var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: PRZEMEK CHARATYNOWICZ / PRESSFOCUS

Piotr Rocki nie żyje. Ikona Ekstraklasy odeszła w wieku 46 lat

Autor: Marcin Łopienski
2020-06-02 11:00:34

Piotr Rocki zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Powodem śmierci byłego piłkarza m.in. Odry Wodzisław Śląski, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa było pęknięcie tętniaka.

Już w niedzielę portal weszlo.com poinformował o ciężkim stanie Piotra Rockiego, który w szpitalu walczył o życie. Przyczyną nagłego pogorszenia się zdrowia byłego piłkarza było pęknięcie tętniaka, od tamtego czasu całe futbolowe środowisko w Polsce trzymało kciuki za jego powrót do zdrowia. W końcu kto jak kto, ale akurat 46-latek podczas swojej kariery wyróżniał się charakterem, walką i nieustępliwością. 

Niestety we wtorek tuż po północy Maciej Grygierczyk ze „Sportu” poinformował o śmierci Rockiego. Potwierdził to syn byłego piłkarza, który tym wpisem na Twitterze pożegnał się z ojcem: 

 

 

Od samego rana środowisko polskiej piłki pogrążone jest w żałobie, a osoby, które znały byłego zawodnika m.in. Odry Wodzisław Śląski, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa wspominają go na Twitterze. Rocki bowiem na boisku nigdy nie odpuszczał, potrafił również na stadiony wprowadzić elementy humorystyczne. Mowa tutaj oczywiście o jego oryginalnych cieszynkach. 

Takim zapamiętamy go do końca życia. A jeszcze dzisiaj na naszym portalu pojawi się specjalny tekst poświęcony jego karierze w Ekstraklasie.

***

Rodzinie Piotra Rockiego składamy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia w tym trudnym momencie.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się