dwóch goli w dwóch wiosennych spotkaniach Górali.

 

 

Trzy dni po Rzuchowskim kontrakt do czerwca 2021 roku nazwiskiem sygnował Filip Modelski, 27 -letni boczny obrońca.

 

 

W czwartek Podbeskidzie powiadomiło o analogicznym porozumieniu z 30-letnim stoperem, Ukraińcem Dmytro Baszłajem.

 

 

Zaś Szymon Mroczko powalczy o miejsce w składzie Krzysztofa Brede w ciągu dwóch następnych sezonów.

 

 

***

Nie próżnowali także w Grudziądzu. Niby Olimpia zmaga się z ekonomiczną zadyszką, ale stać ją na namówienie swojego największego kozaka, aby pograł dla niej choćby rok dłużej. Mowa tu o Brazylijczyku João Criciúmie, najskuteczniejszym piłkarzu siódmej ekipy I ligi (siedem goli w dwudziestu występach), nie licząc wyczynów sprzedanego do Lechii Omrana Haydarego.

 

 

Po ofensywnym pomocniku swój kontrakt o dwa lata przedłużył młodzieżowy bramkarz beniaminka – Szymon Lewandowski (jeden występ w tym sezonie).

 

 

***

Tuż przed wznowieniem zmagań po dwuletniej przygodzie i zaliczonym po drodze sensacyjnym awansie z GKS-em Bełchatów pożegnał się trener Artur Derbin. O okolicznościach tego wydarzenia szerzej pisaliśmy w tym artykule.

Tymczasowo Derbina zastąpi grono jego asystentów: Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał i Sebastian Łukiewicz. Wspomina się też, że 43-letnim szkoleniowcem interesuje się GKS Tychy, z którego na początku marca zwolniony został Ryszard Tarasiewicz.

 

 

***

Bardzo ważna persona opuściła też Chojniczankę. W Chlubie Grodu Tura zmienia się prezes, bo dr Maciej Polasik – włodarz MKS-u z trzynastoletnim stażem – został dyrektorem Szpitala w Chojnicach. Więcej o Macieju Polasiku i postępie, jaki zaliczył klub z M12 w czasie jego prezesury pisaliśmy tutaj

 

 

W pionie sportowym zaś został dokonany szereg przedłużeń, wszystkie o rok. Na pierwszy ogień poszedł Zbigniew Smółka, któremu zostało powierzone zaufanie w kontekście bytu Chojniczanki na zapleczu ekstraklasy.

 

 

Bartosz Wolski, chojnicka „ósemka”, postąpił podobnie do swojego przełożonego.

 

 

Tak samo zresztą czeski defensor Jan Mudra. On podpisał nową umowę ledwie kilka godzin temu.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się